TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pasażerowie wybrali nowe nazwy dla 16 pociągów
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.09.2017 13:38:52 7 komentarzy
Pasażerowie wybrali nowe nazwy dla 16 pociągów

16 pociągów, 48 propozycji nazw, 78,5 tys. oddanych głosów. Zakończyła się trzecia edycja plebiscytu na nazwy pociągów PKP Intercity. Od nowego rozkładu jazdy 2017/2018 będą kursować m.in. TLK Oscypek, Spodek, Molo, Połoniny czy Kresowiak.

Tegoroczny plebiscyt na nazwy pociągów cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych. W internetowym głosowaniu wzięło udział 78,5 tys. osób. Od 29 sierpnia do 4 września pasażerowie mogli oddawać głosy na propozycje nazw na profilu PKP Intercity na Facebooku. Partnerami trzeciej edycji akcji byli wojewodowie. To oni zaproponowali nazwy kojarzące się bezpośrednio z danym regionem Polski. Odwoływały się one m.in. do historii, wybitnych postaci, kultury czy miejscowych atrakcji turystycznych.

Cieszymy się, że tak wielu podróżnych wzięło udział w plebiscycie na nazwy pociągów. Mamy nadzieję, że przejazdy składami, których nazwy wybrali sami pasażerowie, będą dla nich szczególnie przyjemne – podsumowała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Najwięcej głosów (6935) pasażerowie oddali na nazwę "Jagiellończyk", którą otrzyma pociąg IC kursujący na trasie z Białegostoku do Łodzi. Podróżnym spodobały się też takie propozycje jak: "Gietrzwałd" (5997 głosów), "Oscypek" (4048 głosów) czy "Spodek" (3664 głosów). Pociągi ze zwycięskimi przydomkami będą kursować m.in. na trasach: Katowice – Poznań, Gdynia – Poznań, Olsztyn – Zielona Góra, Przemyśl – Warszawa czy Poznań – Kraków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
TLK
IC
 • www – 05.09.2017

  Tak, nazwy pociągów to rzecz najważniejsza dla pasażera. Kolejarze mają poczucie humoru. Przypadkiem na wymienionych niektórych trasach nie powinno być pociągów ustawionych w takcie, jeżdżących szybko i punktualnie? Po co komu nazwy? Jadę pociągiem z ... do ..., a nie nazwą.Później podjeżdża pociąg z nazwą z czterema starymi wagonami i mam się z tego powodu cieszyć? Dajcie spokój! Zwiększcie ilość połączeń, a nie szukajcie nazw.

 • Wew – 05.09.2017

  Ale jak zwiększą liczbę pociągów to trzeba będzie więcej nazw. Głowa cie nie boli?

 • mix – 06.09.2017

  Nazywanie pociągów to absurd. Pełna zgoda z. www. Pociągi mają być punktualne, szybkie i niezawodne. Mnie interesuje dokąd danym pociągiem dojadę, a nie jak on się nazywa, zwłaszcza, kiedy nazwy są z tzw. doopy. Np. pociąg "Roztocze" jadący do Lublina czy "Tatry" kończące bieg w... Krakowie.

 • kolejFAN – 06.09.2017

  Niezła hucpa. Baza poważnych nazw jest od lat, a wymyślają idiotyczne ośmieszające nazwy, tak jakby jacys gimnazjaliści wybierali je po zajęciach!

 • G.kolejarz – 06.09.2017

  Smutno się robi jak człowiek to czyta.Czy te IC schodzą już na psy.Przecież to jest tak jakby klub ekstraklasy werbowal zawodników z trzeciej ligi.Należy wyodrębnić TLK.Takie pociągi nie powinny mieć nazw.Pociągi klasy IC mogą mieć nazwy.

 • kolejFAN – 07.09.2017

  a ty g.no kolejarz co tam bredzisz? TLK nie powinny mieć nazw? Bo co, bo Tobie się tak podoba?? każdy pociąg spółki PIC powinien mieć nazwę ale licującą z powagą instytucji, poważną i przemyślaną, z bazy nazw istniejącej po PKP PR.

 • Zetes – 07.09.2017

  TLK to takie współczesne pociągi przyspieszone - szkoda, że nie nawiązują do cen biletów, które niegdyś w tego typu relacjach obowiązywały.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....