TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pierwsze `tygrysy` wyjadą w połowie listopada
INFORAIL/PAP - Opublikowano: 19.10.2015 09:55:06 3 komentarze
fot. D. Kowalik/InfoRail, photoforma.pl

W połowie listopada br. na tory wyjadą pierwsze zmodernizowane pociągi - mówi PAP prezes zarządu Przewozów Regionalnych Tomasz Pasikowski. Modernizacja taboru to jeden z filarów programu restrukturyzacji. W ciągu trzech lat spółka planuje zmodernizować ponad 200 pociągów.

"Po modernizacji nasze pociągi będą zawierały wszystkie nowoczesne rozwiązania potrzebne do codziennej eksploatacji, takie jak m.in. nowoczesny system informacji, monitoring wewnętrzny, klimatyzację, nowoczesny system toalet. Ten projekt kosztuje 160 mln zł, z czego 80% jest refundowane ze środków UE" - powiedział PAP prezes zarządu Przewozów Regionalnych Tomasz Pasikowski. Program modernizacji 21 pociągów realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Pasikowski poinformował, że pierwsze odnowione przez ZNTK Mińsk Mazowiecki pociągi pojawią się na torach w pierwszej połowie listopada br. Zaś do końca roku na trasach ma jeździć 21 zmodernizowanych składów. Przypomnijmy, że pierwszy zmodernizowany skład został zaprezentowany na tegorocznych targach kolejowych w Gdańsku.

Przeciętnie wiek elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli pociągów, z których korzysta spółka, wynosi ponad 35 lat. W ramach planu restrukturyzacji w latach 2016-2018 pełna modernizacja (oznaczająca kompleksową naprawę połączoną z przeglądami) ma objąć m.in. 43 ezt-y a modernizacja podstawowa ? około 160 ezt-ów. Dodatkowo planowany jest zakup czterech nowych pojazdów elektrycznych oraz trzech autobusów szynowych. Przewoźnik obecnie korzysta z 550 ezt-ów i około 120 szynobusów. Przewoźnik zapowiada że do 2018 r. chce zainwestować w modernizację taboru 500 mln zł.

Pasikowski podkreślił, że spółka chce utrzymać pozycję lidera na rynku przewozów regionalnych. "Zakładamy, że będziemy obsługiwać 30 proc. rynku kolejowych przewozów regionalnych. W tych województwach, w których działa `kolej marszałkowska`, będziemy uzupełniać ofertę tych przewoźników, a w tych województwach, w których nie ma samorządowych przewoźników, będziemy jedynymi dostarczycielami tej usługi" - wskazał.

Pod koniec czerwca br. marszałkowie 13 regionów zaakceptowali plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych. 30 września br. Agencja Rozwoju Przemysłu i Przewozy Regionalne podpisały umowę dokapitalizowania. Oznacza to, że ARP objęła większościowy pakiet udziałów (50 plus 1), pokrywając je gotówką w kwocie 770,3 mln zł. Środki te, które zostały zarezerwowane w tegorocznym budżecie, zostały przekazane ARP na podstawie umowy dotacji zawartej z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

Decyzję o dokapitalizowaniu Przewozów Regionalnych poprzedziło przygotowanie przez spółkę planu restrukturyzacji na lata 2015-2018. Został on pozytywnie zaopiniowany przez właścicieli, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Agencję Rozwoju Przemysłu i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. 21 września plan został przedstawiony Komisji Europejskiej. Zgoda komisji jest wymagana, aby można było rozpocząć realizację planu.

Przewozy Regionalne są największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym. Rocznie przewożą 80 mln pasażerów. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża około 1600 pociągów Przewozów Regionalnych, a z ich oferty korzysta codziennie prawie 230 tys. osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
ezt
modernizacja
 • Wreszcie jakaś zmiana na lepsze! – 19.10.2015

  Lepszy rydz niż stare kible :)

 • xxxxlx – 20.10.2015

  Decyzję o dokapitalizowaniu Przewozów Regionalnych poprzedziło przygotowanie przez spółkę planu restrukturyzacji na lata 2015-2018. Został on pozytywnie zaopiniowany przez właścicieli, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Agencję Rozwoju Przemysłu i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. 21 września plan został przedstawiony Komisji Europejskiej. Zgoda komisji jest wymagana, aby można było rozpocząć realizację planu. - może tam pomyślą logicznie i unicestwią ten sztuczny twór który ma tylko zaspokoić ambicję ludzi niskiego wzrostu. Przewozy regionalne winny być w gestii marszałków województwa a nie bufonów z warszawki

 • Piotr K. – 21.10.2015

  Czy ktoś wie jaki jest planowany podział tych pociągów pomiędzy poszczególne województwa ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....