TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od poniedziałku kilkadziesiąt autobusów rusza za pociągi
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 09.06.2017 14:51:07 1 komentarz
Od poniedziałku kilkadziesiąt autobusów rusza za pociągi

Kilkadziesiąt autobusów dziennie kursować będzie zamiast pociągów od poniedziałku między miejscowościami na trasie Września-Konin, a także między Koninem a Poznaniem. W poniedziałek rozpoczyna się przebudowa trasy kolejowej Poznań-Warszawa.

Pierwszy etap prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe potrwa do lipca 2018 roku i zakłada wyłączenie ruchu kolejowego na trasie Września - Konin. Podczas remontu pociągi dalekobieżne pojadą objazdami. Z myślą o pasażerach pociągów regionalnych wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz Marek Nitkowski z zarządu Kolei Wielkopolskich zapewnili w piątek na konferencji prasowej, że transport zastępczy został przygotowany w taki sposób, by w jak największym stopniu zminimalizować niedogodności dla podróżnych.

Jankowiak powiedział, że w ciągu doby z dotychczasowego połączenia kolejowego na tej trasie korzysta ponad 5 tys. osób i dla takiej liczby trzeba było zorganizować komunikację zastępczą. Liczba połączeń autobusowych będzie taka sama jak liczba połączeń kolejowych. W godzinach szczytu w trasę wyruszy jednocześnie kilka autobusów.

Wprowadzone zostaje także połączenie Poznań - Konin, gdzie pasażerowie pojadą autostradą bez zatrzymywania się na przystankach pośrednich. Jankowiak podał, że obecnie w podróż koleją między Poznaniem a Koninem codziennie udaje się ok. 800 osób.

Przejazd komunikacją zastępczą zabierze więcej czasu. Obecnie pociąg z Poznania do Konina jedzie ok. 90 minut. Autobus bezpośredni pokona tę trasę w ok. 100 minut, zaś przejazd pociągiem do Wrześni i dalej autobusem zabierze w sumie ponad 160 minut. Sam czas podróży autobusowej między Koninem a Wrześnią wyniesie ok 90-100 minut; pociąg pokonuje tę trasę w nieco ponad 40 minut.

Stacje i przystanki na trasie w Koninie, Cieninie, Słupcy, Otocznej i we Wrześni przygotowano przy stacjach kolejowych. W miejscowościach Kawnice, Strzałkowo, Wólka i Gutowo Wielkie przystanki znajdować się będą przy drodze krajowej nr 92. W Golinie i Cieninie Kościelnym przystanki zlokalizowano na terenie miejscowości.

Autobusowa komunikacja zastępcza nie będzie obsługiwała przystanku kolejowego Konin Zachód.

Marek Nitkowski z Kolei Wielkopolskich powiedział, że wszystkie autobusy obsługujące autobusową komunikację zastępczą między Koninem a Wrześnią będą niskopodłogowe i klimatyzowane. Będą też oznaczone logo regionalnego przewoźnika.

"Dotychczas między Wrześnią a Koninem jeździło 17 par pociągów - tyle jest kursów autobusów. W każdym kursie, w zależności od zapotrzebowania, będzie odpowiednia liczba autobusów - od jednego do pięciu. W razie potrzeby liczba autobusów może dodatkowo wzrosnąć" - podał Nitkowski.

W tygodniu roboczym między Wrześnią a Koninem codziennie będzie kursowało ponad 80 autobusów. W soboty będzie ich ponad 70, zaś w niedziele i święta - ponad 60.

Zastępcza komunikacja autobusowa zacznie obowiązywać od poniedziałku, od ok. południa.

Koleje Wielkopolskie przygotowały i dystrybuują broszury informacyjne. Informacji można szukać też na stronie internetowej przewoźnika.

Nitkowski poinformował, że przygotowanie komunikacji zastępczej na najbliższy rok spowoduje, że koszt obsługi połączeń na tej trasie będzie droższy o ok. 15 mln zł. Wicemarszałek wielkopolski Wojciech Jankowiak przyznał, że cały czas trwają negocjacje między PKP PLK a wielkopolskim samorządem w kwestii płatności za organizację komunikacji zastępczej.

W ramach modernizacji trasy Poznań - Warszawa, między czerwcem 2017 r. a lipcem 2018 r. zaplanowano zamknięcie 60-km odcinka Podstolice - Konin. Od lipca 2018 r. do czerwca 2019 r. najcięższe prace modernizacyjne będą prowadzone na zamkniętym dla ruchu odcinku Konin - Barłogi o długości ok. 40 km. Na pozostałych odcinkach prace będą prowadzone przy zamknięciach jednotorowych.

Według PKP PLK, równoczesne prace na dwóch torach pozwolą skrócić czas robót budowlanych z 51 do 24 miesięcy.

Modernizacja obejmie w sumie 366 km torów, z czego 260 km torów zostanie całkowicie zmodernizowanych. Przebudowanych zostanie 660 km sieci trakcyjnej, 17 przejazdów kolejowo-drogowych i ponad 130 obiektów inżynieryjnych.

Według PKP PLK, realizacja inwestycji skutkować będzie zwiększeniem komfortu obsługi podróżnych, skróceniem czasu podróży w relacjach regionalnych i zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa. Zwiększy się przepustowość linii, co przełoży się na większą liczbę kursów pociągów. Dzięki modernizacji powstaną bezkolizyjne skrzyżowania, będzie też możliwy sprawniejszy niż dotąd przewóz towarów dłuższymi pociągami.

PKP Intercity podało, że w związku z modernizacją od 11 czerwca składy kursujące między Warszawą a Poznaniem pojadą przez Gniezno i Inowrocław. Między stolicą Wielkopolski i kraju jeździć będzie 12 par pociągów. Zostanie też uruchomiony skład relacji Warszawa-Konin, który będzie skomunikowany z autobusem ze Słupcy.

Czas przejazdu między Warszawą a Poznaniem wydłuży się od ok. 40 minut do ponad godziny. Pewną rekompensatę dla podróżnych stanowić ma większa niż dotąd pula biletów w promocyjnych cenach. PKP Intercity uruchamia też zastępczą komunikację autobusową między Kutnem, Kołem a Koninem, oraz między Wrześnią a Gnieznem.

Projekt "Modernizacja linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew - Swarzędz" ma kosztować ok. 2,6 mld zł. Dofinansowanie unijne przekracza 1,95 mld zł. E-20 to linia kolejowa o znaczeniu międzynarodowym i jeden z najważniejszych szlaków w województwie wielkopolskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
ZKA
Konin
PKP PLK
remont
  • solaris2284 – 09.06.2017

    ...a o remoncie linii Lublin-Warszawa głucha cisza w Infobusie,chociaż równolegle się rozpoczyna z wyżej opisywaną.Nieładnie!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....