TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pasażerowie narzekają na ZKA. Przewozy Regionalne mają zostać zdyscyplinowane
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.05.2020 13:45:39
zdjęcie ilustracyjne

Historyczna trasa kolejowa nr 207 przebiega na wschodnim skraju województwa pomorskiego. Do niedawna służyła ona wielu osobom jako jedyna skuteczna możliwość transportu do szkół, uczelni czy miejsc pracy – napisał poseł Kacper Płażyński w interpelacji do Ministra Infrastruktury.

Dalej wskazał, że w związku prowadzonymi działaniami remontowymi pasażerowie zmuszeni zostali do korzystania z zastępczej komunikacji autobusowej, która do dziś stanowi dla nich jedyny dostępny środek komunikacji. Od prawie dwóch lat pasażerowie pozbawieni są możliwości, by w sposób komfortowy i punktualny dotrzeć do miejscowości, w których uczą się i pracują.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od pasażerów transport autobusowy jest dla nich wyjątkowo uciążliwy i niebezpieczny. Kierowcy podczas zastępczych przejazdów bardzo często nie reagują na prośby podróżnych dotyczące przejazdów. Należy również zwrócić uwagę na to, że z czasem z rozkładu jazdy kursujących autobusów zniknęły trzy z dwunastu pierwotnie dostępnych przejazdów. Zmiana ta wielu osobom uniemożliwia punktualne pojawienie się w miejscu pracy. Dwa z trzech odwołanych przejazdów odbywały się w godzinach porannych. Pomimo licznych sygnałów oraz pytań pasażerów, zgodnie z ich relacją, prace modernizacyjne na linii nr 207 prowadzone są z bardzo długimi, często nawet miesięcznymi przestojami, co potęguje zdenerwowanie i poczucie bezsilności wśród podróżnych.

Należy stwierdzić, iż autobusowy transport zastępczy przestał spełniać swoją rolę, a jednocześnie nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pasażerom – wskazał poseł Płażyński.

W odpowiedzi wiceminister Andrzej Bittel napisał, że na czas zamknięcia linii kolejowej, w celu realizacji robót została wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Jak wynika ze stanowiska resortu odpowiadają za nią Przewozy Regionalne. Ale za częstotliwość kursowania komunikacji autobusowej odpowiada organizator przewozów, czyli samorząd województwa.  

Bittel podał, że mając na uwadze niedogodności pasażerów wskazane w interpelacji poselskiej, podjęte zostaną działania interwencyjne u organizatora przewozów i przewoźnika celem polepszenia jakości i komfortu podróżowania oraz jego bezpieczeństwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKA
Przewozy Regionalne
Tczew
Malbork

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....