TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jesteś tutaj: Inforail / Producenci / Nowe Pendolino 
Nowe Pendolino
ALSTOM InfoRail - Opublikowano: 18.12.2015 08:43:04 3 komentarze
Nowe Pendolino (wiz. Alstom)

Flavio Cattaneo, Dyrektor Generalny NTV i Pierre - Louis Bertina, dyrektor zarządzający Alstom we Włoszech zaprezentowali projekt i technologię pociągu Pendolino, który Alstom wyprodukuje dla włoskiego prywatnego operatora.

To prawdziwie świąteczny prezent: ognistoczerwone barwy Pendolino i futurystyczny przód, mający na celu zapewnienie właściwej ochrony w przypadku zderzenia. Projekt pociągu został stworzony przez Design & Styling Centre Alstom, który był również odpowiedzialny za projekt AGV.italo. Projekt wnętrza zostanie zaprezentowany opinii publicznej w najbliższych miesiącach.

Jak informuje producent Pendolino jest przyjazny dla środowiska, dzięki wysokiej zdolności do recyklingu wykorzystanych do budowy materiałów i zmniejszonej emisji CO2. Ponadto, jego zoptymalizowany system napędu trakcyjnego zwiększa efektywność i przyspieszenie oraz odzyskuje energię podczas hamowania. Nowy pociąg jest ewolucją poprzedniej wersji Pendolino. Może osiągać prędkość maksymalną 250 km/h. 187-metrowy pociąg będzie się składać z 7 wagonów, mogących pomieścić około 480 pasażerów. Główną innowacją pociągu w porównaniu do poprzednich generacji Pendolino jest jego pełna kompatybilność z najnowszymi przepisami TSI 2014 wprowadzonymi przez Unię Europejską. Ta norma UE przyczynia się do zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i operacyjności. Pendolino jest częścią gamy Avelia, rodziny produktów Alstom, która obejmuje również pociąg AGV.Italo zakupione wcześniej przez NTV.

Pendolino będzie uzupełnieniem istniejącej floty 25 pociągów AGV, dając w sumie 33 pociągi należące do Italo. Celem NTV jest rozwój oferty połączeń szybkich pociągów na liniach łączących ruchliwe kierunki północny-wschód i północny-zachód Włoch. Da to nowe możliwości milionom turystów, którzy podróżują w tych popularnych kierunkach. Zwiększenie floty będzie częścią procesu rozwoju podejmowanego przez NTV, przewoźnika który w 2015 roku przewiózł ponad 9 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 40% w porównaniu do roku poprzedniego.

Flavio Cattaneo, Dyrektor Generalny NTV powiedział: "odpowiedzialność, niezawodność i zdolność Alstom zaoferowania maksimum w jak najkrótszym czasie są podstawą naszego wyboru. Zaczęliśmy naszą podróż razem z Alstom i razem będziemy nadal rozwijać się na wymagającym rynku, który ma wielki potencjał. We Włoszech wzrasta zapotrzebowanie na podróże, a Italo obiecuje zaspokoić te oczekiwania wysoką jakością usług oraz nowoczesnym taborem."

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pociągi Pendolino również podbiły serca w NTV. Pendolino to jeden z flagowych produktów grupy Alstom, ze sprzedanymi na świecie ponad 500 egzemplarzami i ponad miliardem kilometrów przejechanych w eksploatacji.", powiedział Andreas Knitter, Starszy Wiceprezes Alstom w Europie.

Już wkrótce jest planowane rozpoczęcie produkcji 8 pociągów w zakładach Alstom w Savigliano. Pociągi mają zostać dostarczone pod koniec 2017 roku i być gotowe do wprowadzenia do eksploatacji na początku 2018 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Pendolino
 • Michał – 18.12.2015

  Ładny czerwony, a nie jakieś srebro z niebieskim.

 • GAGARIN – 18.12.2015

  Silniki leciutkie na magnesach trwałych

 • PiSmak – 19.12.2015

  Oczojebny, nasze Pendolino jednak nie do pobicia

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....