TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Oferta Deutsche Bahn dla polskich pasażerów
INFORAIL - Opublikowano: 17.07.2015 08:57:11 3 komentarze
Oferta Deutsche Bahn dla polskich pasażerów

Sezon urlopowy w pełni, warto zatem przypomnieć, jakie oferty i udogodnienia dla polskich pasażerów przygotowały niemieckie koleje. W związku z rosnącą liczbą podróżujących do Niemiec, linie kolejowe Deutsche Bahn cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Dzięki sprzedaży biletów w licencjonowanych biurach podróży i możliwości ich samodzielnego zakupu na stronie online dostępnej w języku polskim, Polacy chętnie wybierają kolej podróżując do sąsiadów w celach służbowych, jak i właśnie turystycznych. Wśród połączeń z Polski do Niemiec na uwagę zasługuje pociąg, znany do niedawna jako Berlin-Warszawa-Express, obecnie "Eurocity Express", łączący Warszawę i Poznań z Berlinem. Połączenie Eurocity z Gdańska do Berlina, kursujące przez Bydgoszcz i Poznań, które zostało uruchomione na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, kursuje do dziś i jest najchętniej wybierane przez pasażerów w okresie letnim.

Pomimo, że większość połączeń jest obsługiwana tradycyjną koleją, Deutsche Bahn uruchomiło również międzynarodowe połączenia autobusowe, zwane IC Bus. Z południa Polski, od Krakowa przez Katowice, Opole i Wrocław dostaniemy się w wyjątkowo komfortowych warunkach do Berlina. Od 27 marca br. podróżujący mogą również korzystać z nowego połączenia ze Szczecina do Berlina i to już od 14 euro oraz z Gliwic do Berlina. Również dodatkowe połączenie nocne z Krakowa do Berlina umożliwi Państwu poranny dojazd do stolicy Niemiec. W pojazdach IC Bus jest dodatkowa przestrzeń między fotelami, darmowe WiFi, przekąski i napoje. W ten sposób pasażerowie mogą wypoczęci dojechać do celu.

Wielką zaletą jest podróż na jednym bilecie, również na trasach poza Berlinem. Nie bez powodu przystanek IC Busa znajduje się przy Dworcu Głównym, aby umożliwić pasażerom szybką przesiadkę na pociągi DB Bahn do innych miast.

Dodatkową nowością jest wprowadzenie polskiego dowodu osobistego jako identyfikatora przy zakupie biletu online na stronie www.bahn.com/pl . Od 1 kwietnia klienci DB Bahn mogą wylegitymować się w pociągach własnym dowodem osobistym a nie jak do tej pory kartą kredytową lub BahnCard czy kartą bahn.bonus. Tym krokiem DB Bahn pragnie Państwu jeszcze bardziej ułatwić zakup biletów i zapewnić wygodną i bezproblemową podróż. Na stronie online umożliwiamy klientom zakup biletu nie tylko przy pomocy karty kredytowej, ale również poprzez PayPal. Na bilety IC Busa jest dodatkowo możliwy zakup biletu na komórkę.

Poza różnorodną siecią połączeń, koleje Deutsche Bahn dbają o również o atrakcyjne stawki i promocje na przejazdy. Na wszystkich europejskich trasach z lub do Niemiec można znaleźć oferty typu "Europa-Special". Bilety te można nabyć już za 39 euro, a na wybranych trasach, jak np. z Poznania do Berlina, nawet za 19 euro.

Planując częste podróże z koleją Deutsche Bahn warto zaopatrzyć się w kartę rabatową BahnCard. Poza zniżką wynoszącą nawet 50% na zakup biletów, karta umożliwia bezpłatne korzystanie z transportu miejskiego w ponad 100 niemieckich miastach. Z nietypowych usług warto wymienić usługi kurierskie, które pozwalają na nadanie bagażu już w miejscu zamieszkania i odbiór w miejscu docelowym, w hotelu lub na lotnisku. Grupy podróżujących kolejami niemieckimi korzystają ze specjalnych ofert a dzieci do 15 roku życia jadą z Deutsche Bahn bezpłatnie!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Deutsche Bahn
Niemcy
Berlin
 • dankann – 17.07.2015

  W branżowym portali błąd ... Nie ma EUROCITY EXPRESSU, były pociąg Berlin-Warszawa-Express to obecnie pociąg Express Intercity.

 • InfoRail – 17.07.2015

  W Polsce może i tak. DB nazywają te pociągi właśnie Eurocity Express. Możemy udostępnić materiał źródłowy.

 • --- – 19.07.2015

  Z tym IC Bus to trochę dziwnie, bo niektóre relacje powstały po likwidacji pociągów DB...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....