TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe jednostki w ZSSK
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.06.2019 12:55:13
Nowe jednostki w ZSSK (foto: ZSSK)

Słowackie Koleje ZSSK odebrały i zaprezentowały pierwszą nową jednostkę serii 861 od ŽOS Vrútky. Zamówiono łącznie 21 takich składów.

W tym roku firma stopniowo będzie dostarczać dziewięć jednostek, kolejnych dwanaście zostanie przekazanych w przyszłym roku.

ZSSK obiecują polepszyć jakość swoich usług, głównie w regionach Bańskiej Bystrzycy, Żyliny i Trenczyna. Przewoźnik otrzymał na ten cel dotację w wysokości 74,8 mln euro, tylko 2,2 mln euro

Koleje Słowackie zamówiły dwie wersje pociągów: dłuższą serii 861.0, o pojemności 171 miejsc i krótszą wersję 861.1 o pojemności 115 miejsc.

Wszystkie nowe jednostki będą wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy dostęp do Internetu, system informacyjny, system kamer i automatyczny licznik pasażerów. Mają 5 miejsc do transportu rowerów, czyli o trzy więcej niż w pociągach starszego typu 861.

Pojazd spełnia nowsze normy TSI, zwłaszcza w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Toalety są dostosowane do potrzeb użytkowników na wózkach inwalidzkich. Prędkość maksymalna składów to 140 km/h.

"Wierzymy, że nowa i nowoczesna jednostka będzie komfortowa dla pasażerów i przyczyni się do długoterminowego i zrównoważonego rozwoju regionów. Modernizacja naszej floty przyśpiesza i nabiera realnych kształtów." - powiedział Filip Hlubocký, prezes zarządu ZSSK.

"Największym wyzwaniem było dostosowanie pociągów trzeciej generacji do nieuniknionych zmian. Były one związane nie tylko z ciągłym rozwojem prawodawstwa europejskiego w dziedzinie obsługi i bezpieczeństwa, ale także z wymaganiami klienta w zakresie komfortu pasażerów, zmienności przestrzeni lub systemów informacyjnych. Projekt jest również wymagający pod względem produkcji. W rzeczywistości nasza firma opracowuje i produkuje dwie koncepcje pojazdów w tym samym czasie po raz pierwszy w jednej serii, co oznacza, że produkujemy dwa prototypy. To dla nas ważny kamień milowy. Wierzę, że nowe pociągi trzeciej generacji spełnią wysokie wymagania dotyczące dostępności i niezawodności, poprawiając tym samym komfort pasażerów" – powiedział Peter Malec, szef ŽOS Vrútky.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZSSK
Słowacja
  • Mateusz Włodarczyk – 12.06.2019

    Tam koleje wyglądają gorzej niż nasze i niby bogatszy kraj tak samo infrastruktura drogowa

  • Jakub Białkowski – 13.06.2019

    Wygląda przekonująco :D

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....