TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PESA dostarczy pociągi dla DB
PAP/INFORAIL - Opublikowano: 30.08.2012 11:40:43 5 komentarzy
PESA dostarczy pociągi dla DB

Bydgoska Pesa podpisze we wrześniu kontrakt na dostawę taboru dla niemieckich kolei DB. Wartość umowy będzie porównywalna z kontraktem realizowanym przez producenta w Warszawie czyli 1,5 mld zł - poinformował PAP.

\'Wszystko wskazuje na to, że kontrakt z niemieckim przewoźnikiem podpiszemy podczas największych branżowych targów transportowych InnoTrans w Berlinie, 19 września. To efekt prowadzonego od 1,5 roku przetargu na dostawę taboru dla kolei DB\' - poinformował PAP Tomasz Zaboklicki, prezes spółki Pesa. Jak zaznaczył, o wyborze polskiej firmy zdecydowała nie cena, ale doświadczenie i niemieckie certyfikaty, które zakłady zdobyły w ostatnich latach.

\'To bardzo wymagający kontrahent, który sam wybiera uczestników przetargów i wnikliwie ich sprawdza. Kontrakt potwierdzi, że jesteśmy liczącym się uczestnikiem rynku, poważną firmą, oferującą pojazdy na światowym poziomie\' –zaznaczył w rozmowie z PAP Zaboklicki.

Na razie nie znamy szczegółów kontraktu ani jego dokładnej wartości .To informacje trzymane przez producenta w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że dotyczyć on będzie dostawy wieloczłonowych pojazdów do połączeń regionalnych.

\'Pod względem wartości i liczby jednostek taboru będzie to umowa porównywalna z realizowanym obecnie kontraktem na dostawę 186 tramwajów dla Warszawy\' –ocenił w rozmowie z PAP Michał Żurowski, rzecznik Pesa SA. Władze Warszawy zapłacą za tabor z Bydgoszczy - 1,5 mld zł.

Wiadomo też, że umowa z DB ma mieć charakter ramowy. Przewoźnik określi w niej, ile maksymalnie pojazdów, w jakim czasie i za jaką cenę zakupi od PESY. Uroczystość zaplanowano podczas wrześniowych targów InnoTrans w Berlinie. Dostawa taboru dla DB będzie drugim dużym kontraktem Pesy na niemieckim rynku. Jak informuje PAP PESA wybrała też berlińskie targi na miejsce premiery swojej lokomotywy. Pojazd o nazwie \'Maraton\' będzie miał unikalny napęd elektryczno-spalinowy.

\'Dotychczas nie było czegoś takiego w ofercie producentów taboru. Lokomotywa napędzana będzie silnikiem elektrycznym, ale posiadać będzie również silnik spalinowy pozwalający np. na wykonanie pracy manewrowej w miejscu docelowym typu port czy baza magazynowa, gdzie często brak napowietrznej elektrycznej sieci trakcyjnej\' –podkreślił w rozmowie z PAP Zaboklicki.

Prezes zaznaczył, że bydgoska firma dysponuje wystarczającym potencjałem, pozwalającym na wykonanie nowych kontraktów i nie planuje znaczącego zwiększenia załogi, która liczy około 3,7 tys. osób w głównej siedzibie w Bydgoszczy i filii w Mińsku Mazowieckim.

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PESA
DB
InnoTrans
 • zygzak – 30.08.2012

  A taki Newag to se może na mapie niemcy pooglądać

 • czytelnik – 30.08.2012

  Czyli będzie to EZT/SZT ??

 • Pt47 – 01.09.2012

  Czytelnik Prawdopodobnie SZT Link taki jak dla Czechów (ten na focie) i Länderbahn w Niemczech oraz Zachodniopomorskiego (tu był też wymóg niemieckich dopuszczeń).

 • TranslatorPS – 02.09.2012

  Jest to co prawda kalka artykułu PAP, względnie innej agencji prasowej, ale porównywanie warszawskiego kontraktu tramwajowego z tymże niemieckim kolejowym pod względem ceny ma sens tylko przy zastosowaniu kursu 1:1 z EUR na PLN. Tak naprawdę może to być do 1.850.000.000 EUR, czyli około 7.710.000.000 PLN wg. dzisiejszego kursu. I aż się prosi, żeby PESA była w Radomiu...

 • sphinx – 02.09.2012

  Nie do końca. Całe zamówienie DB jest podzielone na 3 części po maksymalnie 150 sztuk. Pesa mogła dostać tylko jedną część. Najprawdopodobniej tak się stało bo jedna z części wymagała podwyższoną prędkość maksymalną i nieoficjalnie Pesa skupiła się na pozostałych. Jedna część, tańsza imamy 1,5 mld zł. I wszystko się zgadza (a myślę, że rzecznik Pesy wie więcej od nas).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....