TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowy dworzec w Katowicach z licznymi usterkami
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.01.2018 10:53:33 7 komentarzy
Nowy dworzec w Katowicach z licznymi usterkami

W roku 2010 w Katowicach przeprowadzono rozbiórkę budynku dworca kolejowego w Katowicach, który został wzniesiony w roku 1972. W jego miejsce w roku 2013 oddano do użytku dworzec kolejowy, podziemne stanowiska komunikacji miejskiej oraz centrum handlowe.

Jak twierdzi poseł Marek Wójcik wieloletnie zaniedbania oraz brak remontu i modernizacji ze strony zarządcy dworca doprowadziły do niszczenia budynku i utraty przez niego swojego pierwotnego blasku. Wszystko to doprowadziło do podjęcia decyzji o wyburzeniu dawnego budynku i wybudowaniu w jego miejsce kompleksu komunikacyjno-handlowego.

Pomimo negatywnych doświadczeń dotyczących złego zarządzania poprzednim obiektem dworca kolejowego w Katowicach, które doprowadziły wybudowany w roku 1972 budynek do zapaści, a ostatecznie do wyburzenia, obecnie jesteśmy niestety świadkami powtórki z historii – stwierdza poseł. I wylicza, że od wielu miesięcy nieczynne są schody ruchome łączące dworzec kolejowy z podziemnymi stanowiskami komunikacji miejskiej, a także ruchome schody na samym dworcu. Od niedawna nieczynne są również niektóre wejścia do obiektu. Należy także zauważyć, że od dłuższego czasu uszkodzona jest także główna tablica z rozkładem jazdy pociągów, która uniemożliwia poprawne odczytanie wszystkich przyjazdów i odjazdów.

W związku z powyższym poseł zwrócił się Ministra Andrzeja Adamczyka z prośbą o wystąpienie do zarządcy dworca kolejowego w Katowicach z zaleceniem naprawy wszystkich usterek, które powodują od wielu miesięcy trudności w jego użytkowaniu przez pasażerów. Czy zarządca podejmie jakieś działania? Zobaczymy. Czekamy też na stanowisko resortu, w którym mamy znaleźć odpowiedź na pytania o powody doprowadzenia do stanu obecnego nowego dworca w Katowicach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Katowice
 • Zibi – 12.01.2018

  A mowiono że fuszerki były tylko za Gierka a teraz to się nazywa prowizorka

 • TK – 12.01.2018

  Nie sztuka wydać miliony na nowe obiekty.Systematyczne przeglądy i serwis gwarantujedługie użytkowanie. Na utrzymanie trzebawyłożyć kasę, ale jak się oszczędza to taki efekt.

 • WiktiZen – 12.01.2018

  Ja mieszkam w Katowicach, i twierdzę że, jeżeli chodzi o dworzec to jest w dobrym stanie. 5 stycznia byłem w budynku i widziałem że, nie ma tam poważnych usterek.

 • bialy85 – 12.01.2018

  @WiktkiZen. To chyba byłeś w galerii i na chwilę wszedłeś na dworzec. Gdybyś korzystał regularnie to byś docenił co jest zepsute. Obiekt nie jest serwisowany i to widać. Poza tym co to za dworzec bez poczekalni??? Tam gdzie są siedzenia, nic nie przeszkadza żeby wstawić ich 3 razy więcej!! Ale nie, bo do galerii ludzie mają iść.

 • kolejFAN – 13.01.2018

  co do kwestii tych dennych wyświetlaczy - to NIEBIESKIE GÓWNO popsuje się 4 razy szybciej niż stare poczciwe bydgoskie pragotrony.Wspomnicie moje słowa. aby elektroniczne cacko było trwałe,należałoby zakupić je w Niemczech,dokładnie takie samo jakie stosują u siebie DB na dworcach i peronach!!

 • AndrzejD – 13.01.2018

  @WiktiZen - ty byłeś w galerii a nie na dworcu, więc nie pisz głupot że tam jest wszystko OK.Od ponad pół roku nie działają oba chodniki ruchome w hali głównej, od kilku miesięcy nie działają schody ruchome z hali głównej na podziemny dworzec autobusowy. Od kilkunastu już chyba tygodni nie działają jedne drzwi od strony Placu Szewczyka. Nikt nie czyści krat wentylacyjnych klimatyzacji w hali głównej - są już całe czarne z brudu ! Główne wyświetlacze w hali też działają jak chcą. Więc nie pieprz głupot że wszystko działa.Ci którzy zarządzają tym dworcem do natychmiastowego zwolnienia dyscyplinarnego !

 • soad – 18.01.2018

  Właścicielem dworca jedynym i niepodzielnym jest PLK, a z Warszawy Katowic nie widać. Jedynym wyjściem jest likwidacja PLK!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...