TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Piętrowy KISS Stadlera już jeździ na moskiewskie lotnisko
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.10.2017 14:21:35 8 komentarzy
Piętrowy KISS Stadlera już jeździ na moskiewskie lotnisko

Rosyjski przewoźnik Aeroexpress wprowadził do eksploatacji pierwszy piętrowy pojazd typu KISS produkcji Stadlera.

Elektryczny zespół trakcyjny nowej generacji kursuje na trasie Dworzec Kijowski – Port Lotniczy Moskwa-Wnukowo. Od listopada 2017 roku pociągi piętrowe będą przewozić pasażerów także na trasie Dworzec Pawelecki – Port Lotniczy Moskwa-Domodiedowo.

Nowy piętrowy pojazd został wyprodukowany przez firmę Stadler specjalnie na potrzeby rosyjskiego przewoźnika Aeroexpress. Na rok przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w piłce nożnej, modernizacja

taboru kolejowego stanowi kamień milowy w rozwoju rosyjskiej spółki. W ramach przygotowań do najważniejszego wydarzenia sportowego przyszłego roku, modernizowane są perony na stacji Port Lotniczy Moskwa-Domodiedowo oraz Dworzec Pawelecki. Wszystko po to, by zapewnić maksimum wygody i bezpieczeństwo gościom i uczestnikom Mundialu w 2018 roku.

Inauguracyjny przejazd pierwszego pociągu w barwach Aeroexpress w dniu 27 października poprzedziła uroczysta gala. Punktualnie o godzinie 14.00 pierwsi pasażerowie wyruszyli w podróż na lotnisko nowym pociągiem KISS.

"Wprowadzenie pociągów piętrowych jest dla naszej spółki najważniejszym wydarzeniem ostatnich lat. Kilku innych przewoźników już zmodernizowało swoje tabory kolejowe. Oddanie do eksploatacji nowych pociągów przez Aeroexpress stanowi logiczną kontynuację tego trendu. Wierzymy, że nasi pasażerowie docenią innowacyjne technologie zastosowane w pociągach dwupokładowych" - powiedział Aleksiej Kryworuczko, dyrektor spółki Aeroexpress.

"Mieliśmy przed sobą ambitny cel wyprodukowania wyjątkowego pod kątem wymiarów i liczby przewożonych pasażerów pociągu, jaki nigdy wcześniej nie jeździł po rosyjskich torach. Dzisiaj z dumą prezentujemy nasz piętrowy pojazd KISS, stworzony specjalnie dla spółki Aeroexpress. Ten kontrakt to kamień milowy w historii Stadlera" - podkreślił Peter Spuhler, dyrektor generalny Grupy Stadler.

"Port lotniczy Moskwa-Wnukowo obsługuje dziennie ponad 60 tysięcy pasażerów. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić podróżnym maksymalną wygodę. Premiera nowych pociągów piętrowych Aeroexpress jest niesamowicie ważnym krokiem na drodze do stworzenia wysokiej jakości infrastruktury transportowej" - stwierdził Witalij Wancew, przewodniczący rady dyrektorów Międzynarodowego Portu Lotniczego JSC Wnukowo.

Aeroexpress zakupił w sumie 11 nowoczesnych jednostek KISS. Do końca listopada planowane jest oddanie do użytku czterech pociągów obsługujących połączenie Dworzec Kijowski – Port Lotniczy Moskwa-Wnukowo. Kolejnych siedem dwupokładowych pojazdów KISS kursujących w kierunku lotniska Domodiedowo zostanie przekazanych do eksploatacji do końca tego roku.

Nowe pociągi ESh-2 poruszają się z prędkością do 160 km/h. W składzie czterowagonowym miejsca siedzące znajdzie 396 pasażerów, zaś w sześciowagonowym 700, z czego 84 to miejsca w klasie biznes. Każdy wagon został wyposażony w kilka ekranów informacyjnych, gniazdka elektryczne, wygodne, regulowane fotele, a także bezpłatną sieć Wi-Fi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
KISS
Moskwa
Rosja
 • ss – 31.10.2017

  Ładny!

 • gutek – 31.10.2017

  gdyby takie na Warszawa-Łódz to byłoby coś

 • YbG – 31.10.2017

  Sundecki ladniejsze

 • NCi – 31.10.2017

  Piętrowy EZT jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż push-pool z wagonem sterowniczym i lokomotywą. Myślę, że konstruktorzy w Polsce i nasze firmy powinni zaprojektować i zbudować właśnie coś takiego dla krótkich tras (do 100 km) regionalnych czy aglomeracyjnych na względnie duże w określonych porach dnia potoki pasażerskie, gdzie częstotliwość kursów z różnych powodów nie może być wysoka.

 • akuku – 31.10.2017

  @NCi: To prawda, np. na Kraków-Tarnów byłyby jak znalazł.

 • Rusofil – 01.11.2017

  Warszawa - Moskwa z dolnym pokładem sypialnym. Pomarzyć można, dopóki Macierewicz nie wywoła wojny z Rosją

 • my, na pewnym poziomie – 03.11.2017

  Wojny? Jak dobrze wiedzą wszyscy ludzie na poziomie, jest on agentem Putina. Więc jak z tą wojną?

 • elwu – 15.01.2018

  Tym żyje właśnie Putin - tlącymi się konfliktami. Taki sam potrzebny jest mu z Polską i do tego potrzebny jest śpioch na stanowisku MON.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....