TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PESA zaprezentowała piętrowy skład push&pull
INFORAIL - Opublikowano: 23.09.2015 22:48:37 10 komentarzy
PESA zaprezentowała piętrowy skład push&pull

W drugim dniu gdańskich targów PESA wraz z Kolejami Mazowieckimi zaprezentowała piętrowy skład push&pull.

PesaSUNDECK ? bo to od tego słonecznego, wyżej położonego pokładu wzięły swą nazwę nowe pociągi ? są pierwszymi pojazdami kolejowymi tego typu wyprodukowanymi przez największego polskiego producenta. Przeznaczone są głównie do obsługiaglomeracji miejskich o dużych potokach pasażerów.
-To ogromna satysfakcja, że właśnie my umieliśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie Kolei Mazowieckich na zupełnie nowy, dla polskich producentów taboru, typ pojazdu. ? mówi członek Zarządu PESA, dyrektor Marketingu i Rozwoju Marcin Jędryczka.? Takważny przewoźnik, od lat wyznaczający kierunki rozwoju na rynku regionalnych połączeń pasażerskich, postawił przed nami poważne wyzwanie, bo to PesaSUNDECK jest przecież pierwszym, nie tylko dla naszej firmy, polskim ?piętrusem?. Jestem przekonany,że sprostaliśmy temu wyzwaniu i pojazd przez wiele lat będzie z powodzeniem służył pasażerom.

Czym jest PesaSUNDECK?

W podstawowej konfiguracji pojazd składa się z lokomotywy elektrycznej Gama, piętrowego wagonu sterowniczego i do 6 piętrowych wagonów środkowych. Składem podróżować może jednocześnie około 1700 pasażerów. Pojazdy przystosowane są do jazdy zprędkością eksploatacyjną do 160 km/h.
Oba typy wagonów wyróżniają się nowoczesnym designem, przyjaznym, przestronnym wnętrzem wyposażonym m.in. w wygodne fotele, klimatyzację, bezprzewodowy Internet, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz monitoring gwarantującybezpieczeństwo podróżnych.

Zaprojektowane są jako dwupoziomowe, bezprzedziałowe, wagony drugiej klasy. W jednostkach sterowniczych znajdują się strefy dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową (spełniające wymogi TSI PRM) z częścią gastronomiczną, toaletami oraz wejściamiwyposażonymi w platformy umożliwiające wjazd osobom na wózkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Koleje Mazowieckie
push&pull
 • Piotr K. – 23.09.2015

  Mam wrażenie, że z szerokością schodów coś im nie wyszło...

 • niewiemkto – 23.09.2015

  Zaprezentowała? Lokomotywa i środkowy człon. By mówić o push-pull'u należało jeszcze zestawić choćby 'zadek' takiego składu. Na razie jest to lokomotywa z piętrusem, i nic więcej.

 • marcinp – 23.09.2015

  Ale wygodnym pietrusem. Siedziałem w nim dziś. Bije wygodą Bombardiera

 • berek – 24.09.2015

  A oslon na dachu dalej brak

 • Wicie kto – 24.09.2015

  [komentarz usunięty, powód: wiadomy]

 • olaf – 24.09.2015

  Wygląda naprawdę obiecująco, robi pozytywne wrażenie. I Gama, która jest razem z nim wystawiana zresztą również.P.S. Brawo moderacja, że zrobiliście porządek, z samym wiecie kim.

 • gutek – 24.09.2015

  piętro to chyba dla krasnali będzie wygodne a na dole dwie osoby między rzędami foteli się nie ominą.niby wszystko jest w normie ale nie wygląda to dobrze

 • tomwaw – 24.09.2015

  Pesa zaprezentowała, ale elektryczną Gamę i piętrusa. Skład Push&Pull toby był gdyby był wagon sterowniczy (nawet bez środkowego) a a najlepiej gdyby pokazali że jeździ w obu trybach

 • ciekawy pasażer – 25.09.2015

  pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Jak prezentuje się teoretyczny harmonogram dostaw piętrusów do KM w zestawieniu z praktyką? Czy na tej płaszczyźnie jest obsuwa?

 • Damian – 27.09.2015

  Ten piętrus jest tylko 3 mm niższy niż te wagony Niemieckie co mają w KM-ach i nie przekonuje mnie to że to jest powód ciasnoty, próbowałem swobodę ruchu na nogi, na głowę czy w przejściu i jest wielce ograniczona a więc co to za piętrus do przewozu dużych potoków podróżnych i ich wymiany. Obawiam się tak że iż podczas eksploatacji wszytko będzie skrzypieć, trzeszczeć itp. Dopiero w następnych wersjach będzie lepiej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....