TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pierwszy milion polskiego Pendolino
INFORAIL - Opublikowano: 03.03.2015 12:00:29 3 komentarze
Pierwszy milion polskiego Pendolino

Od początku uruchomienia połączeń EIP, w połowie grudnia 2014 roku, pociągi Pendolino przejechały już milion kilometrów.  Alstom chwali się, że dostępność tych pociągów wyniosła 100%. Obsłużyły one około 2000 połączeń, łącząc główne miasta w Polsce: Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Kraków, Katowice i Wrocław.
Alstom chwali się dalej, że wprowadzenie do ruchu Pendolino otworzyło nową erę dla przejazdów kolejowych w Polsce. Składy te oferują bowiem pasażerom lepszy komfort, bezpieczeństwo, niezawodność, nowe standardy i krótszy czas podróży między północną i południową częścią naszego kraju.

Producent przypomina też, że pociągi są utrzymywane w Centrum Serwisowym Alstomu na Olszynce Grochowskiej, które wyposażone jest w najbardziej zaawansowane technologicznie narzędzia do obsługi pociągów w Europie Środkowo-Wschodniej. Alstom utworzył nowy zespół do świadczenia usług serwisowych, tworząc ponad 100 miejsc pracy.

"Alstom jest zadowolony, że flota Pendolino PKP Intercity osiągnęła 1.000.000 km w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, bez żadnych większych problemów. To potwierdza wiedzę Alstomu w sektorze kolei dużych prędkości, jak również jego możliwości utrzymania "- powiedział Valerie Chardon, Dyrektor Zarządzający Alstom Transport w Europie Środkowej i Wschodniej.

Do tej pory na całym świecie zostało sprzedanych ponad 500 składów Pendolino, które wykonały ponad 700 mln kilometrów usług komercyjnych. Dziś Pendolino przekracza siedem europejskich granic i jeździ w czternastu krajach na całym świecie. To Włochy, Austria, Niemcy, Chiny, Czechy, Finlandia, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Wielka Brytania i Polska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Pendolino
PKP Intercity
 • kierowca latawca – 03.03.2015

  Bardziej od liczby przejechanych kilometrów wartościowsze byłyby informacje o średnim 'obłożeniu' oraz o uśrednionej punktualności. Nie jest problemem przejechanie pewnej odległości łącznej (tu jednak należało podać przeciętny przebieg składu), ale rentowność i dotrzymywanie parametrów i standardu, za który klienci PKP IC słono płacą (i płacić będą w przyszłości).

 • Ol. – 04.03.2015

  Każdy kto choćby tylko przyszedł na centralny to zobaczyłby zapelnienie często ponad 80 % , i to właśnie dlatego, że zastosowano śmiesznie niskie ceny dla klasy Premium.

 • – 04.03.2015

  Codziennie jadąc SKM do Legionowo mijam pendolino z Gdyni (ok. 17:15 na Żeraniu). Tam nigdy nie ma zapełnienia 80%. 15% to max. To jeździ puste!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....