TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od nowego rozkładu jazdy Pendolino do Bielska-Białej?
INFORAIL - Opublikowano: 10.06.2015 09:11:44
Od nowego rozkłady jazdy Pendolino pojadą do Bielska?

W chwili obecnej trwają prace nad rozkładem jazdy 2015/2016, w ramach którego PKP Intercity S.A. planuje uruchomienie jednej pary pociągów ED 250 na odc. Trójmiasto ? Bielsko Biała ? poinformował Sławomir Żałobka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po opracowaniu przez PKP PLK S.A. wstępnego zarysu rozkładu jazdy, określającego uwarunkowania dla takiego rozwiązania - dodał.

W tym kontekście warta także zwrócić uwagę na stan infrastruktury na odcinku Katowice ? Bielsko-Biała i przystosowania jej do wykonywania połączeń składami ED 250 (Pendolino), przekazuję następujące informacje.

Jak informuje MIR zgodnie z Dokumentem Implementacyjnym do Strategii Rozwoju Transportu do 2020 r. (z perspektywą do 2030 r.) (DI do SRT), modernizacja odcinka linii kolejowej Katowice ? Bielsko ? Biała przewidziana jest w ramach następujących projektów planowanych do realizacji przez PKP PLK S.A.:

1. prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, etap I: linia E65 na odc. Będzin ? Katowice ? Tychy ? Czechowice Dziedzice ? Zebrzydowice,

2. prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice ? Bielsko Biała ? Zwardoń (granica państwa).

Nie jest przewidywane podniesienie parametrów linii do prędkości 200 km/h. W przypadku pierwszej z wyżej wymienionych inwestycji, przewiduje się na odcinku Katowice ? Czechowice Dziedzice wprowadzenie dla pociągów pasażerskich prędkości 160 km/h, natomiast w przypadku odc. linia kolejowa 139 Czechowice Dziedzice ? Zwardoń, opracowywane obecnie studium wykonalności wskaże niezbędny zakres i charakter prac na tej linii.

Realizacja ww. projektów uzależniona będzie od zaawansowania prac przygotowawczych oraz dostępnej alokacji środków finansowych na projekty kolejowe w latach 2014-2020.

Zgodnie z Wieloletnim Programem Inwestycji Kolejowych do roku 2015 z perspektywą do roku 2020, realizowane są obecnie następujące projekty dokumentacyjne dotyczące Podbeskidzia: ?Prace przygotowawcze dla modernizacji linii kolejowej E 65 ? Południe, odcinek Grodzisk Mazowiecki ? Kraków/Katowice ? Zebrzydowice/Zwardoń ? granica państwa ? faza II? oraz ?Studium wykonalności dokumentacja przedprojektowa dla ?Modernizacji linii kolejowej E65/C?E65 na odcinku Grodzisk Mazowiecki ? Kraków/Katowice ? Zwardoń/Zebrzydowice ? granica państwa, stacje kolejowe: Czechowice Dziedzice, Zebrzydowice, Zwardoń". Oba projekty finansowane są z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
EIP
Bielsko-Biała
PKP Intercity

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....