TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od połowy marca utrudnienia na Podlasiu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.03.2017 20:56:41 4 komentarze
Od połowy marca utrudnienia na Podlasiu

Podróżujących pociągami na terenie województwa podlaskiego czekają utrudnienia. W marcu rozpoczyna się modernizacja linii Białystok-Czeremcha, co będzie związane z koniecznością wprowadzania tam etapami komunikacji zastępczej - poinformowały Przewozy Regionalne.

Nowy rozkład jazdy pociągów będzie wprowadzony 12 marca i ma obowiązywać do 10 czerwca. W województwie podlaskim zmiany w tym rozkładzie związane są z pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA w marcu rozpoczyna bowiem inwestycję na linii Białystok-Czeremcha. To jedna z trzech tzw. linii zapasowych dla trasy Warszawa-Białystok, które przejmą ruch pociągów na czas jej dalszej przebudowy. Pozostałe dwie linie zapasowe to Ostrołęka-Śniadowo-Łapy i Czeremcha-Siedlce.

Przedstawiciele PKP PLK już wcześniej informowali, że najtrudniejszym wyzwaniem będzie trasa Białystok-Czeremcha, która musi na czas modernizacji zostać zupełnie zamknięta. Trzeba tam wymienić prawie 70 km torów, a linia jest jednotorowa.

Prace mają zakończyć się do końca listopada tego roku. Aby zmniejszyć utrudnienia w podróżowaniu, inwestycja będzie podzielona na etapy: najpierw PKP PLK chcą zamknąć odcinek Białystok-Bielsk Podlaski i tam zakończyć prace z końcem czerwca. 1 lipca miałaby zacząć się natomiast modernizacja na odcinku Bielsk Podlaski-Czeremcha.

Zamykanie odcinków oznacza wprowadzenie tam autobusów komunikacji zastępczej. "Na stacji Bielsk Podlaski pasażerowie podróżujący dalej, w kierunku do Czeremchy, będą się przesiadać do pociągów" - poinformował w piątkowym komunikacie Podlaski Oddział Przewozów Regionalnych w Białymstoku.

Wprowadzenie zastępczej komunikacji będzie skutkowało zmianą rozkładu jazdy wszystkich pociągów na tej trasie. Jak szacuje spółka, czas przejazdu wydłuży się o ok. 50 min.

Uruchomienie jesienią ruchu na liniach zapasowych pozwoli płynnie prowadzić prace na trasie Warszawa-Białystok. Przejmą one bowiem jej ruch pasażerski i towarowy.

W kwietniu ma rozpocząć się modernizacja na tej trasie kolejnego odcinka: Sadowne-Czyżew. Jak informowała kilka dni temu spółka PKP PLK, między Łochowem a Małkinią oraz Toporem i Sadownem, za część pociągów Kolei Mazowieckich wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.Sprawdź też:
Podlaskie
Przewozy Regionalne
 • sddf – 04.03.2017

  Do listopada? Jeśli w dobie można zrobić 3kmb torowiska to nawet licząc leniwie 1.5km to można się w 2 miesiące spokojnie wyrobić. Ale lepiej dać maksymalne utrudnienia...

 • Genia – 05.03.2017

  Ale to plk remontują. To musi być długo i drogo.

 • antysyf – 05.03.2017

  Znowu opoznienia z powodu Natury 2000 i zmyslonych gatunkow tam podobno zagrozonych. Giga lipa!!!

 • kolejFAN – 06.03.2017

  tam są wieczne utrudnienia bo po prostu nie ma pociągów, tylko alibi-zugi

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...