TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pierwszy Flirt pojechał z Siedlec do Norwegii
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.03.2017 22:57:02 6 komentarzy
Pierwszy Flirt pojechał z Siedlec do Norwegii

Pierwszy Flirt dla norweskich kolei z ostatniego zamówienia opuścił dziś siedlecką fabrykę Stadlera. Transport realizowany był z wykorzystanie lokomotyw PKP. Tym samym rozpoczęły się dostawy kolejnych jednostek dla NSB.

Jednostek o tyle ciekawych, że budowanych konkretnie pod kątem tego przewoźnika. Zamówił on łącznie 107 pięcioczłonowych składów, spośród których 71 będzie wykorzystywanych do obsługi ruchu podmiejskiego w aglomeracji Oslo. Zostaną one przystosowane do podróży nie dłuższych niż 90 minut. Pozostałe 36 jednostek będzie kursowało w południowej Norwegii i zostało specjalnie zaprojektowanych do obsługi podróży do trzech godzin. Pociągi będą poruszały się z prędkością do 200 km/h. Zostały też zaprojektowane tak, aby sprostać trudnym warunkom zimowym w Norwegii. Stąd też mogą kursować w temperaturze od -40 do +35° C. Na uwagę zasługuje słusznych rozmiarów pług, który ma radzić sobie ze śniegiem. Norweskie Flirty, jak większość pojazdów Stadlera, budowane są z aluminium

Inżynierowie Stadlera skoncentrowali się na komforcie podróży, m.in. rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych. Szerokie wejścia, klimatyzowane przedziały pasażerskie, dobrze wyciszone i przejrzyste, otwarte wnętrza czy, i tu ciekawostka, podgrzewane podłogi, mają przyczynić się do zapewnienia właśnie komfortowych warunków podróżowania pasażerom NSB. Udział niskiej podłogi wynosi 70%. Zastosowano też kontrastowe kolory, które będą pomocne osobom słabowidzącym.

Pociągi wyposażone są w system diagnostyki pokładowej. Ma on pomóc w szybkim wykryciu i usunięciu ewentualnych usterek. Spełniają oczywiście wszystkie normy bezpieczeństwa. Modułowe czoła i wzmocnione panele boczne mają chronić jednostki przed kolizjami ze zwierzętami, np. z łosiami. Producent pomyślał też o norweskich załogach. Flirty są proste w obsłudze.Sprawdź też:
Stadler
NSB
Flirt
 • W27 – 15.03.2017

  Śmieszny taki. Jak spuchnięty. Nasze fajniejsze.

 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 15.03.2017

  Ale nasze nie są na 200 km/h

 • K – 15.03.2017

  Bo takie sobie zamówili. To takie mają.

 • www – 15.03.2017

  Flirty dla NSB są szersze, dlatego wyglądają jak spuchnięte. Inna skrajnia niż u nas potrafi zdziałać cuda. Pewnie tak jak we wcześniejszych dostawach mają po pięć miejsc w rzędzie.Flirty musiały się sprawdzić w NSB, dlatego pewnie dokupują kolejne. Jednego na początku nawet skasowali, bo pojechało się sporo za szybko.

 • G kolejarz – 15.03.2017

  Takiego sobie mnie się nie podobają. Kojarzą się z koleją podmiejska . Ale jak widać nie tyko Polacy zamawiają takiego pociągi.

 • marcin – 15.03.2017

  i co z tego ze na 200 jak tam jest tylko jeden krotki odcinek dla tej predkoscipomiedy oslo a lotniskiem gardermoen

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...