TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ostatnie kursy do Sandomierza. Na pokładzie … seniorzy i policjanci
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.09.2018 08:56:54 1 komentarz
Ostatnie kursy do Sandomierza. Na pokładzie … seniorzy i policjanci (foto: UMWŚ)

To będzie wyjątkowy kurs do Sandomierza. W najbliższą sobotę, 29 września grupa seniorów pojedzie do królewskiego miasta w towarzystwie policjantów, przedstawicieli wielu instytucji i przewodników turystycznych.

Wszystko w ramach projektu Świętokrzyska Koalicja Seniorów, realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, w który włączył się samorząd województwa świętokrzyskiego. To już ostatni weekend, kiedy będzie kursował wakacyjny pociąg relacji Kielce – Sandomierz.

W tę podróż wybierze się 130 seniorów z regionu. Koszt przejazdu pociągiem – 15 złotych za bilet w jedną stronę sfinansuje samorząd województwa. Nie będzie to typowa wycieczka, podczas podróży policjanci pokażą jak ustrzec się przed kradzieżą, powiedzą jak bezpiecznie poruszać się środkami masowego transportu. W Sandomierzu eksperci opowiedzą o metodach wyłudzeń bankowych, na policjanta, na wnuczka czy o cyberprzemocy.

Nie ma tygodnia, żeby w naszym regionie nie doszło do któregoś z tych przestępstw, gdzie ofiarami są seniorzy. Przestępcy są coraz bardziej pomysłowi, a osoby starsze za swoją ufność i szczere intencje płacą utratą dorobku całego życia. Dlatego takie kampanie są potrzebne – mówi Elżbieta Pryciak z KWP w Kielcach.

Celem kampanii jest przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw, zwiększenie ich świadomości o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Ale w ramach projektu seniorzy zwiedzą też Sandomierz i popłyną w rejs po Wiśle.

To będzie ostatni weekend, kiedy na trasę Kielce – Sandomierz wyjedzie wakacyjny pociąg POLREGIO. To połączenie funkcjonuje od trzech lat. W tym roku wyjątkowo przedłużone zostało na wrzesień.

Wakacyjne połączenia do Sandomierza staraliśmy się uatrakcyjnić. Zwykle we współpracy z jednostkami kultury, na przykład Muzeum Wsi Kieleckiej czy Europejskiego Centrum Bajki – mówi Anna Grzela, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu. Ta podróż trwa 2,5 godziny, więc przy okazji tych atrakcji pasażerom się nie nudzi, a my w ten sposób możemy przybliżyć pracę jednostek samorządu województwa – dodaje.

Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy z połączenia Kielce – Sandomierz skorzystało ponad 16 tysięcy pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sandomierz
świętokrzyskie
  • kolejFAN – 01.10.2018

    tak jakby nie można było po prostu wydłużyć kursowania tych pociągów do końca października w każdy (6) i (7)...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....