TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe oznakowanie 35 stacji w województwie łódzkim i wiaty dla podróżnych
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.04.2020 12:45:12
Nowe oznakowanie 35 stacji w województwie łódzkim i wiaty dla podróżnych (foto: PKP PLK)

Podróżni na przystankach m.in. w Łodzi, Sieradzu, Wieruszowie korzystają z nowych wiat. Czytelne nowe oznakowanie PKP Polskie Linie Kolejowe umieściły na 35 stacjach i przystankach województwa łódzkiego.

Nowe tablice będą na kolejnych 20 stacjach i przystankach. Warunki podroży korzystnie zmieniają się w ramach bieżących prac oraz inwestycji m.in. na liniach z Łodzi do Zduńskiej Woli czy Zgierza.

Na zwiększenie komfortu obsługi podróżnych w aglomeracji łódzkiej i innych stacjach i przystankach województwa łódzkiego PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły 1,5 miliona zł z własnych środków. Dzięki temu nowe wiaty i ławki stanęły na 9 przystankach m.in. w Łodzi, Sieradzu, Skalmierzu, Wieruszowie, Grudzach, Zosinowie. Dla korzystających z kolei na przystankach Łódź Olechów Wschód, Łódź Olechów Zachód i Łódź Olechów Wiadukt przygotowano nie tylko wiaty, ale również ustawiono lepsze oświetlenie i wymieniono nawierzchnie peronów.

Dla zapewnienia lepszej orientacji w podróży montowane są dodatkowe gabloty informacyjne. Można w nich sprawdzić rozkład jazdy oraz zapoznać się z danymi ważnymi dla podróżnych. Tylko w 2019 roku gabloty ustawiono m.in. w Sędzicach, Błaszkach, Witoni, Zgierzu, Chociszewie, Ozorkowie, Łęczycy, Domaniewicach, Justynowie, Bedoniu, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Drzewicy, Bartkowie.

35 stacji z nowymi tablicami ułatwia orientację

Na ponad 35 stacjach i przystankach w województwie łódzkim wymieniono i poprawiono oznakowania. Nowe tablice z nazwami stacji, numerami peronów i torów są zamontowane m.in. w Skierniewicach, Koluszkach, Spale, Zgierzu, Łodzi, Sieradzu, Łowiczu, Bednarach, Mysłakowie, Jesionnie Łowickiej, Gałkówku, Radziwiłłowie Mazowieckim, Męckiej Woli.

W tym roku planowane są kolejne działania dla zwiększenia wygody podróżnych w województwie łódzkim. Wyremontowane zostaną wiaty w 8 lokalizacjach tj. w Strykowie, Swędowie, Ozorkowie, Grotnikach, Domaniewicach Centrum, Łodzi Dąbrowie, Zgierzu Jaracza i Zgierzu Północ. Wymienione zostaną tablice z oznakowaniem m.in. w Sieradzu Warcie, Wieluniu, Sędzicach. Domaniewicach, Kamieniu Łowickim, Grudzach, Łasku.

Nowe gabloty będą zamontowane m.in. w Tomaszowie Mazowieckim, Białobrzegach, Brzustowie, Radzicach. Ławki zamontowane będą m.in. w Łasku. Na tegoroczne prace PLK przeznaczają ponad 800 tys. zł. Wartość prac w 2019 r. to 650 tys. zł.

Inwestycje zwiększają komfort podróży koleją

Pasażerowie korzystają już ze zmodernizowanych peronów na stacji w Zduńskiej Woli i Łasku oraz przejścia podziemnego w Zduńskiej Woli. Prowadzone są prace na stacjach Łódź Kaliska, Łódź Żabieniec, Zgierz oraz na przystankach Łódź Stoki, Łódź Marysin, Łódź Arturówek. Jeszcze w tym roku podróżni skorzystają z peronów na nowych przystankach Łódź Warszawska, Łódź Radogoszcz Wschód i Łódź Retkinia.

Wygodniejsze perony są w Kutnie, Łowiczu, Mysłakowie i Zosinowie – to efekt przebudowy w ramach modernizacji linii E20 Warszawa – Poznań, realizowanej przy dofinansowaniu ze środków z programu CEF "Łącząc Europę". Zmiany na odcinku Łódź Widzew – Zgierz są w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. Łódzkiego, a na linii Łódź Kaliska – Zgierz ze środków budżetowych. (PKP PLK)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
łódzkie
wiata
informacja pasażerska
PKP PLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....