TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Odwołanie Alstomu oddalone
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.05.2017 11:00:53 6 komentarzy
Odwołanie Alstomu oddalone

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie Alstomu w przetargu na dostawę wagonów dla Tramwajów Warszawskich.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl szanse na sukces producenta w postępowaniu przed KIO był znikome od samego początku. Stąd też decyzja Izby dziwić nie powinna. Przypomnijmy, że odwołanie dotyczyło zapisów dotyczących ceny tramwajów z opcji. Alstomowi nie podobał się zapis mówiący, iż cena tramwaju z opcji może być niższa niż 7% ceny tramwaju z podstawowej części przetargu. Producent domagał się zmiany zapisu "ceny jednostkowe tramwajów w opcji nie mogą być wyższe niż odpowiednie ceny tramwajów w zamówieniu podstawowym i nie mogą być niższe niż 7% w stosunku do odpowiednich cen jednostkowych netto tramwajów w zamówieniu podstawowym" na zapis "ceny jednostkowe tramwajów netto w opcji nie mogą być wyższe niż odpowiednie ceny jednostkowe tramwajów netto w zamówieniu podstawowym", a tym samym przywrócenia poprzedniego brzmienia zapisów SIWZ.

Izba nie podzieliła argumentacji francuskiej firmy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Tramwaje Warszawskie
KIO
przetarg
 • vavato – 16.05.2017

  Bardzo dziwny ruch ze strony Alstomu, nie wiem co oni kombinowali tym odwołaniem z kapelusza.

 • ANALizator – 17.05.2017

  czytaj ze zrozumieniem... CHCIELI WYELIMINOWAĆ POLSKIE FIRMY. W ten sposób każda POLSKA firma zrobi tramwaj z opcji z ceną niższą o ileś procent. ONI NIE MOGĄ SOBIE NA TO POZWOLIĆ bo nie zarobią nic.

 • Karanto – 17.05.2017

  Dobrze rozumiem, że chcieli aby cena tramwaju netto w opcji była taka sama jak w podstawowej wersji i nie mogła być niższa tak jak było zapisane? Przecież to oczywiste że Warszawa chce kupić taniej opcję a nie po tej samej cenie.

 • Marcin MZ – 17.05.2017

  Z przykrością muszę stwierdzić, że informacje na ten temat na Infotram są wyjątkowo nieprecyzyjne (to określenie uprzejme bo po prawdzie powinno być "wprowadzające czytelników w błąd!") Według portalu Transport Publiczny Alstomowi chodziło o to żeby usunąć ograniczenie ceny w opcji (mogą być tańsze o max 7% od cen w zamówieniu podstawowym) ponieważ: tramwaje są zaprojektowane, przetestowane, mają już wszystkie dopuszczenia i (ponieważ nie ma pewności, że zamawiający skorzysta z opcji) wszystkie koszty tych działań są już ujęte w cenie zamówienia podstawowego - mogą być tańsze o więcej niż marne 7%.@ANALizator, @Karanto - mylicie się: Alstom chciał żeby TW mogły kupić tramwaje w opcji taniej niż to sobie głupio ograniczyły!!!!!InfoTram - według tekstu, który komentuję jeżeli tramwaj z zamówienia podstawowego kosztował 10 to w opcji nie może kosztować mniej niż 0,7!!!!! Brakuje słówka "o" a w poprzednich tekstach na ten temat też było mnóstwo bełkotu!!! Język polski - trudna język! I może krótki kurs logiki? (Przepraszam za złośliwość - generalnie robicie na Transinfo kawał dobrej roboty - dzięki!!!

 • jatal – 17.05.2017

  @redW ostatnim zdaniu powinniście zamienić miejscami cytaty w cydzysłowach. Wtedy będzie dobrze.Dla jasności warto było dodać że Alstom chciał po prostu przywrócenia pierwotnej treści siwz.@ vavatoJedynym wytłumaczalnym powodem wniesienia odwołania była chęć odwleczenia otwarcia ofert. Cała sprawa (zarówno zmiana siwz jak i odwołanie) nie ma większego sensu bo w ocenie oferty cena punktowana jest łącznie bez rozbicia na składniki.@ KarantoWręcz przeciwnie formalnie chcieli żeby opcje mogły być jeszcze tańsze niż dopuszczają TW.

 • InfoTram.pl – 17.05.2017

  Dzięki jatal . Zaplątaliśmy się rzeczywiście. Poprawione.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....