TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowoczesna: Adamczyk jest niekompetentny
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 07.03.2017 13:07:11 13 komentarzy
Nowoczesna: Adamczyk jest niekompetentny

Skala niekompetencji ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka jest przerażająca i porażająca; PiS powinien go niezwłocznie odwołać - uważają politycy Nowoczesnej.

W miniony piątek został zdymisjonowany cały zarząd PKP SA. Dymisja miała związek z tym, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła prezesowi i członkom zarządu PKP SA zarzuty karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości w wysokości 1,9 mln zł w mieniu spółki. Zarzuty postawiono w śledztwie dotyczącym umowy na zabezpieczenie dworców podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że jednocześnie nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP podjęło decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa spółki Krzysztofa Mamińskiego.

"Sprawa przejrzystości funkcjonowania podległych spółek jest dla nas fundamentalna, a kwestia praworządności nie podlega żadnym negocjacjom i nie może być nigdy obiektem jakiegokolwiek kompromisu" - powiedział, cytowany w komunikacie resortu, minister Andrzej Adamczyk.

"Nowoczesna w formie interpelacji pytała o to ministra Adamczyka (...) już w połowie listopada. Natomiast przez cały rok, zarówno PiS, jak i sam minister Adamczyk twierdzili, że to jest znakomity zarząd" - mówił na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Mirosław Suchoń (N).

"Tymczasem okazało się, że podczas jego (prezesa zarządu PKP SA Mirosława P.) urzędowania Polskie Koleje Państwowe zostały przeżarte rakiem niegospodarności, niekompetencji i zwykłego kombinatorstwa" - ocenił poseł Nowoczesnej. Według niego, "pod okiem ministra Adamczyka tłuste misie z PKP na potęgę wyprowadzały miliony złotych".

Zdaniem Suchonia minister Adamczyk "nie radzi sobie z nadzorem nad tą działką, za którą odpowiada". "Skala niekompetencji ministra jest przerażająca i porażająca, PiS powinien go niezwłocznie odwołać" - stwierdził.

Suchoń przekonywał, że odwołani członkowie zarządu to tylko "czubek góry lodowej". "Mamy prawo podejrzewać, że ta mafia, która z nadania PiS obsiadła PKP, kradła, oszukiwała i dopuszczała się nepotyzmu na przerażającą skalę" - zaznaczył.

"Stawiamy kluczowe pytania o rolę pracowników PKP zatrudnionych za rządów PiS" - mówił polityk Nowoczesnej. Wskazał, że jego ugrupowanie ma wątpliwości związane m.in. z osobą dyrektor biura komunikacji i marketingu oraz dyrektorem biura zarządu.

Według rzecznik prasowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer "mamy do czynienia z brakiem nadzoru, z niekompetencją, z nieumiejętnością przeprowadzania przetargów".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
 • ja – 07.03.2017

  Dobra za to nowoczesna i jej lider geniusz Petru są kompetentni.....ta zapewne :))

 • sylwester – 07.03.2017

  Poseł Wstecznej niech się zajmie układami męsko damskimi w swojej partii a nie koleją. Burdel i tartak takie motto powinna nosić ta partia

 • Sześciu króli i Petru siódmy – 07.03.2017

  Niech członki Nowośmiesznej nie opowiadają andronów !

 • Tomek – 07.03.2017

  czy warto na poważnym, branżowym portalu cytować "mądrości", niepoważnych polityków z niepoważnej partyjki?

 • Żuber – 07.03.2017

  To że dla ciebie są niepoważni nie znaczy że wszyscy tak myślą

 • vrtt – 07.03.2017

  Nowoczesna to głupek z idiotkami i palikociarskie spady

 • Tw bolek – 07.03.2017

  To strach pomyslec co jest w pisie

 • Tomek – 07.03.2017

  @Żuber,dla mnie wszyscy politycy są niepoważni (a szczególnie pajace z ww. ugrupowania), a jeżeli Ty bez ich "mądrości" i "roli przewodniej" nie potrafisz żyć to już inna bajka i nie mój. Nie zmienia to faktu, że cytowanie "przemyśleń" i opinii na portalu branżowym, kogoś kto nic nie może, nic nie znaczy i na 99% znaczyć w Polsce nie będzie jest najdelikatniej rzecz ujmując bezsensowne, wszak to infotrain.pl a nie infonowoczesna czy infocyrknawiejskiej. Z mojej strony EOT.

 • Bolek – 07.03.2017

  Co jest w pisie każdy widzi

 • Infonietrain – 07.03.2017

  Już samym stwierdzeniem infotrain.pl tomku drogi dałeś dowód na to że jesteś idiotą. Nawet nie wiesz co czytasz o zrozumieniu tego nie może być mowy...

 • Dev – 07.03.2017

  Dobra, weźcie stwórzcie petycję, aby PKP zawierzyć Bogu. Otoczone taką troską na pewno będzie przeżywało rozkwit. Może rozstąpi się morze i będzie bezpośrednie połączenie do Szwecji....

 • zeus04 – 08.03.2017

  ^^^ale to jest już Twój pomysł i problem...

 • Tomek – 08.03.2017

  @Infonietrain1. odnośnie infotrain.pl - przejęzyczenie/błąd z mojej strony, przepraszam.2. nie jesteś w stanie mnie obrazić. Swoimi wypowiedziami ad personam, tylko dobitnie pokazałeś na jakim poziomie jedynie umiesz prowadzić dyskusje.Rozmowę uważam za zakończoną.Mimo wszystko pozdrawiam i uśmiechu życzę.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....