TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pechowy wtorek dla autobusów. Trzy wypadki
- Opublikowano: 06.06.2019 11:00:01
Pechowy wtorek dla autobusów. Trzy wypadki; fot. Policja

4 czerwca miały miejsce trzy zdarzenia drogowe z udziałem autobusów - w Łódzkim, Mazowieckim i na Podkarpaciu. Na szczęście - bez ofiar.

Łódzkie

Kilkanaście osób zostało rannych w wyniku zderzenia autobusu miejskiego i samochodu osobowego w Zduńskiej Woli (Łódzkie) – poinformowała PAP st. sierż. Kamila Sowińska z komendy powiatowej policji w Zduńskiej Woli. Sprawca wypadku był nietrzeźwy.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 15 na ul. Karsznickiej w Zduńskiej Woli. Jak wyjaśniła st. sierż. Sowińska, kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem podczas skręcania w ul. Karsznicką i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem komunikacji miejskiej. Dodała, że kierowca osobówki miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Poszkodowanych zostało kilkanaście osób podróżujących autobusem. Mają ogólne potłuczenia i obrażenia. Jest im udzielana pomoc na miejscu przez służby medyczne" – przekazała policjantka. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do szpitala trafili kierowca i pasażer audi. Drugi z mężczyzn został tam przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak poinformował PAP, że autobusem podróżowało w sumie 13 osób.

Mazowieckie

Do drugiego wypadku we wtorek doszło w pobliżu Parznic na drodze wojewódzkiej 733. Autobus przewożący wycieczkę szkolną z Radomia zderzył się z samochodem osobowym.

-"W wyniku wypadku trzy osoby trafiły do szpitala - poinformowała Justyna Leszczyńska z biura prasowego KMP w Radomiu.

Jak wynika ze wstępnych analiz policji, kierowca autobusu próbował minąć zjeżdżające na lewy pas auto osobowe. W wyniku manewru doszło do zderzenia, w skutek którego trzy osoby - kierowca osobówki i dwoje dzieci biorących udział w wycieczce - trafiły do szpitala.

Małopolskie

I trzeci wypadek z 4 czerwca. Przed godziną 19.00, na drodze W 977 w miejscowości Siedliska autokar wiozący na Podkarpacie 48 dzieci (w wieku 11-12 lat) z wycieczki w górach, wpadł do rowu.

Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania osobowego renault.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca autobusu zignorował znak P-4 (podwójna linia ciągła), uderzył w skręcającą w lewo osobówkę, po czym przejechał przez chodnik, uszkadzając barierki na odcinku ponad 20 metrów i ostatecznie zatrzymał się w rowie na lewej stronie jezdni. Kierowcy autokaru jak i 28-letniemu kierowcy renault nic się nie stało. Z uwagi na złe samopoczucie sześciu nastolatków, którzy skarżyli się na bóle brzucha i głowy, przewieziono ich do szpitala w Tarnowie i Gorlicach. Na szczęście po rutynowych badaniach dzieci z rodzicami mogły opuścić szpital. Pozostali podróżujący wrócili do domów zastępczym autobusem.

Kierowcy autokaru zatrzymano prawo jazdy, natomiast pojazd którym poruszał się, został zabezpieczony na policyjnym parkingu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Mazowieckie
Małopolskie
Łódzkie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....