TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pięć milionów kilometrów polskiego Pendolino
INFORAIL - Opublikowano: 13.10.2015 14:45:29 2 komentarze
Pięć milionów kilometrów polskiego Pendolino

Pociągi Pendolino eksploatowane przez PKP Intercity przejechały już 5 milionów kilometrów. Po raz pierwszy na trasy wyjechały w grudniu 2014 roku. Jak informuje Alstom ? producent jednostek ? był to nowy standard transportu kolejowego w Polsce, oferujący pasażerom poprawę komfortu, bezpieczeństwa i krótsze czasy podróży między miastami.

Obecnie pociągi kursują pomiędzy kluczowymi metropoliami w naszym kraju, łącząc Warszawę z Krakowem, Katowicami, Wrocławiem i Trójmiastem. Od nowego rozkładu jazdy siatka połączeń, obsługiwanych Pendolino rozszerzy się.

"Mamy przyjemność obserwować jak Pendolino przyciąga pasażerów. W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy składy te przewiozły ponad 2,8 mln podróżnych. Teraz skupiamy się na rozwoju siatki połączeń i dotarciu do nowych miast, poprzez wydłużenie trasy Pendolino do Rzeszowa, Bielska Białej i Gliwic. Nastąpi to od połowy grudnia? - powiedział Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity.

Od początku eksploatacji ED250 Alstom, jako opiekun floty, zabezpiecza 100% dostępność pociągów. Regularna ich obsługa jest prowadzone w Centrum Serwisowym na Olszynce Grochowskiej. Hala serwisowa wyposażona jest w najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Znajdują się tam trzy tory utrzymaniowe oraz dwa tory naprawcze, mogące obsługiwać siedmiowagonowe pociągi. W obiekcie znajduje się również magazyn części zamiennych, a także automatyczna myjnia dla pociągów.

"Alstom jest dumny z sukcesu tego projektu w Polsce. Nie tylko dostarczyliśmy pociągi, ale także zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy zaplecze techniczne i rozpoczęliśmy realizację 17-letniej umowy serwisowej. Jest to potwierdzenie międzynarodowego doświadczenia Alstom Transport" - powiedział Nicolas Halamek, dyrektor Alstom Transport w Polsce.

Dotychczas na całym świecie sprzedanych zostało już ponad 500 składów Pendolino, które pokonały ponad 700 mln km. Dziś Pendolino przekracza siedem europejskich granic i kursuje w 14 krajach na całym świecie. Oprócz Polski, we: Włoszech, Austrii, Niemczech, Chinach, Czechach, Finlandii, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Alstom
Pendolino
  • zeus04 – 13.10.2015

    6 śląskich długich Elfów z 2013 roku ma łącznie ponad 3 mln km

  • tomwaw – 14.10.2015

    @zeus czyli wychodzi 500 tys km na sztukę w dwa lata, a przy liczeniu 20 sztuk Pendolino wychodzi tys przez niecały rok. ale Pendo były włącznae stopniwo, nawet teraz jeździ ich standrtowo 16, 4 są w rezerwie a na pczątku roku było dzięwięć w ruchu. czyli w km/EZT/na rok, jednak ygląda to lepiej niż przy twoich śląskich Elfach

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....