TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od połowy marca utrudnienia na Podlasiu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.03.2017 20:56:41 4 komentarze
Od połowy marca utrudnienia na Podlasiu

Podróżujących pociągami na terenie województwa podlaskiego czekają utrudnienia. W marcu rozpoczyna się modernizacja linii Białystok-Czeremcha, co będzie związane z koniecznością wprowadzania tam etapami komunikacji zastępczej - poinformowały Przewozy Regionalne.

Nowy rozkład jazdy pociągów będzie wprowadzony 12 marca i ma obowiązywać do 10 czerwca. W województwie podlaskim zmiany w tym rozkładzie związane są z pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA w marcu rozpoczyna bowiem inwestycję na linii Białystok-Czeremcha. To jedna z trzech tzw. linii zapasowych dla trasy Warszawa-Białystok, które przejmą ruch pociągów na czas jej dalszej przebudowy. Pozostałe dwie linie zapasowe to Ostrołęka-Śniadowo-Łapy i Czeremcha-Siedlce.

Przedstawiciele PKP PLK już wcześniej informowali, że najtrudniejszym wyzwaniem będzie trasa Białystok-Czeremcha, która musi na czas modernizacji zostać zupełnie zamknięta. Trzeba tam wymienić prawie 70 km torów, a linia jest jednotorowa.

Prace mają zakończyć się do końca listopada tego roku. Aby zmniejszyć utrudnienia w podróżowaniu, inwestycja będzie podzielona na etapy: najpierw PKP PLK chcą zamknąć odcinek Białystok-Bielsk Podlaski i tam zakończyć prace z końcem czerwca. 1 lipca miałaby zacząć się natomiast modernizacja na odcinku Bielsk Podlaski-Czeremcha.

Zamykanie odcinków oznacza wprowadzenie tam autobusów komunikacji zastępczej. "Na stacji Bielsk Podlaski pasażerowie podróżujący dalej, w kierunku do Czeremchy, będą się przesiadać do pociągów" - poinformował w piątkowym komunikacie Podlaski Oddział Przewozów Regionalnych w Białymstoku.

Wprowadzenie zastępczej komunikacji będzie skutkowało zmianą rozkładu jazdy wszystkich pociągów na tej trasie. Jak szacuje spółka, czas przejazdu wydłuży się o ok. 50 min.

Uruchomienie jesienią ruchu na liniach zapasowych pozwoli płynnie prowadzić prace na trasie Warszawa-Białystok. Przejmą one bowiem jej ruch pasażerski i towarowy.

W kwietniu ma rozpocząć się modernizacja na tej trasie kolejnego odcinka: Sadowne-Czyżew. Jak informowała kilka dni temu spółka PKP PLK, między Łochowem a Małkinią oraz Toporem i Sadownem, za część pociągów Kolei Mazowieckich wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podlaskie
Przewozy Regionalne
 • sddf – 04.03.2017

  Do listopada? Jeśli w dobie można zrobić 3kmb torowiska to nawet licząc leniwie 1.5km to można się w 2 miesiące spokojnie wyrobić. Ale lepiej dać maksymalne utrudnienia...

 • Genia – 05.03.2017

  Ale to plk remontują. To musi być długo i drogo.

 • antysyf – 05.03.2017

  Znowu opoznienia z powodu Natury 2000 i zmyslonych gatunkow tam podobno zagrozonych. Giga lipa!!!

 • kolejFAN – 06.03.2017

  tam są wieczne utrudnienia bo po prostu nie ma pociągów, tylko alibi-zugi

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....