TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Opole: Kolejny szynobus na torach
UMWO.OPOLE.PL,WWW.PR.PKP.PL - Opublikowano: 07.09.2009 14:26:27 1 komentarz
Opole: Kolejny szynobus na torach

Bydgoska PESA SA przekazała samorządowi województwa czwarty z pięciu szynobusów finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Będzie on od połowy września obsługiwał niezelektryfikowane trasy województwa –głównie: Nysę –Opole i Opole –Kluczbork. Szynobus kosztował ok. 8,4 mln złotych. Pojazd ma 136 miejsc siedzących, ale może zabrać nawet do 300 pasażerów. Rozwija prędkość maksymalną 140 km na godzinę, jest klimatyzowany i dostosowany do przewozu niepełnosprawnych pasażerów. Wrażenie robi estetyczny, przestronny przedział, fotele pasażerskie, łatwo dostępne miejsca na podręczny bagaż. Na tablicach świetlnych pojawiają się informacje o kolejnych stacjach.
Andrzej Kasiura, członek Zarządu Województwa, podkreśla, że samorząd województwa jako współudziałowiec przewozów regionalnych jest zainteresowany, by koszty eksploatacji pojazdów były jak najniższe. A w przypadku szynobusów są one o połowę tańsze niż w tradycyjnych składach.
Kontrakt z PESA opiewa na pięć pojazdów. Ostatni ma być dostarczony do końca września tego roku.
Po sfinalizowaniu kontraktu (jego wartość, to 42 mln złotych) opolska flota liczyć będzie dziewięć pojazdów szynowych. To wystarczająca ilość, by obsłużyć niezelektryfikowane linie naszego województwa.

Nowoczesny, szybki, klimatyzowany i pojemny –czwarty z pięciu dwuczłonowych autobusów szynowych serii SA134 zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego od września służy mieszkańcom Opolszczyzny.
Autobusy szynowe z tej serii posiadają po 136 miejsc siedzących, klimatyzację, miejsce na rowery. Mogą rozwijać maksymalną prędkość do 140 km/h, posiadają też udogodnienia dla niepełnosprawnych.
Najnowszy pojazd (SA134-013) zadebiutował 1 września 2009 na trasie Kędzierzyn-Koźle –Nysa, przewożąc tego dnia 420 osób. Jest to już czwarty szynobus serii SA134, a wszystkich kursujących w województwie opolskim jest razem osiem (są jeszcze trzy należące do serii SA103 oraz jeden SA109). Wszystkie można spotkać na niezelektryfikowanych trasach: Kędzierzyn-Koźle –Nysa –Brzeg, Opole –Nysa i Opole –Kluczbork.
Do końca września flota opolskich szynobusów powiększy się o jeszcze jeden pojazd serii SA134. Dzięki temu mieszkańcy województwa będą mogli korzystać z 9 lekkich i ekonomicznych pociągów, które szybko i wygodnie dowiozą pasażerów do celu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pesa
SA134
SZT
opolskie
  • lukasz1202 – 07.09.2009

    Żeby tylko nie stało się jak w Olsztynie... Dziś zobaczyłem szynobus obsługujący połączenie Olsztyn - Korsze, linię która jest w całości zelektryfikowana ...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....