TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowy Poznań Główny niefunkcjonalny. Wymaga poprawek
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.08.2018 19:37:01 1 komentarz
Nowy Poznań Główny niefunkcjonalny. Wymaga poprawek

Nowy dworzec Poznań Główny jest niefunkcjonalny i wymaga poprawy – podkreślają poznańscy społecznicy.

W liście do premiera Mateusza Morawieckiego proszą o zainteresowanie się sprawą poznańskiego dworca – jak podkreślają - jednego z kluczowych węzłów komunikacyjnych zachodniej Polski.

W trakcie piątkowej konferencji prasowej poznańscy społecznicy podkreślali, że sprawą "fuszerki", "niedociągnięć" i "rażącej skali zaniedbań" przy budowie nowego budynku dworca Poznań Główny alarmują media, opinię publiczną i polityków od 2011 roku.

Przedstawiciele stowarzyszeń: Inwestycje dla Poznania, Prawo do Miasta i Ulepsz Poznań postanowili zwrócić się w tej sprawie także do premiera Mateusza Morawieckiego. W liście skierowanym do szefa polskiego rządu społecznicy wskazują, że "modernizacja dworca, przeprowadzana w ekspresowym tempie przed Euro 2012, spowodowała powstanie nowego, ale mało funkcjonalnego obiektu (…) Cały kompleks stacji poddawany jest różnym pracom budowlanym od blisko 11 lat, ale ciągle bez całościowego planu".

"Nierozwiązanych problemów jest bardzo dużo, a nasze przeczucie, że po raz kolejny pozostawiono poznański dworzec samemu sobie jest tylko mocniejsze, zważywszy że niemal rok temu wysłaliśmy identyczny list do ówczesnej Pani Premier Beaty Szydło. Niestety jedyną odpowiedzią, jaką otrzymaliśmy, była informacja, że dostaniemy odpowiednie wyjaśnienia od PKP S.A., czego się jednak nie doczekaliśmy. Czy nikomu w gąszczu spółek PKP nie zależy na dobru Poznania Głównego?" – pytają w liście społecznicy.

Przedstawiciele stowarzyszeń podkreślają w liście, że według ostatnich danych, Poznań Główny to druga co do liczby pasażerów stacja kolejowa w Polsce. Według zaprezentowanych danych, ruch ten wzrósł i wynosi już 19,3 mln pasażerów rocznie.

Społecznicy wskazują także m.in. na "brak wizji i jasnych wytycznych ze strony PKP S.A.". "Ucichły głosy polityków, a interes pasażerów został ponownie zignorowany (…) Dlatego też postanowiliśmy ponownie zwrócić się o pomoc bezpośrednio do pana premiera jako najwyższego rangą urzędnika w naszym rządzie: Poznań Główny rozpaczliwie woła o pomoc" – podkreślono w liście.

"Historia stosowania półśrodków w przypadku kluczowego dla całej Polski Zachodniej węzła komunikacyjnego trwa już zbyt długo – ludzie są zmęczeni fuszerką, bezmyślnością i brakiem rozwiązań, które uporządkowałyby raz na zawsze obecny bałagan, a także pozwoliły mieszkańcom być dumnym z dworca Poznań Główny. Pasażerowie czują się oszukani przez PKP, nie rozumieją wszechwładnego chaosu, jaki panuje na stacji oraz niemożliwości stworzenia nowego dworca – na miarę drugiego największego węzła kolejowego w kraju" – wskazano.

"Chcielibyśmy pokazać te problemy panu premierowi na żywo – niefunkcjonalny obiekt i układ dworcowy, będący pomnikiem zaniedbań poprzednich władz. Wyrażamy głęboką nadzieję, że taka wizyta rozwieje wszelkie wątpliwości, czy należy doprowadzić całą stację do stanu pełnej funkcjonalności" - dodano.

Społecznicy wskazali, że liczą na pomoc premiera Morawieckiego w przywróceniu funkcjonalności na poznańskim dworcu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Poznań
PKP SA
 • Sebastian Tomaszczyk – 17.08.2018

  Pięknie było by jak było by jak widac

 • Marek Maslowiec – 17.08.2018

  Wybory ida, to morawiecki obieca 500 milionow Na ten “wazny cel”, zrobi wizyte pokazowa, zasadzi drzewo w betonie, spolecznicy sie pociesza, a my za 20 lat powrocimy do tego kabaretu z takim samym dworcem.

 • Kuba Brunka – 17.08.2018

  Najlepiej przywrócić stary dworzec. Ten naprawdę był funkcjonalny I koniecznie z KFC - miejscem, gdzie jadały legendy

 • Łukasz Bieniasz – 17.08.2018

  tak to jest jak się buduje chlebak a nie dworzec :D

 • Krzysztof Springer – 18.08.2018

  Ta konstrukcja to nie dworzec. Powstala by można było wybudować centrum handlowe. Bez centrum chlebak nigdy by nie powstał.

 • Zenka Elzbieta Bartol – 18.08.2018

  Jest brzydki i niefunkcjonalny szpeci miasto !!!

 • Darek Jakubowski – 18.08.2018

  Estetyki też nie

 • Łukasz Senger – 19.08.2018

  sziti center to prymitywne centrum handlowe z dobudówką udającą dworzec. Ten wybryk to przykład niekompetencji poprzednich władz centralnych (obecne są gorsze) popełniony we współpracy z poprzednim prezydentem. Funkcjonalność funkcji dworcowych jest wątpliwa, prymitywna i niewygodna kostka bauma na peronach I - III, aż dziesięć kas w holu dobudówki dworcopodobnej oddalonej od peronów IV - VI. Umiejscowienie klocka handlowego za peronem III uniemożliwia sensowną rozbudowę dworca, poszerzenie peronów które obecnie są nieracjonalnie wąskie. Ten budynek powinien zostać wyburzony, a winni jego postawienia powinni ponieść koszty tej operacji. Dworzec ma realizować funkcje dworcowe i dopiero przy okazji może być źródłem dochodów płynących z wynajmu przestrzeni na cele handlowo - usługowe.

 • kolejFAN – 21.08.2018

  stary dworcu wyspowy wróć!!a co do peronów- zadaszenie ich tą galerią spowodowało zmianę ich na drugi,po Centralnym zabunkrowany ciemny i dołujący CMENTARNY.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....