TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Olkol z umowami na naprawy dziewiątek
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.01.2018 09:15:08 10 komentarzy
Olkol z umowami na naprawy dziewiątek

PKP Intercity podpisały umowy z firmą Olkol na wykonanie napraw okresowych lokomotyw EP09.

Zamówienie było podzielone na części. Pierwszą i trzecią wygrała firma z Oleśnicy. Obejmowały one wykonanie naprawy okresowej na 4-tym poziomie utrzymania 6 lokomotyw elektrycznych EP09. Łącznie zatem Olkol wykona prace przy 12 maszynach, za co dostanie odpowiednio 5 691 726.00 PLN oraz 5 991 726.00 PLN netto.

I przypomnijmy, że część drugą, obejmującą wykonanie naprawy okresowej na 4-tym poziomie utrzymania 6 lokomotyw elektrycznych EP09 zgarnął Newag. PKP Intercity zapłacą za tę usługę 7 341 207.00 PLN netto.

Poszczególne umowy zostały zawarte: dla części 1 – 10 stycznia 2018 roku, dla części 2 – 11 kwietnia 2017 roku oraz dla części 3 – 21 grudnia 2017 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olkol
Newag
PKP Intercity
EP09
P4
 • logik – 12.01.2018

  Czyli Newag przegrał w sądzie.

 • Czytelnik – 12.01.2018

  Ciekawe... Olkol powinien już dawno naprawić 3 lokomotywy tej serii z poprzednich przetargów, czy ktoś je widział z pociągiem na szlaku? A teraz IC podpisuje umowę na kolejne? Co na to InfoRail? To naprawiono już w Oleśnicy te lokomotywy, czy nie?

 • Kamil Sikora – 12.01.2018

  Owszem @Czytelnik'u, przedwczoraj na próbie ruchowej luzem po naprawie okresowej była widziana EP09-006. Po P4 nie jest wymagane przeprowadzenie prób z obciążeniem. Chyba właśnie to przekonało IC do podpisania umowy z Oleśnicą, oby tylko naprawy kolejnych lokomotyw nie zajęły im tyle czasu co zajmują obecnych trzech sztuk (#006, #018 i #047)

 • Czytelnik – 12.01.2018

  Więc jeszcze żadnej nie ma w ruchu. IC rozstrzygnęło przetarg 14.10.2016, a jazda próbna pierwszej odbyła się 10.01.2018 i to przekonało kogokolwiek do podpisania umowy na kolejne? I to w sytuacji kiedy kolejne dwie lokomotywy z tego przetargu dalej nie są naprawione? Zacytuję Mariusza Kolonko... unbelievable!

 • Kamil Sikora – 12.01.2018

  To prawda, IC ryzykuje dużo jak nie nawet bardzo dużo dając kolejną szansę temu zakładowi w momencie gdy po ponad roku od rozpoczęcia naprawy P4 każdej z lokomotyw (EP09-006 jest w Oleśnicy od 25.11.2016, EP09-018 od grudnia 2016 a EP09-047 od stycznia 2017) żadna nadal nie została odebrana i dopuszczona do eksploatacji. No ale jednak próby #006 już się odbyły więc... pomyśleli, że jakaś nadzieja jest... :)

 • ? – 12.01.2018

  A co mieli zrobić skoro wygrali przetarg? Nie podpisać?

 • Andrew – 13.01.2018

  Jechałem ostatni EIC Śnieżka ze Szklarskiej do Warszawy. Pociąg sukcesywnie dokładał opóźnienie. Myślałem,że jak wjedzie na CMK to dołoży do pieca i nadrobi trochę ale on dalej max 120km/h. Okazało się, że ciągnie go stara siódemka i wszystko jasne. Szkoda, że bilet miał cenę expresową a jechałem dyliżansem.

 • Czytelnik – 13.01.2018

  Panie znaku zapytania... wystarczyło dodać w SIWZie, że wykonawca naprawy w ostatnim przetargu wykonał terminowo naprawę lokomotywy elektrycznej o prędkości konstrukcyjnej 160km/h. Wtedy mogliby nie podpisywać umowy. Niestety IC chyba jednak nie cierpi na brak lokomotyw na 160km/h dając kolejne 12 lokomotyw na naprawę do zakładu, który zgodnie z powyższymi komentarzami przez ponad rok naprawia trzy lokomotywy, a końca nie widać. Szkoda tylko, że braki lokomotyw na 160km/h odczuwają pasażerowie, jak Andrew.

 • zxc – 15.01.2018

  czytelnik - naprawili EU07A, a czy terminowo to nie wiem. Oby Oleśnica ogarnęła temat i kolejne szły już szybciej.

 • Czytelnik – 15.01.2018

  Dobrze, to one idą w Gliwicach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...