TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Parowóz i wagon restauracyjny już w poznańskim Parku Rataje
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.08.2018 09:56:36
Parowóz i wagon restauracyjny już w poznańskim Parku Rataje (foto: UMP)

W nocy z czwartku na piątek do parku Rataje został przetransportowany parowóz oraz wagon restauracyjny. W najbliższym czasie ma dołączyć do nich lokomotywa wąskotorowa. Zabytkowe eksponaty mają uatrakcyjnić skansen Średzkiej Kolei Powiatowej.

Zarówno lokomotywa, która jest w parku, jak i ta wąskotorowa, która do niego zostanie przywieziona pochodzą z lat 50. ubiegłego wieku. Renowacja zabytkowych pojazdów odbywała się od stycznia tego roku w podpoznańskim Swarzędzu. Dzięki miłośnikom kolei udało się ustalić oryginalną kolorystykę maszyn. Odmalowane eksponaty zostały teraz zabezpieczone przed korozją i rysunkami graffiti. Wagon restauracyjny natomiast jest współczesny. Jeszcze do niedawna wykorzystywany był przez spółkę PKP Intercity. Skansen Średzkiej Kolei Powiatowej w parku Rataje ma przybliżyć historię kolejnictwa mieszkańcom stolicy Wielkopolski.

"Prace związane z rozmieszczeniem eksponatów są utrudnione przez warunki pogodowe. Wagon restauracyjny znajduje się na swoim miejscu od godziny 9 rano. Lokomotywa powinna zostać zainstalowana w piątek po południu. Za około dwa tygodnie do skansenu dotrze również średzki parowóz lokomotywy wąskotorowej. Aby uniknąć dewastacji wnętrza pojazdów, ich drzwi zostaną zabezpieczone i zespawane" – podkreślił w komunikacie poznański magistrat.

Jak wskazał, przewidywany czas zakończenia prac to koniec sierpnia.

"Dodatkowo na terenie skansenu zostanie odtworzony ślad torów kolejowych, upamiętniający ich dawny oryginalny przebieg. Znajdą się tam również szlabany kolejowe, zapory, znaki kolejowe oraz tablice z nazwami stacji. Na specjalnym placyku powstanie wiata przystankowa, ławeczki, tablice informacyjne, betonowe podesty na eksponaty oraz plac zabaw w kształcie kolejki z wagonami" – poinformował magistrat.

Park Rataje to – jak wskazują władze miasta - największy tego typu obiekt w Polsce wybudowany po 1989 r. Są tam nie tylko nowe drzewa i krzewy, ścieżki piesze czy droga rowerowa, ale także zakątki ciszy - miejsca spokojnego wypoczynku, aleja Drzew Pamięci, plac z fontanną, ogród zmysłów oraz rekreacyjne placyki ze stolikami do szachów oraz gry w chińczyka. Miejsce dostosowane jest także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wagon
lokomotywa
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....