TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowy peron na Lublinku i bliżej końca modernizacji trasy do Zduńskiej Woli
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.10.2020 15:45:43
Nowy peron na Lublinku i bliżej końca modernizacji trasy do Zduńskiej Woli (mat. pras.)

Z nowego peronu w na stacji Łódź Lublinek mogą już korzystać podróżni dzięki modernizacji linii kolejowej Łódź Kaliska - Zduńska Wola. Zasadnicze prace na całej trasie mają zakończyć się do końca roku. Czas przejazdu skróci się o 15 minut.

Jak poinformowały PKP PLK, Łódź Lublinek to kolejna stacja, na której widać już efekty prac realizowanych na trasie między Łodzią i Zduńską Wolą. Powstał tam wyższy peron, który ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekt ma też nowe wiaty, ławki, czytelne oznakowanie, tablice z rozkładami jazdy oraz bezpieczniejsze dojście.

Po zakończeniu inwestycji stacja Łódź Lublinek zyska w sumie dwa nowe perony oraz wygodne i bezpieczne dojścia z pochylniami dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. "Do peronu nr 2 zostanie wybudowane dojście wyposażone w rogatki od strony przejazdu kolejowo-drogowego. Na odcinku Łódź Lublinek – Łódź Kaliska nowa nawierzchnia na przejazdach na ul. Obywatelskiej, ul. Franciszka Plocka i ul Sanitariuszek zapewni sprawną komunikację drogową" – zapewniły PKP PLK.

Na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola podróżni korzystają już z nowych dostępniejszych peronów na stacjach Zduńska Wola, Pabianice, Łask oraz przystankach Kolumna, Dobroń i Chechło. Dodatkowo, w Zduńskiej Woli i Pabianicach powstały nowe przejścia podziemne.

Obecnie trwa ostatni etap modernizacji linii. Między Łodzią Kaliską a Zduńską Wolą ułożono już ponad 70 km nowych torów i sieci trakcyjnej. Po dwa tory są już na odcinkach Łódź Kaliska – Łódź Retkinia, Łódź Lublinek – Pabianice i Dobroń – Zduńska Wola. Wyremontowano 23 obiekty, w tym 9 mostów i 3 wiadukty.

Prace trwają jeszcze na fragmentach Łódź Retkinia – Łódź Lublinek i Pabianice – Dobroń. Pociągi kursują tam już nowym torem, a kontynuowane są roboty na sąsiednim torze. Do ułożenia pozostało ok. 12 km torów i sieci trakcyjnej.

Zasadnicze prace, ważne dla ruchu pociągów, mają zostać wykonane do końca br. Następnie przewidziano roboty przy odwodnieniu i szlifowanie szyn. Cała inwestycja ma być gotowa w połowie 2021 roku. Jak zapowiedział kolejowy przewoźnik, po gruntownym remoncie linii czas podróży między Łodzią a Zduńską Wolą i Sieradzem skróci się o ok. 15 minut.

Wartość inwestycji na liniach kolejowych nr 14, 811 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola – Ostrów Wlkp., etap I: Łódź Kaliska – Zduńska Wola to ok. 387 mln zł netto. 65 proc. tej kwoty jest współfinansowane z unijnego instrumentu "Łącząc Europę". (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Łódź
Zduńska Wola
remont
peron

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....