TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pięcioletnia umowa w Warmińsko-Mazurskim
PAP - Opublikowano: 14.10.2015 09:11:17 2 komentarze
Pięcioletnia umowa w Warmińsko-Mazurskim

Przez najbliższych 5 lat na Warmii i Mazurach koleją pasażerów będzie wozić spółka Przewozy Regionalne. We wtorek umowę na wykonywanie kolejowych przewozów pasażerskich podpisali marszałek województwa Gustaw Brzezin oraz prezes spółki kolejowej Tomasz Pasikowski.

Po raz pierwszy porozumienie z przewoźnikiem na Warmii i Mazurach będzie obowiązywało dłużej niż jeden rok.

Całkowita wartość umowy wynosi 269 mln zł, w tym 221 mln zł stanowią środki z budżetu województwa, a 48 mln zł - z funduszu kolejowego. Samorząd przekaże operatorowi w użyczenie cały tabor kolejowy, którego jest właścicielem. Pieniądze z funduszu kolejowego przeznaczone zostaną właśnie na naprawy i modernizację taboru.

Marszałek Brzezin powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej, że obydwie strony umowy mają komfortową sytuację. "Z jednej strony spółka ma 5-letnią gwarancję funkcjonowania, co pozwala na działania własne a dla samorządu, dla mieszkańców i dla budżetu województwa bardzo istotne jest określenie wysokości 5-letniego finansowania" - podkreślił.

Dodał, że istotne jest zabezpieczenie funduszu kolejowego. "Do tej pory ten fundusz mocno się chwiał i miał być wycofany. W poprzednich latach wynosił 6 mln zł, a teraz wynosić będzie 9,5 mln zł rocznie" - zaznaczył marszałek.

Z podpisania umowy cieszy się prezes spółki Przewozy Regionalne Tomasz Pasikowski.

"Dla nas to jest ogromna satysfakcja, że mogliśmy negocjować z samorządem województwa i sprostać wymogom. Naszą satysfakcję pogłębia fakt, że spółka Przewozy Regionalne po raz pierwszy od ponad 10 lat jest spółką, która ma w tej chwili zdrową sytuację finansową, nie mamy długów, mamy równowagę finansową" - podkreślił.

Jak dodał, pięcioletnie umowy, z których pierwsza została wynegocjowana w woj. warmińsko-mazurskim pozwalają spółce Przewozy Regionalne planować wydatki inwestycyjne. "Spółka będzie się zmieniać, dostarczać usługę coraz lepszej jakości w rozsądnej cenie" - ocenił Pasikowski.

Przewozy Regionalne proponują od grudnia tego roku pasażerom na Warmii i Mazurach 104 pociągi, w tym m.in. bezpośrednie połączenia z Trójmiasta, Torunia i Bydgoszczy, nowe połączenia z lotniskiem w Szymanach oraz dodatkowe połączenia kolejowe do Szczytna i Pisza. W ostatnich latach Przewozy Regionalne przewoziły 10 tys pasażerów dziennie; 45 proc. z nich stanowili uczniowie i studenci.

W myśl umowy w ciągu 5 lat ma modernizację infrastruktury kolejowej na Warmii i Mazurach przeznaczonych zostanie 1,1 mld zł. 400 mln zł kosztować będzie remont linii kolejowej Korsze- Ełk, 138 mln zł - linia Olsztyn-Działdowo, 220 mln zł będzie przeznaczonych na rewitalizacja linii Gutkowo-Braniewo, 200 mln zł kosztować ma modernizacja trasa kolejowa Szczytno - Pisz - Ełk a 190 mln zł pochłonie remont linii Jabłonowo Pomorskie- Iława-Olsztyn-Korsze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warmińsko-Mazurskie
Przewozy Regionalne
  • xtrain – 14.10.2015

    A linia 223 i mieszkańcy miast tj. Orzysza, Mrągowa, Mikołajek, Biskupca oraz turyści masową przyjeżdżający latem na Mazury???!!!!!!!!!!! Oczywiście PKP PLK, UM Olsztyn oraz PR/Olsztyn udają, że tej linii nie ma !

  • mirek – 17.10.2015

    o najważniejszej linii w województwie łączącej 2 największe miasta Olsztyn i Elbląg w ogóle zapomniano !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....