TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od grudnia 2018 roku Przewozy Regionalne stracą kolejne linie w łódzkim
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.08.2017 11:42:25 11 komentarzy
Od grudnia 2018 roku Przewozy Regionalne stracą kolejne linie w łódzkim

Dziś połączenia z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska czy Piotrkowa Trybunalskiego obsługują Przewozy Regionalne. Taki stan rzeczy potrwa jeszcze nieco ponad rok. ŁKA pojedzie nie tylko tam, ale też na trasie Skierniewice – Łódź – Kutno.

Szef spółki samorządowej Janusz Malinowski zapowiedział w Radiu Łódź, że od grudnia 2018 roku połączenia te będzie obsługiwać właśnie ŁKA. A to oznacza, że pozycja Przewozów Regionalnych jeszcze bardziej osłabnie. Warunkiem przejęcia obsługi linii przez ŁKA jest dostawa nowego taboru. Impulsy, które wyprodukuje Newag, mają pojawiać się od września przyszłego roku. W tej chwili te pociągi już są budowane – poinformował Malinowski. Będzie to 14 składów, dłuższych niż eksploatowane obecnie Flirty. Pasażerowie kolejnych miast w województwie mają otrzymać usługę na wyższym poziomie. Taką, jak ta znana mieszkańcom Sieradza czy Kutna – mówił szef ŁKA. Od grudnia 2018 roku pociągi ŁKA pojadą do Tomaszowa Mazowieckiego. Następnie przewoźnik będzie przejmował obsługę kolejnych linii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Łódzkie
 • kku – 07.08.2017

  http://www.ekorekta24.pl/w-podlaskim-czy-w-podlaskiem/

 • spec – 07.08.2017

  Nie rozumiem tylko, dlaczego trójczłonowe Impulsy mają jeździć w Kutna do Skierniewic. Przecież frekwencja w tych pociągach nie powala, oczywiście jednym z powodów jest EN57 i zbyt mała liczba połączeń, ale i tak wystarczyłoby przekierowanie dwuczłonowych Flirtów. Lepiej, żeby Impulsy wzmocniły na przykład obsługę linii sieradzkiej.

 • As – 07.08.2017

  Zlikwidować Przewozy Regionalne i stworzyć 4 wielkie koleje samorządowe:ZACHODNIE (lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie)POŁUDNIOWE (śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie)WSCHODNIE (lubelskie, mazowieckie, łódzkie, podlaskie)PÓŁNOCNE (zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie)

 • poznaniak – 07.08.2017

  @AsBełkocz dalej, i tu, i na RK. Wszyscy wpatrują się na to z wielką uwagą ;)Najlepsze rozwiązanie to z jednej strony konsolidacja PKP IC i PR, a z drugiej strony obligatoryjne przetargi na przewozy regionalne organizowane przez województwa, ale na umowy wieloletnie, czyli 12-17 lat, bo wtedy przewoźnicy prywatni i podmiot powstały w wyniku fuzji PKP IC i PR będą mogli planować racjonalnie wymianę taboru i lepiej zarządzać płynnością finansową.Koleje wojewódzkie do przekształcenia w poole taborowe z minimalną administracją, a nawet do likwidacji. Wyjątkiem może być najwyżej KM (do fuzji z SKM Warszawa i prywatyzacji).

 • As – 07.08.2017

  Jedna centralna kolej i cztery regionalne to najlepszy pomysł. Przetargi na 15 lat i start w nich molochu PKP to utopia.

 • Przemo Z. – 07.08.2017

  @As i poznaniakJak śpiewała M. Rodowicz : "Ale to już było, i nie wróci więcej..."

 • www – 07.08.2017

  @Przemo Z.Oby

 • sa – 07.08.2017

  kolej regionalna musi być JEDNA. 4 koleje to 4 oddzielne bileciki i murowane granice.

 • studenciak – 08.08.2017

  Z żalem zauważyłem, jak tragicznie wygląda oferta połączeń na odcinku Kluczbork - Kępno. Planują 4 pary, wobec obecnych 3.A pamiętam jako dzieciak w Katowicach składy 2 x EN57 do Kępna. Dzisiaj mamy skrawki: Kępno - Kluczbork, Wrocław / Kluczbork - Lubliniec i Lubliniec - Katowice. Szkoda, bo prowincjonalne szlaki powinny próbować przyciągać nowych pasażerów atrakcyjnym relacjami. Podróż z Kępna do Katowic ew. bezpośrednim pociągiem REGIO jest możliwa w czasie 2 h 45 (159 km) ale takowego nie ma.To tylko 20 min dłuzej niż bezpośrednim TLK. Czy nikt tego nie widzi?

 • G.kolejarz – 08.08.2017

  PR nie mają pieniędzy na tabor.Takie połączenie między Katowicami a Kępnem byłoby dobre ale nie kiblem PR albo krowiarkami TLK.Do tego potrzebny tabor.

 • Karolina.1991 – 10.08.2017

  @As no i dzięki twojemu podziałowi nadal będzie ubogo pomiędzy pociągami chociażby Łódź-Włocławek/Toruń

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....