TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

O kolejny miesiąc wydłużono czas na oferty w ramach Rail Balica
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.06.2019 13:39:28
O kolejny miesiąc wydłużono czas na oferty w ramach Rail Balica

Do 31 lipca - o kolejny miesiąc - PKP PLK wydłużyły ponownie termin składania ofert w przetargu na budowę 71-km odcinka z Czyżewa do Białegostoku na międzynarodowej trasie Rail Baltica. Oferty miały być składane do piątku.

Czyżew-Białystok to ostatni przewidziany do modernizacji odcinek trasy kolejowej z Warszawy do Białegostoku.

Główny powód przesunięcia terminu przetargu to tym razem konieczność zmian w dokumentacji przetargowej związana z tym, że decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków, w czerwcu, do ewidencji zabytków zostały wpisane dwa wiadukty kolejowe w Białymstoku - poinformowała PAP Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK SA.

"Wiadukty planowane były do rozbiórki. Decyzja (konserwatora-PAP) wiąże się z koniecznością zmiany sposobu realizacji prac na stacji. W tej sytuacji konieczna jest modyfikacja dokumentacji przetargowej" - dodała Janus.

Z informacji zamieszczonej w Biuletynie Informacji Publicznej Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wynika, że na początku czerwca wojewódzka konserwator wydała zarządzenie o włączeniu do wojewódzkiej ewidencji zabytków karty ewidencji zabytku nieruchomego niewpisanego do rejestru zabytków, czyli dwóch wiaduktów kolejowych przy ul. Hetmańskiej w Białymstoku, które pochodzą z przełomu XIX i XX w.

Magdalena Janus wyjaśniła, że decyzja konserwatora oznacza, że wiaduktów "nie można rozebrać".

Przetarg na budowę odcinka Czyżew-Białystok był przesuwany już wcześniej z końca maja na koniec czerwca z powodu głównie dużej liczby pytań od potencjalnie zainteresowanych firm. To drugi przetarg na te prace, pierwszy był unieważniony w grudniu 2018 r. gdyż ceny proponowane przez firmy znacznie przekraczały wartość zamówienia.

Międzynarodowa trasa E75 Rail Baltica jest największą inwestycją kolejową w Podlaskiem. Jak zapowiadały wcześniej PKP PLK, po modernizacji pociągi osobowe będą mogły jeździć z prędkością do 200 km/h, a podróż z Białegostoku do Warszawy ma trwać półtorej godziny.

Planowane prace na trasie Czyżew-Białystok to przebudowa ośmiu mostów kolejowych, w tym największego na rzece Narew. Jak zapowiadały PKP PLK, ma powstać 19 skrzyżowań dwupoziomowych i 10 przejść podziemnych, nowy przystanek Białystok-Zielone Wzgórza. Planowana jest przebudowa peronów na 12 przystankach i sześciu stacjach, powstanie centrum sterowania ruchem.

Rail Baltica to transeuropejski korytarz transportowy, który łączy kraje nadbałtyckie z Polską i innymi państwami UE. W Polsce Rail Baltica to 341 km od Warszawy przez Białystok, Ełk do granicy z Litwą w Trakiszkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....