TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pierwszy Acatus w nowych barwach na torach Małopolski [ZDJĘCIA]
InfoRail - Opublikowano: 22.07.2016 14:57:55 6 komentarzy
Pierwszy Acatus w nowych barwach na torach Małopolski (foto: UMWM)

Dziś (22 lipca) po raz pierwszy na tory wyjechał pociąg Kolei Małopolskich w nowych barwach województwa. Do połowy lutego 2017 roku po Małopolsce będzie kursować aż 18 komfortowych składów w nowoczesnej szacie graficznej.

- Jesteśmy dumni z tego, że Koleje Małopolskie już dziś kojarzą się pasażerom z najwyższą jakością świadczonych usług. Nowa szata graficzna jest tylko uzupełnieniem tego, co w naszych pociągach jest już standardem - ciche, kli­ma­ty­zo­wane wnę­trza, wygodne ergo­no­miczne fotele, inter­net, gniazdka elek­tryczne, udogodnienia dla mam z dziećmi. Zależy nam na tym, by pasażerowie, widząc logo na pociągu, od razu kojarzyli je z najwyższą jakością, komfortem wygodą, tak jak jest kojarzony na przykład znak mercedesa. Bo Koleje Małopolskie są właśnie takim mercedesem wśród polskich przewoźników ? powiedział marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Pierwszy pociąg został przemalowany w nowe barwy Małopolski przy okazji przeglądu i modernizacji. Jest jednym z pięciu wyprodukowanych wcześniej Acatusów, które najpóźniej do końca roku zostaną przemalowane oraz unowocześnione. Natomiast już w listopadzie tabor Kolei Małopolskich powiększy się o 6 nowoczesnych, czteroczłonowych Impulsów, które dla Małopolski produkuje nowosądecki Newag. Do połowy lutego 2017 do Małopolski trafi w sumie 13 nowych pociągów. Wartość taboru wynosi ponad 300 mln zł.

Małopolski Urząd Marszałkowski informuje, że dzięki wysokiej jakości usług ciągle rośnie liczba osób korzystających z pociągów Kolei Małopolskich. W ciągu 1,5 roku działalności (do maja 2016 r.) spółka województwa przewiozła już 3 mln pasażerów, a do końca roku liczba ta może przekroczyć 5,5 mln. Szczególną popularnością cieszą się połączenia realizowane przez KMŁ na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Rozwój SKA zapoczątkowało połączenie Krakowa z Wieliczką, kolejnym krokiem było przedłużenie tej linii do lotniska w Balicach, potem pociągi pojechały do Miechowa i Sędziszowa. Za cztery miesiące, od grudnia tego roku, składy KMŁ będą obsługiwać także trasę Kraków ? Tarnów.

Oprócz komfortowej i szybkiej kolei, pasażerowie mogą korzystać także z Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, czyli zintegrowanego biletu na różne środki transportu i parkingi. Ten bilet, dostępny w postaci plastikowej karty lub aplikacji w telefonie, ułatwia podróżowanie Małopolanom, którzy muszą się przesiadać, korzystać z kolei, komunikacji miejskiej i parkingu w Krakowie czy Tarnowie. Wszystkie te usługi mogą mieć w jednym miejscu na MKA. Do tej pory sprzedano ponad 40 tys. kart, a w systemie MKA zarejestrowanych jest ponad 4 tys. użytkowników. Projekt wciąż się rozwija i do systemu MKA chcą dołączyć małopolskie gminy - taką chęć wyraziło ponad 30 gmin, które planują w najbliższych latach wybudowanie węzłów przesiadkowych i parkingów Park&Ride. W dalszej perspektywie z kartą MKA będzie można jeździć po Małopolsce także busami i autobusami prywatnych przewoźników.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
Acatus
 • Tomek – 22.07.2016

  czy w środku Acatusów dla KMŁ, które były przemalowywane, coś uległo zmianie? chodzi mi tutaj o tapicerkę itp. itd.?

 • Yupko – 22.07.2016

  @Inforail Czemu nie napisaliscie, że pojazd przeszedł w Mińsku P4 i ile to kosztowało?

 • Ga – 22.07.2016

  Oczywiscie to jest wedlug inforail news dnia. Byle Pese chwalic!Masakra

 • iore – 22.07.2016

  Niedługo w naszym kraju każdy pociąg będzie miał własną kolorystykę.

 • Gheata_Sigiliu – 22.07.2016

  Nieładne :-/ Za bardzo żarówiaste. I po co tyle farby zmarnowali?

 • franio – 23.07.2016

  Ładnie, nowocześnie. Tak trzymać KMŁ.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....