TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pasażerowie wracają do PKP Intercity
INFORAIL - Opublikowano: 15.10.2015 10:42:06 4 komentarze
źródło: PKP IC

PKP Intercity ma coraz więcej klientów. We wrześniu br. z usług przewoźnika skorzystało ponad 2,5 mln pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 30% rok do roku. Porównując dane z ubiegłych lat, spółka wróciła do poziomu przewozów z 2012 r.

Chociaż sezon wakacyjnych wyjazdów już minął, wciąż widzimy duże zainteresowanie naszymi usługami. Przed nami ostatnie miesiące bieżącego roku, który planujemy zamknąć wynikiem na poziomie ponad 30 milionów przewiezionych klientów - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. Liczymy również, że nowa kampania reklamowa zachęci kolejne osoby planujące podróż do wyboru naszych pociągów - dodaje.

W 2018 roku chcemy przewieźć 41 mln pasażerów ? powiedział natomiast Piotr Ciżkowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP Intercity. I dodał, że gdyby wszystkie miesiące były takie jak wrzesień, już w tym roku udałoby się osiągnąć liczbę 35 mln podróżnych. Plany na kolejne lata są równie ambitne. W 2016 roku przewoźnik liczy na 36 mln, zaś w 2017 roku na 39 mln pasażerów. Przypomnijmy, że poprzednie lata były znacznie słabsze. W roku ubiegłym przewieziono 25 mln osób, w 2013 roku ? 30 mln, zaś w 2010 - 37 mln. Za dwa lata zatem przewoźnik chce powtórzyć i zarazem poprawić wynik z roku 2010.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
pasażer
 • obywatel pl – 15.10.2015

  mój znajomy, młody student jechał w tym roku pociągiem z poznania do olsztyna - w bydlęcych warunkach. w przyszłym jadąc w te rejony na wakacje powiedział, ze zrobi wszystko, aby tylko uniknąć pociągów !!

 • mediafun – 15.10.2015

  Wspólnie z dziewczyną podróżowalismy w tym sezonie wakacyjnym sporo i jedno się narzuca - jest znacznie lepiej niż rok wcześniej, zarówno jeżeli chodzi o czas przejazdu, jak i komfort podróży. Zaznaczam , że mowie o intercity czyli pociągi klasy TLK, IC, pendolino. Podróże z poznania do gdyni i dalej nad morze- rewelacja, podróż z gdańska do warszawy bardzo dobrze, podróże regionalne w okolicach torunia i bydgoszczy- dobrze, Są jednak takie odcinki jak w okolicach radomia, gdzie no źle to wygląda, podobnie podróż Wrocław- Kalisz i do łodzi Kaliskiej- bardzo wolno. W wielu regionach przewozy regionalne radzą sobie świetnie i mają nowsze wagony, a np oddział PR na Dolnym Śląsku - porażka- od 30 lat te same kible jeżdzą tylko pomalowane inaczej i lekko zmodernizowane. Podróż z Poznania do Kluczborka regionalnymi raz była oki bo jakiś skład zmodernizowany i klima i elektronika, a jak wracaliśmy to podstawili inny stary skład EZT i już gorzej. Linia Gdynia - Hel w wakacje to był koszmar, bo pociąg nowy ale krótki i podróż jak bydło!

 • MichalK – 15.10.2015

  Pasażerowie wracają bo nie mają innego wyjścia, wycięli ostatnie Inter Regio ia podróżować i tak trzeba.

 • kik – 15.10.2015

  Rośnie nam monopolista w przewozach kolejowych.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....