TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PESA dostarczy pociągi dla DB
PAP/INFORAIL - Opublikowano: 30.08.2012 11:40:43 5 komentarzy
PESA dostarczy pociągi dla DB

Bydgoska Pesa podpisze we wrześniu kontrakt na dostawę taboru dla niemieckich kolei DB. Wartość umowy będzie porównywalna z kontraktem realizowanym przez producenta w Warszawie czyli 1,5 mld zł - poinformował PAP.

\'Wszystko wskazuje na to, że kontrakt z niemieckim przewoźnikiem podpiszemy podczas największych branżowych targów transportowych InnoTrans w Berlinie, 19 września. To efekt prowadzonego od 1,5 roku przetargu na dostawę taboru dla kolei DB\' - poinformował PAP Tomasz Zaboklicki, prezes spółki Pesa. Jak zaznaczył, o wyborze polskiej firmy zdecydowała nie cena, ale doświadczenie i niemieckie certyfikaty, które zakłady zdobyły w ostatnich latach.

\'To bardzo wymagający kontrahent, który sam wybiera uczestników przetargów i wnikliwie ich sprawdza. Kontrakt potwierdzi, że jesteśmy liczącym się uczestnikiem rynku, poważną firmą, oferującą pojazdy na światowym poziomie\' –zaznaczył w rozmowie z PAP Zaboklicki.

Na razie nie znamy szczegółów kontraktu ani jego dokładnej wartości .To informacje trzymane przez producenta w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że dotyczyć on będzie dostawy wieloczłonowych pojazdów do połączeń regionalnych.

\'Pod względem wartości i liczby jednostek taboru będzie to umowa porównywalna z realizowanym obecnie kontraktem na dostawę 186 tramwajów dla Warszawy\' –ocenił w rozmowie z PAP Michał Żurowski, rzecznik Pesa SA. Władze Warszawy zapłacą za tabor z Bydgoszczy - 1,5 mld zł.

Wiadomo też, że umowa z DB ma mieć charakter ramowy. Przewoźnik określi w niej, ile maksymalnie pojazdów, w jakim czasie i za jaką cenę zakupi od PESY. Uroczystość zaplanowano podczas wrześniowych targów InnoTrans w Berlinie. Dostawa taboru dla DB będzie drugim dużym kontraktem Pesy na niemieckim rynku. Jak informuje PAP PESA wybrała też berlińskie targi na miejsce premiery swojej lokomotywy. Pojazd o nazwie \'Maraton\' będzie miał unikalny napęd elektryczno-spalinowy.

\'Dotychczas nie było czegoś takiego w ofercie producentów taboru. Lokomotywa napędzana będzie silnikiem elektrycznym, ale posiadać będzie również silnik spalinowy pozwalający np. na wykonanie pracy manewrowej w miejscu docelowym typu port czy baza magazynowa, gdzie często brak napowietrznej elektrycznej sieci trakcyjnej\' –podkreślił w rozmowie z PAP Zaboklicki.

Prezes zaznaczył, że bydgoska firma dysponuje wystarczającym potencjałem, pozwalającym na wykonanie nowych kontraktów i nie planuje znaczącego zwiększenia załogi, która liczy około 3,7 tys. osób w głównej siedzibie w Bydgoszczy i filii w Mińsku Mazowieckim.

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PESA
DB
InnoTrans
 • zygzak – 30.08.2012

  A taki Newag to se może na mapie niemcy pooglądać

 • czytelnik – 30.08.2012

  Czyli będzie to EZT/SZT ??

 • Pt47 – 01.09.2012

  Czytelnik Prawdopodobnie SZT Link taki jak dla Czechów (ten na focie) i Länderbahn w Niemczech oraz Zachodniopomorskiego (tu był też wymóg niemieckich dopuszczeń).

 • TranslatorPS – 02.09.2012

  Jest to co prawda kalka artykułu PAP, względnie innej agencji prasowej, ale porównywanie warszawskiego kontraktu tramwajowego z tymże niemieckim kolejowym pod względem ceny ma sens tylko przy zastosowaniu kursu 1:1 z EUR na PLN. Tak naprawdę może to być do 1.850.000.000 EUR, czyli około 7.710.000.000 PLN wg. dzisiejszego kursu. I aż się prosi, żeby PESA była w Radomiu...

 • sphinx – 02.09.2012

  Nie do końca. Całe zamówienie DB jest podzielone na 3 części po maksymalnie 150 sztuk. Pesa mogła dostać tylko jedną część. Najprawdopodobniej tak się stało bo jedna z części wymagała podwyższoną prędkość maksymalną i nieoficjalnie Pesa skupiła się na pozostałych. Jedna część, tańsza imamy 1,5 mld zł. I wszystko się zgadza (a myślę, że rzecznik Pesy wie więcej od nas).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....