TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PESA Gama Marathon w spółce zależnej od PKP PLK
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.09.2018 19:23:41 1 komentarz
PESA Gama Marathon w spółce zależnej od PKP PLK (foto: PKP PLK)

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o., spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych zawarła umowę najmu nowej lokomotywy elektrycznej.

Pojazd zapewni transport nawet 1750 ton ładunku. Będzie wykorzystany przy pracach inwestycyjnych realizowanych przez PPMT w latach 2019 – 2021.

Nowa lokomotywa elektryczna zapewni sprawne dostawy kruszyw na budowy na sieci kolejowej. Dzięki wyposażeniu w tzw. spalinowy moduł dojazdowy, pojazd obsłuży niezelektryfikowaną bocznicę, bez współpracy i oczekiwania na spalinową lokomotywę manewrową. Takie rozwiązanie przyspieszy wyładunek materiału. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, lokomotywa może prowadzić niemal 40 wagonów załadowanych kruszywem, co oznacza, że na miejsce prowadzonych inwestycji jednorazowo trafi ponad 1700 ton ładunków potrzebnych do wykonania robót. Sprawny dowóz materiałów wpłynie na szybsze tempo prac na modernizowanych odcinkach.

Umowę najmu nowej lokomotywy elektrycznej Gama typu 111Ed ze spalinowym modułem dojazdowym MARATHON Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. (PPMT) zawarło z Rail Capital Partners sp. z o.o. Pojazd będzie wykorzystywany podczas prowadzenia prac inwestycyjnych realizowanych przez PPMT w latach 2019 – 2021.

- Sprawna realizacja prac na liniach kolejowych wymaga korzystania z najnowszych rozwiązań. Dysponowanie przez PPMT tak nowoczesnym pojazdem jak lokomotywa Gama, zwiększy potencjał i konkurencyjność naszej spółki. Dzięki modernizacjom, zyskujemy lepszą jakość infrastruktury kolejowej w Polsce oraz większy poziom bezpieczeństwa. - mówi Leszek Linkner, prezes Zarządu Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o.

Nowoczesna lokomotywa elektryczna to niejedyny sprzęt, który długoterminowo wzmocni PPMT. Spółka w 2018 r. podpisała umowy na zakup podbijarki torowej i rozjazdowej, nowoczesnego pociągu sieciowego i zgrzewarki szyn, która umożliwia przejazd po drodze i torze. Nowoczesny sprzęt to lepsze możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych, które zwiększają potencjał kolei.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
PKP PLK
lokomotywa
Gama
  • Kaszebe – 05.09.2018

    @Marcin Budakiewicz. Biorąc pod uwagę jaką "laurką"jest powyższy artykuł ciekawe jest kto może być sponsorem artykułu ? I dlaczego ...A? ; D))))

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....