TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od 11 marca nowy rozkład pociągów ŁKA – remonty i ZKA
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.03.2018 16:24:32
Od 11 marca nowy rozkład pociągów ŁKA – remonty i ZKA

11 marca zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów, w tym również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Wraz z nim PKP PLK rozpoczyna intensywne remonty, szczególnie na linii kutnowskiej i łowickiej. Na odcinkach tych tras nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pociągów. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi autobusową komunikację zastępczą, w tym autobusy przyśpieszone. Na pozostałych liniach obsługiwanych przez ŁKA do Sieradza, Skierniewic czy Warszawy pociągi pojadą bez większych zmian.

Prace PKP PLK zakładają remonty mostów, obiektów inżynieryjnych, przejazdów i szlaków kolejowych. Prace prowadzone będą odcinkami na linii nr 15 do Łowicza i 16 do Kutna. Z tego powodu nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pociągów.

Na linii kutnowskiej zastępcza komunikacja autobusowa ŁKA będzie obowiązywała od 11 marca do 7 kwietnia pomiędzy Zgierzem, a Kutnem. Aby skrócić czas przejazdu na tym odcinku w godzinach szczytu jednocześnie z dworca Zgierz i Kutno będzie wyjeżdżał autobus przyśpieszony, zatrzymujący się tylko na wybranych stacjach oraz autobus obsługujący wszystkie stacje i przystanki.

Staramy się minimalizować utrudnienia związane z modernizacją linii kolejowych. Inwestycje są konieczne, zwłaszcza na linii kutnowskiej. Obecne prace poprawią stan infrastruktury, jednak w kontekście budowy tunelu średnicowego konieczne są tutaj poważne inwestycje – dobudowa drugiego toru lub budowa zupełnie nowej linii. Wiem, że PKP PLK analizuje te warianty. Czekamy na rozstrzygnięcia – powiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Prace zaplanowano także na linii łowickiej. Tutaj wstrzymanie ruchu nastąpi od 9 kwietnia do 6 maja na odcinku Zgierz – Stryków, a od 7 maja do 9 czerwca Głowno – Łowicz. ŁKA uruchomi komunikację zastępczą. Z uwagi na remont stacji w Łowiczu niektóre pociągi będą kończyły bieg na stacji Łowicz Przedmieście. Do centrum miasta pasażerowie dojadą autobusami.

Czeka nas okres poważnych utrudnień w kursowaniu pociągów na terenie województwa łódzkiego. Wspólnie z organizatorem przewozów Urzędem Marszałkowskim i zarządcą infrastruktury PKP PLK staramy się wypracować takie rozwiązania, które zapewnią pasażerom możliwie najszybszy i najbardziej komfortowy transport zastępczy - powiedział Janusz Malinowski, prezes ŁKA.

Rozkład jazdy pociągów ŁKA na trasie do Sieradza, Koluszek, Skierniewic i Warszawy od 11 marca nie ulegnie znaczącym zmianom. Od czerwca PKP PLK planuje gruntowną modernizację linii sieradzkiej.

Dla pasażerów ŁKA jak zwykle przygotowała drukowane rozkłady jazdy, które są dostępne w kasach i u obsługi pociągów, jak również do pobrania na stronie internetowej. Wiosenny rozkład jazdy będzie obowiązywał do 9 czerwca.

Poniżej szczegóły rozkładu:

Linia Łódź – Kutno

Z powodu prac modernizacyjnych w terminie od 11 marca do 7 kwietnia na odcinku Zgierz – Kutno za wszystkie pociągi zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa oraz w dniach

8 i 29 kwietnia za ostatni pociąg do Ozorkowa i Kutna, a w dniu 30 kwietnia za pierwszy pociąg z Ozorkowa. Dodatkowo od 9 kwietnia do 9 czerwca oprócz 29 kwietnia z powodu przerw nocnych w ruchu pociągów na stacji Kutno ostatni pociąg z Łodzi dojedzie do Witonii, a dalej pojedzie autobus. Miejsca zatrzymań autobusów zostały szczegółowo opisane na ulotkach informacyjnych i dodatkowych plakatach oraz będą wyświetlane na monitorach w pociągach, a także w odrębnej informacji na naszej stronie internetowej. Czas przejazdu wydłuży się o 20 minut (autobus szybki) i 60 minut (autobus wolny).

