TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Około 200 pasażerów pociągu z Kaliningradu do Gdyni
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 05.01.2018 23:28:29 8 komentarzy
Około 200 pasażerów pociągu z Kaliningradu do Gdyni (źródło: Twitter)

Około 200 pasażerów, w tym 130 Rosjan przyjechało w piątek do Gdyni pierwszym pilotażowym pociągiem z Kaliningradu. Na trasie Kaliningrad-Gdynia-Kaliningrad przez Braniewo w piątek przejechały po dwa pociągi w każdą stronę. Kursowały tylko 5 stycznia.

Kolejowe połączenia pilotażowe działało tylko w piątek 5 stycznia. Połączenie transgraniczne na terenie Polski obsługiwały Przewozy Regionalne, a Rosji - Kaliningradzka Pasażerska Spółka Podmiejska. Podróż przez Braniewo trwała ponad pięć godzin, wraz z odprawą celną i paszportową oraz przesiadką do innego pociągu. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy zapadnie decyzja o uruchomieniu takiego połączenia na stałe.

Rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych, Dominik Lebda poinformował w piątek PAP, że pierwszym pilotażowym pociągiem z Kaliningradu do Gdyni przyjechało ok. 200 pasażerów, w tym 130 Rosjan. "Bardzo udany przejazd" – ocenił. Powiedział, że grupa 130 pasażerów z Rosji jest "satysfakcjonująca". Przyznał, że "jeśli taka grupa pasażerów korzystałaby z połączenia na stałe, to byłoby +dobrze+".

Z informacji, które PAP uzyskała wynika, że możliwość kolejowego połączenia do Gdyni spotkała się z ogromnym zainteresowaniem po stronie rosyjskiej, ale sprzedaż biletów została w pewnym momencie wstrzymana ze względu na ograniczenia taborowe. Wśród pasażerów z Kaliningradu był też przedstawiciel rosyjskiego przewoźnika. "Bardzo pozytywnie oceniam zarówno zainteresowanie podróżnych takim połączeniem jak i przebieg odprawy paszportowo-celnej na przejściu granicznym" – dodał rzecznik PR.

Zwrócił uwagę, że "jest to cenne doświadczenie dla wielu stron, niezależnie od tego, czy połączenie zostałoby uruchomione na stałe". Przyznał, że obaj przewoźnicy "chcą takich połączeń". "Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikiem rosyjskim, będziemy teraz wyciągać wnioski z przejazdu i zastanawiać się nad ewentualnym uruchomieniem stałego połączenia" – dodał.

Poranny pociąg wyjechał z Gdyni o 5.56. i o 8.08. był w Braniewie. Tam po kontroli paszportowo - celnej w budynku stacji oraz przesiadce do pociągu rosyjskiego pasażerowie o 9.45 wyruszyli do Kaliningradu. Do celu dotarli o 10.13 czasu polskiego, o 11.13 czasu lokalnego.

Pociąg z Kaliningradu wyjechał o 8.17 czasu lokalnego i o 8.45. czasu polskiego (podróż trwa prawie 1,5 godziny) był w Braniewie. Na przejściu granicznym po kontroli paszportowo-celnej i przesiadce do pociągu Przewozów Regionalnych podróżni o 9.58 wyruszyli do Gdyni i o 12.29. dotarli do celu.

Druga para pociągów wyruszyła po południu, z Gdyni o 16.45 i zgodnie z rozkładem w Kaliningradzie miał być o 20.28 czasu lokalnego. Natomiast z Kaliningradu pociąg wyjechał o 18.22 czasu lokalnego i w Gdyni miał być o 22.05.

Na odcinki Kaliningrad-Braniewo i Braniewo-Gdynia bilety są sprzedawane oddzielnie przez każdego z przewoźników. Na trasie Gdynia-Braniewo pociąg zatrzymuje się w Sopocie, Oliwie, Wrzeszczu, Gdańsku Głównym, Pruszczu Gdańskim, Tczewie, Malborku, Elblągu i Bogaczewie. Rzecznik PR powiedział, że za bilet Kaliningrad - Braniewo podróżny zapłaci 300 rubli (ok. 18 zł), a za przejazd na trasie Braniewo-Gdynia - 25,50 zł.

Po raz ostatni trasa Gdynia-Kaliningrad była obsługiwana w 2013 r. przez PKP Intercity.

Rzecznik Przewozów Regionalnych zaznaczył, że do wjazdu na teren Polski i Rosji obywateli obu krajów obowiązują wizy. Bezwizowy ruch przygraniczny z Obwodem Kaliningradzkim został zawieszony w lipcu 2016 r. na czas szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży. Do tej pory nie został odwieszony.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kaliningrad
Rosja
Przewozy Regionalne
 • mechanik – 06.01.2018

  Stop kontrabandzie.

 • gg – 06.01.2018

  Chyba jednak 200 osób nie przyjechało do Gdyni, skoro większość wysiadła w Gdańsku.

 • ... – 06.01.2018

  Jak na portal kolejowy to słaby artykuł.Powinny być szczegóły jaka jednostka prowadziła po stronie rosyjskiej,jaka po stronie polskiej. Słabo

 • Jeleń – 06.01.2018

  Popatrz se łosiu na fotke. Tam masz jaka prowadziła

 • Bravik – 06.01.2018

  Jeleń wyzywa od łosi

 • Smolen – 06.01.2018

  A co jechalo po stronie polskiej?

 • SA138 – 06.01.2018

  SA138

 • KSTG – 09.01.2018

  Połączenie tego dnia obsłużyły po stronie polskiej SA138-004 zaś po stronie rosyjskiej PA2 - 01602

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....