TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe urządzenia przytorowe na małopolskich przejazdach kolejowych
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.07.2020 10:45:28
Nowe urządzenia przytorowe na małopolskich przejazdach kolejowych (foto: PKP PLK)

Od lipca na przejeździe kolejowym w Szaflarach urządzenia przytorowe są skoordynowane z sygnalizacją drogową – podały PKP PLK.

Spółka dodaje, że kierowcy sprawniej i bezpieczniej przejeżdżają przez tory min. w: Kleczy Dolnej,  Muszynie, Mszalnicy, Osielcu. Blisko 19 mln zł  przeznaczono na zwiększenie bezpieczeństwa na 18 przejazdach w Małopolsce. Środki pochodzą z ogólnopolskiego projektu unijnego z POIiŚ.

Od lipca br. kierowcy na przejeździe kolejowo-drogowym w Szaflarach na linii Chabówka – Zakopane zyskali większy poziom zabezpieczeń. PKP PLK przy współpracy z GDDKiA skoordynowały sygnalizację na przejeździe z sygnalizacją na skrzyżowaniu drogowym. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo w ruchu kolejowym, a kierowcom zapewnia sprawną i bezpieczną komunikację. Przejazd wyposażono w monitoring i oświetlenie. Efektem poprawy jezdni jest płynniejszy i sprawniejszy przejazd aut – podała Spółka.

PKP PLK dodały także, że kierowcy w Małopolsce zyskali wyższy poziom bezpieczeństwa na 11 skrzyżowaniach torów z drogami dzięki nowym urządzeniom i przebudowanym jezdniom. Dodatkowe zabezpieczenia zamontowano na przejazdach w Mszalnicy na linii Tarnów – Leluchów, w Muszynie na linii Muszyna – Krynica i w Kleczy Dolnej na linii Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice. Płynny i sprawny ruch drogowy zapewniono poprzez wymianę torów oraz jezdni min. na przejazdach w Wielkich Drogach na linii Kraków Płaszów -Oświęcim, w Mszalnicy na linii Tarnów – Leluchów, a także na 4 przejazdach w Muszynie i Powroźniku na trasie Muszyna – Krynica.

Prace są kontynuowane na kolejnych skrzyżowaniach torów i drogi. Nowe urządzenia będą min. w Skawinie, Wielkich Drogach, Kossowej, Zatorze, Przeciszowie na trasie Kraków Płaszów – Oświęcim, a także na trzech skrzyżowaniach w Osielcu na linii Sucha Beskidzka - Chabówka.

W ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa" PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają poziom bezpieczeństwa na 182 przejazdach w całej Polsce. Wartość projektu to 250 mln zł netto, dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 mln zł netto.

Wartość prac na 18 przejazdach w województwie małopolskim to ok. 18,7 mln zł netto. Zakończenie inwestycji jest planowane w 2020 r. PKP PLK zwiększają poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach torów z drogami nie tylko w ramach projektu przejazdowego. Działania takie prowadzone są również w ramach modernizacji kolejowych tras. Podczas robót na linii Skawina – Sucha Beskidzka przebudowano 58 przejazdów, a na trasie Chabówka – Zakopane prace obejmują ponad 60 przejazdów. (PKP PLK)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przejazd kolejowy
bezpieczeństwo
Małopolska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....