TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od jutra więcej połączeń ŁKA, będą też nowe trasy
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 08.12.2018 14:11:22
Od jutra więcej połączeń ŁKA, będą też nowe trasy

Nowa linia Skierniewice – Łowicz, zwiększenie liczby połączeń w regionie łódzkim i w Łodzi oraz wprowadzenie czterech nowych pociągów "Impuls 2" to zmiany, jakie nastąpią od niedzieli wraz z wejściem nowego rozkładu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

"Nowy rozkład jazdy, który wchodzi w niedzielę, przyniesie wzrost o 14 proc. liczby połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dla mieszkańców Łodzi oznacza on m.in. więcej połączeń na trasie Łódź Kaliska – Radogoszcz Zachód czy Łódź Fabryczna – Andrzejów, przy utrzymaniu dużej liczby połączeń Łodzi Kaliskiej z Widzewem. Chcemy, by dzięki nim ŁKA pełniła w przyszłości rolę łódzkiego minimetra, do czego potrzebne jest oczywiście ukończenie budowy tunelu średnicowego pod miastem" – podkreślił marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Jak podał prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski, w obrębie aglomeracji łódzkiej znacznie zwiększona zostanie częstość połączeń, np. na odcinku Łódź Kaliska – Radogoszcz Zachód w dni robocze, zamiast – jak dotychczas – 64, uruchomionych zostanie 80 pociągów. Między Łodzią Fabryczną a Andrzejowem zamiast 22 będzie 40 pociągów, a na trasie Łódź Widzew – Łódź Chojny – Łódź Kaliska w dni robocze nadal kursować będzie 70 pociągów.

"Pasażerowie mogą podróżować na bilecie strefowym, obowiązującym również w komunikacji miejskiej. 40 minut podróży ŁKA kosztuje tylko 2,80 zł. W takim czasie można pokonać duże dystanse w obrębie aglomeracji, bo np. czas przejazdu między Łodzią Kaliską a Zgierzem to tylko 11 minut, a między Widzewem a Łodzią Kaliską to 16 minut" – dodał Malinowski.

Nowością w rozkładzie ŁKA jest sześć połączeń na całkiem nowej trasie Skierniewice – Łowicz z przystankami: Mokra, Sierakowice Skierniewickie, Bełchów i Bobrowniki. Przewozy te będą realizowane nowymi pojazdami "Impuls 2".

Są to pierwsze cztery z łącznie 14 trzyczłonowych pociągów, które ŁKA zamówiła od firmy Newag. Kolejne dziesięć przewoźnik otrzyma w przyszłym roku. Pojazdy zostały wyposażone w wiele udogodnień, które ma też dotychczasowy tabor ŁKA, m.in. klimatyzację, biletomaty, ładowarki z wejściem USB, a także specjalne miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce. Nowością jest w nich strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis-a-vis, defibrylatory i pętle indukcyjne. Pociągi mają 160 miejsc siedzących, czyli o 40 więcej niż eksploatowane obecnie przez ŁKA pojazdy "Flirt".

Kolejną istotną zmianą w rozkładzie będzie zwiększenie liczby połączeń ŁKA na już obsługiwanych trasach woj. łódzkiego, m.in. wprowadzonych zostanie dodatkowych 18 pociągów między Łodzią a Zgierzem, 22 na trasie Łódź – Koluszki i 8 z Łodzi do Skierniewic.

Będzie też nowa weekendowa oferta ŁKA Sprinter na linii Łódź – Warszawa. Docelowo liczba pociągów zwiększy się z 14 do 18, przy czym pierwsze dwa połączenia zostaną uruchomione od 9 grudnia, a kolejne dwa od marcowej korekty rozkładu jazdy.

"Rozkład, który wejdzie w życie w niedzielę, będzie obowiązywał do 9 marca, bo wtedy przewidujemy korektę wynikającą z prac inwestycyjnych. Od marca ŁKA będzie docierać także do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i do Radomska. Połączenia będziemy rozszerzali w miarę dostawy kolejnych pociągów" – dodał prezes Malinowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzkie
rozkład jazdy
ŁKA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....