TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ostatni zachodniopomorski Impuls już jeździ
InfoRail - Opublikowano: 22.12.2015 08:43:57
Ostatni zachodniopomorski Impuls (foto: UMWZ)

W poniedziałek, 21 grudnia br., w swój pierwszy regularny kurs wyruszył ostatni z zakupionych przez województwo zachodniopomorskie Impuls.

- Mamy dziś prezent dla podróżujących koleją na Pomorzu Zachodnim, ostatni z zakupionych w ramach Zachodniej Grupy Zakupowej ?Impuls?. To koniec przygody, rozpoczętej 5 lat temu, kiedy postanowiliśmy w ten sposób modernizować nasz tabor. Ale to nie znaczy, że to koniec procesu wymiany floty - mówił marszałek Olgierd Geblewicz podczas briefingu prasowego tuż przed odjazdem pociągu.

- Dziś już 70% przewozów realizujemy nowym lub zmodernizowanym taborem, dzięki czemu mamy lepsze warunki pracy i możemy zaoferować podróżnym wyższy komfort podróżowania - zaznaczył dyrektor zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych Andrzej Chańko.

- Codziennie wszystkie ?Impulsy?, które zostały zakupione dla województwa zachodniopomorskiego przemierzają dystans 5 tys. kilometrów, co oznacza, że co osiem dni objeżdżają kulę ziemską. To obrazuje jak wielką pracę wykonują ? dodał marszałek Olgierd Geblewicz.

Ostatni Impuls ED78-015 zamknął projekt zakupu przez Województwo Zachodniopomorskie taboru elektrycznego, realizowany w ramach Zachodniej Grupy Zakupowej. Wartość 13 zakupionych dla Pomorza Zachodniego pociągów to 278 mln zł, w tym 181 mln zł pochodzi ze środków Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Impuls, który wyruszył na tory w poniedziałek został zakupiony w ramach zamówienia uzupełniającego, w celu wzmocnienia połączeń realizowanych na linii Świnoujście ? Szczecin ? Poznań. Jest to odpowiedź na duże zainteresowanie podróżnych. Pozwoli na obsługę połączeń cieszących się największą popularnością składem zestawionym z dwóch pojazdów, oferując w ten sposób ponad 400 miejsc siedzących.

Dzięki zakupom realizowanym od 2010 roku, rok 2015 Województwo kończy jako właściciel 49 pojazdów kolejowych o wartości ponad 590 mln zł w tym prawie 387 mln zł z UE). W bieżącej perspektywie finansowej planowane są dalsze zakupy taboru, tak aby najwyższy standard podróży dostępny był we wszystkich organizowanych przez województwo zachodniopomorskie połączeniach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Impuls
Zachodniopomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....