TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowa szansa dla PolskiBus.com?
InfoRail - Opublikowano: 26.08.2016 10:55:36 3 komentarze
Nowa szansa dla PolskiBus.com?

Trudno oprzeć się wrażeniu, że PKP Intercity same stwarzają okazję do przejęcia swoich pasażerów z segmentu ekonomicznego autobusowej konkurencji.

Chodzi rzecz jasna o połączenia na trasie z Warszawy do Trójmiasta. Podczas gdy PKP Intercity informują o zawieszeniu drugiego już połączenia kategorii TLK, PolskiBus.com przekazuje wieści, że już od 1 września na kursach linii P1 Warszawa-Gdańsk obowiązywać będą nowe, niższe ceny. Co więcej przewoźnik autobusowy przygotował też promocję na końcówkę wakacji. Na wszystkie kursy linii P1, ale także P12 (Katowice-Gdańsk i Kraków-Gdańsk) można kupić bilety za 20 zł.

Tymczasem PKP Intercity w czerwcu zawiesiły kursowanie pociągu TLK Rataj, wczoraj zaś poinformowały o zaprzestaniu uruchamianiu TLK Polaris. PolskiBus.com cały czas ma natomiast w swojej ofercie nocne połączenie, które, jak wynika z naszych doświadczeń, cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Co prawda z informacji przekazanych przez PKP Intercity wynika, że wstrzymanie kursowania TLK Rataj nie wpłynie znacząco na jakość oferty połączeń międzywojewódzkich, to jednak gdy dołożymy do tego TLK Polaris, to mamy obraz pogarszającej się jednak oferty pociągów segmentu ekonomicznego. Warto zauważyć, że cały czas jednym z najpopularniejszych pociągów na tej trasie jest IC Neptun, a nie wcale pociągi kategorii EIP. Powód jest prosty. Cena biletu.

Pamiętajmy też, że na rynku coraz śmielej poczyna sobie SuperPKS, który również oferuje połączenia do Trójmiasta. Mimo, że na razie PKP Intercity bronią się jeszcze czasami przejazdu, to jednak dalsza likwidacja połączeń kategorii IC i TLK może spowodować osłabienie pozycji przewoźnika na rynku. Oby do tego nie doszło?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PolskiBus.com
PKP Intercity
Trójmiasto
Gdańsk
 • JA – 26.08.2016

  A ja bym chciał, by doszło. IC to syf i do tego niepunktualny. Ostatnio z nocnych wojaży pociągami TLK przywiozłem pluskwy. Teraz niech IC mi zapłaci za zrobienie z tym porządku.

 • mediafun – 26.08.2016

  nocne TLK np z Wrocławia do Kołobrzegu, na starych wagonach + czeskie stare inne wagony, strasznie wygląda podróż w wakacje tymi TLK nad polskie morze, a ludzie poupychani jak śledzie po 8 chłopa w przedziałach. Śmierdzi w wagonie masakra Ja sie pytam Gdzie są te wszystkie nowoczesne wagony które powinny obsługiwać trasy długie przez cały kraj? Pozmieniali kategorie IC na TLK i szroty jezdzą, masakra.

 • mediafun – 26.08.2016

  IC Neptun jedzie 3h wiec te 20 minut roznicy w stosunku do EIP nie robi kolosalnej, Pytanie kiedy uwalą IC Neptun tylko po to by ludzie nie mając wyboru musieli wsiadać do drogiego jednak zazwyczaj pendolino? Jazda autobusami min 5h na tej trasie dla kogos kto ceni godziny podróży to jest róznica (4,5h na Młociny+ 30 min do centrum) lub odwrotnie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....