TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od jutra nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni
PKP PLK InfoRail.pl - Opublikowano: 19.04.2017 13:01:57 3 komentarze
Od jutra nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni (foto: PKP PLK)

Nowy przystanek w Gorzowie od czwartku zapewni pasażerom pociągów regionalnych i dalekobieżnych dobrą obsługę.

Jutro rozpocznie się modernizacja dwukilometrowej estakady na głównej trasie kolejowej Tczew ? Kostrzyn. Przebudowany będzie peron na stacji Gorzów. Prace realizowane są w ramach projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., wartego 111 mln zł. Gorzów Wielkopolski Wschodni od 20 kwietnia przejmie obsługę pasażerów wszystkich pociągów z kierunku Krzyża. Dla pasażerów pociągów regionalnych, kontynuujących podróż pomiędzy Krzyżem a Kostrzynem, pomiędzy nowym przystankiem i stacją Gorzów Wielkopolski, będzie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa, dostosowana do godzin kursowania pociągów. Trzy pociągi PKP InterCity skończą i rozpoczną kursy na przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Nowy przystanek posiada długą wiatę i ma zamontowane oświetlenie. Jest wyposażony w ławki, tablice i gabloty informacyjne. Wysoki peron ułatwia dostęp do pociągów. Płyty peronowe mają zaznaczony pas bezpieczeństwa, m.in. pas o fakturze wyczuwalnej dla osób niewidomych. Pochylnia peronowa zapewnia dostęp do peronu dla osób o ograniczonej mobilności. Kończą się prace przy szklanej ścianie od ul. Teatralnej.

Prace na estakadzie

Budowa przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni jest częścią dużego projektu związanego z modernizacją gorzowskiej estakady kolejowej. Otwarcie nowego przystanku umożliwia przystąpienie do zasadniczych robót na obiekcie, które wymagają wstrzymania ruchu kolejowego. Roboty rozpoczną się od wiaduktu nad ul. Bolesława Chrobrego i będą postępować w obu kierunkach. Obejmą wzmocnienie i zabezpieczenie konstrukcji, w tym ponad 50 nisz. Na estakadzie zostanie wykonany nowy tor. Zmodernizowanych będzie 5 wiaduktów stalowych i przejście pod torami.

Prace na stacji Gorzów Wielkopolski

Projekt PLK obejmuje też kompleksową przebudowę nieczynnego peronu nr 2 na stacji Gorzów Wielkopolski. Peron zostanie wyposażony w nowe oświetlenie, elementy małej architektury i system informacji pasażerskiej. Winda ułatwi dostęp do peronu osobom o ograniczonej możliwości poruszania. Odnowiony zostanie tunel stacyjny i przejście na peron. Zamontowany system monitoringu ? na peronie i w przejściu tunelowym ? podniesie poziom bezpieczeństwa podróżnych. Peron nr 2 będzie służyć obsłudze podróżnych pociągów w kierunku Krzyża /i dalej w kierunku Piły lub Poznań? Warszawa/ oraz w kierunku Kostrzyna.

Przebudowa toru ułatwi pracę manewrową na stacji Gorzów Wlkp. oraz zwiększy możliwości stacji dla przewoźników pasażerskich.

Modernizacja gorzowskiej estakady potrwa 2 lata. Zakończenie prac przewidziano w 2018 roku. Wartość umowy wynosi ponad 111 mln zł (brutto). Umowa realizowana w ramach projektu POIiŚ 5.2-12.1 "Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych etap I - Modernizacja estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim", współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie finansowej 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Gorzów Wielkopolski
przytanek
 • Quba – 20.04.2017

  Nowy przystanek, nie stacja. Pociągi mają tu kończyć i zaczynać bieg. Od strony Krzyża jest rozjazd a semafor na końcu peronu od strony stacji Gorzów Wielkopolski. Jestem ciekaw jak tam jest rozwiązana sprawa z bezpieczeństwem ruchu kolejowego. Bo bez niczyjej zgody ( nie ma semafora) każdy może sobie ruszyć z peronu i odjechać pytanie tylko gdzie pojedzie na który tor i czy czasem coś z przeciwka opuxnionego nie będzie jechało

 • KolejFan – 21.04.2017

  Kiedy reaktywacja wszystkich linii do Bartoszyc i Kocka ?

 • Gość – 05.05.2017

  @QubaNa tej linii stosowana jest półsamoczynna blokada liniowa; oznacza to, że kolejny pociąg w danym kierunku nie może wyjechać, póki poprzedni nie dojedzie do następnego posterunku zapowiadawczego (w tym wypadku: stacji). Z racji remontu odcinek ten staje się "ślepym kikutem", więc standardowo póki pociąg który wjechał nie wróci nie można wyprawić następnego. W szczególnych przypadkach (np. rozkład/obiegi ułożone tak że jeden SZT czeka przy peronie, podczas gdy drugi podjeżdża, wraca i dopiero pierwszy odjeżdża) można jechać na rozkaz specjalny na tor zajęty, ale odpowiednie rozkazy o sytuacji ruchowej musi dostać/mieć podyktowane obsługa OBU pociągów. Plus dochodzi Tymczasowy Regulamin Prowadzenia Ruchu na linii na czas remontu. Podsumowując, wszystko jest bezpieczne.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....