TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od września wracają pociągi do Jasła. Są też inne zmiany w Kolejach Małopolskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.08.2019 09:39:25
Od września wracają pociągi do Jasła. Są też inne zmiany w Kolejach Małopolskich (mat. pras.)

W związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury, a także w związku z zakończeniem oferty przewozowej na okres wakacyjny, od 1 września 2019 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów Kolei Małopolskich.

Koniec wakacyjnych połączeń

Wakacyjne kursy Kraków – Zakopane oraz Muszyna – Poprad-Tatry cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Niedziela, 1 września 2019 r., będzie ostatnim dniem kursowania pociągów do Zakopanego i Popradu:

33131/0 LUXTORPEDA Kraków Główny 8:29 – Zakopane 11:27

33132/3 LUXTORPEDA Zakopane 18:59 – Kraków Główny 21:48

8360 Poprad-Tatry 7:30 – Muszyna 9:10

8361 Muszyna 9:58 – Poprad-Tatry 11:29

8362 Poprad-Tatry 15:27 – Muszyna 17:21

8363 Muszyna 17:50 – Poprad-Tatry 19:25

Przerwy w ruchu

W całym okresie obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy (od 1 września do 19 października) w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:40-14:30.

Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy, zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3. Ze względu na kolejne fazy przebudowy stacji Kraków Główny oraz Kraków Płaszów i związaną z tym ograniczoną dostępnością krawędzi peronowych, zmianie ulegnie trasa niektórych pociągów SKA1, SKA2, SKA3:

6 kursów SKA3 na odcinku Kraków Główny – Podłęże będzie kursować drogą okrężną przez Kraków Nową Hutę z pominięciem stacji i przystanków na tym odcinku.

Za 3 spośród wymienionych wyżej kursów zostanie dodatkowo wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże obsługująca stacje i przystanki pomijane przez pociąg. Autobusy będą na stacji Podłęże skomunikowane z pociągami.

1 kurs SKA2 będzie kursować drogą okrężną przez stację Kraków Olsza do stacji Kraków Płaszów z pominięciem stacji Kraków Główny.

1 kurs SKA3 będzie kursować drogą okrężną przez stację Kraków Olsza z pominięciem stacji Kraków Zabłocie.

4 kursy SKA3 rozpoczną lub skończą bieg na stacji Kraków Płaszów. Dojazd do i ze stacji Kraków Główny możliwy będzie innymi pociągami lub Komunikacją Miejską w Krakowie w ramach honorowania biletów kolejowych.

7 kursów SKA3 rozpocznie lub skończy bieg na stacji Kraków Olsza. Dojazd do i ze stacji Kraków Główny możliwy będzie Komunikacją Miejską w Krakowie w ramach honorowania biletów kolejowych.

Zmiany w kursowaniu linii SKA1

Trwający remont linii E30 skutkuje dalszymi ograniczeniami przepustowości stacji Kraków Główny, w związku z czym poważnej zmianie ulegną godziny kursowania pociągów oraz zastępczej komunikacji autobusowej na całej linii SKA1.

Pierwszy kurs w relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko i ostatni kurs w relacji Kraków Lotnisko – Kraków Główny będą obsługiwane komunikacją zastępczą na odcinku Kraków Główny – Kraków Łobzów – Kraków Główny.

Dodatkowo w dniach 22-26 IX zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko – Kraków Główny od godz. 21:30 do końca dnia. Autobusy będą obsługiwały wszystkie przystanki na trasie pociągu.

Ograniczenia na odcinku Tarnów – Muszyna

Ze względu na dodatkowe zamknięcia torowe pojawi się konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi do i z Nowego Sącza, Krynicy-Zdrój:

w dniach 9-13 IX 2019 r. na odcinku Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój (poza pociągami porannymi 33120 LACH i 33122 DUNAJEC w dniu 9 IX),

w dniach 14 – 21 IX na odcinku Nowy Sącz – Krynica-Zdrój,

w dniach 23/24 – 26/27 IX, 30 IX / 1 X – 3/4 X, 7/8 X – 10/11 X na odcinku Muszyna – Krynica-Zdrój.

Wznowienie kursów pociągów do Jasła

W związku z zakończeniem modernizacji torowiska na odcinku Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany oraz rozpoczęciem roku akademickiego, od 29 września 2019 r. na trasę powrócą kursy pociągów Kraków Główny – Jasło i Jasło – Nowy Sącz (realizowane w piątki) oraz Nowy Sącz – Gorlice – Jasło i Jasło – Kraków (realizowane w niedziele).

Szczegółowe informacje o zmianach zostały zawarte w ulotkach z rozkładem jazdy, na stronie przewoźnika oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach.

Zmiana rozkładu Autobusowych Linii Dowozowych od 1 września 2019 r.

Z uwagi na zakończenie okresu wakacyjnego oraz zmianę rozkładu jazdy linii SKA1, od 1 wrześna2019 r. (niedziela) korekcie ulegnie rozkład jazdy Autobusowych Linii Dowozowych.

W dni robocze będzie wykonywanych po 17 par kursów na liniach B1, D1, G1, R1 i S1 oraz po 1 lub 2 kursy na linii G2, w zależności od relacji. W soboty, niedziele i święta wykonywanych będzie 8 par kursów na linii G1, 9 par kursów na liniach B1, R1 i S1 oraz 17 par kursów na linii D1.

Zmianie ulegnie trasa linii G1/G2. Od wyjazdu z parkingu przy stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia, autobusy skierowane zostaną ulicami Dembowskiego – Mickiewicza – Kosiby – Narutowicza – Bogucką – i dalej po stałej trasie, w kierunku przeciwnym analogicznie. Zawieszona zostanie obsługa przystanku "Wieliczka Park", natomiast autobusy obsłużą dodatkowo nowy przystanek "Wieliczka Mickiewicza" zlokalizowany w ciągu ul. Mickiewicza przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz dodatkowo przystanek "Wieliczka Kościół" w kier. Wieliczki Rynek Kopalnia.

Z uwagi na gruntowane zmiany w rozkładzie linii SKA1, wybrane kursy linii dowozowych skomunikowane będą z autobusami zastępczymi. Szczegółowa informacja o skomunikowaniu kursów znajduje się na rozkładach jazdy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Kraków
rozkład jazdy
Jasło

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....