Linia Łódź – Łowicz

Z powodu prac remontowych od dnia 9 kwietnia do 6 maja pomiędzy stacjami Zgierz – Stryków będzie kursowała Zastępcza Komunikacja Autobusowa, natomiast od 7 maja do 9 czerwca autobusy pojadą pomiędzy Głownem a Łowiczem. Czas przejazdu z Łodzi do Łowicza z uwzględnieniem przejazdów autobusem wydłuży się od 15 do 25 minut. Miejsca zatrzymań autobusów zostały szczegółowo opisane na ulotkach informacyjnych i dodatkowych plakatach oraz będą wyświetlane na monitorach w pociągach, a także w odrębnej informacji na naszej stronie internetowej.

Ze względu na trwająca przebudowę stacji Łowicz Główny wybrane pociągi będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Łowicz Przedmieście w określonych terminach, natomiast pomiędzy Przedmieściem, a Łowiczem Głównym zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Postoje autobusów wyznaczono przed stacjami kolejowymi i będą one skomunikowane na 5 minutach z pociągami.

Linia Łódź – Warszawa

Od 11 marca w weekendy pomiędzy Łodzią a Warszawą będzie kursowało 14 pociągów ŁKA Sprinter. Z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Wschodniej pociągi odjadą o godzinie 7:01,9:15,11:15,13:19,15:30,17:30,20:14,

natomiast z Warszawy Centralnej do Łodzi Fabrycznej

o 9:34,11:50,13:25,15:30,18:27,20:00,22:25 (składy rozpoczynają bieg na stacji Warszawa Wschodnia o 9:24,11:39,13:14,15:19,18:14,19:39,22:14).

Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice

Na odcinku Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna przez Łódź Widzew będą niezmiennie kursować trzy pociągi nowej kategorii ŁKA Przyspieszony – ŁP. Pociągi zapewniają szybkie połączenie stolicy województwa z jednym z większych miast w naszym regionie. Odjazdy ze Skierniewic zaplanowano o godzinie 5:49 i 15:34, natomiast z Łodzi o godzinie 15:21.

Ich atutami jest to, że podróż potrwa tylko 45 minut tj. 3 minuty dłużej niż pociągiem PKP IC, natomiast cena biletu miesięcznego będzie niższa o 25 złotych, a dodatkowo obowiązuje w nich taryfa osobowa taka jak w pociągach, które zatrzymują się na każdej stacji i przystanku osobowym. Jeden z pociągów pojedzie w relacji Skierniewice – Łódź – Łowicz.

Linia Łódź Fabryczna/Widzew – Zgierz przez Łódź Arturówek.

Mając na względzie potrzeby podróżnych zapewniono bezpośredni dowóz na godzinę 8:00 (przyjazd Łódź Fabryczna 7:39) i odwóz po godzinie 16:00 (odjazd z Łodzi Fabrycznej 16:26)

w pełnej relacji Zgierz – Łódź Fabryczna – Zgierz oraz dogodne skomunikowania na stacji Łódź Widzew oraz w Zgierzu z pociągami własnymi oraz innych przewoźników. Z pociągu ze Zgierza odjazd 15:13 będzie można kontynuować podróż od stacji Łódź Widzew w kierunku Koluszek i Skierniewic pociągiem ŁP odjazd z Łodzi Widzewa o godzinie 15:30.

Linia Łódź Widzew/Kaliska – Sieradz

Przy przejazdach w relacji Łódź – Sieradz - Łódź istnieje możliwość skorzystania z oferty bilet zintegrowany ŁKA+PKS Sieradz, która umożliwia przejazd na jednym bilecie do wybranych miejscowości obsługiwanych przez PKS Sieradz. Wybrane pociągi ŁKA i autobusy PKS będą skomunikowane na stacji Sieradz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
PKP PLK
łódzkie
rozkład jazdy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....