TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity i koleje czeskie zacieśniają współpracę
PKP IC - Opublikowano: 30.04.2012 23:09:32 1 komentarz
PKP Intercity i koleje czeskie zacieśniają współpracę

26 kwietnia br., w Pradze, przedstawiciele PKP Intercity S.A. i ČeskiéDráhy a.s. podpisali list intencyjny o rozwoju współpracy. Strony zadeklarowały intensyfikację współpracy w zakresie rozwoju i doskonalenia wspólnej oferty przewozowej. Spotkanie odbyło się w praskiej siedzibie ČeskiéDráhy a.s. List został podpisany przez Janusza Malinowskiego, Prezesa PKP Intercity oraz Antonína Blažka, zastępcę Dyrektora Generalnego ds. Transportu Pasażerskiego.

Poza głównym założeniem listu, jakim jest rozwoju współpracy, strony zobowiązały się do koordynowania działań w zakresie rozwoju oferty, w tym eksploatacji i marketingu oraz wzajemnego udostępniania wszelkich informacji i materiałów służących do jej promowania. Przewoźnicy zadeklarowali również powołanie wspólnego zespołu roboczego, w skład którego wejdą przedstawiciele z obszarów: współpracy międzynarodowej, strategii, planowania, taboru, marketingu, promocji i teleinformatyki. List zobligował strony, by w ciągu miesiąca od jego podpisania przedstawiciele obu kolei wskazali liderów zespołów krajowych, którzy naprzemiennie, po 6 miesięcy, będą pełnić obowiązki przewodniczącego.

Podpisanie listu jest dla nas ważnym krokiem w rozwoju naszej wspólnej oferty. Już teraz widzimy znaczny wzrost pasażerów wybierających kolej, jako środek transportu w komunikacji międzynarodowej. Mam nadzieję, że już wkrótce zauważymy pierwsze efekty prac w postaci uruchomienia nowych połączeń między Polską a Czechami”–powiedział Janusz Malinowski, Prezes PKP Intercity.

List intencyjny został podpisany w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, każdy w języku polskim i czeskim. Po spotkaniu przedstawiciele stron odwiedzili zakład naprawczy JANOZA Praha Zličín.

EuroCity \'Praha\' - z Warszawy i Katowic do Pragi

W składzie pociągu znajdują się wagony klimatyzowane klasy 1 i 2. Wagon gastronomiczny kolei czeskich oferuje dania kuchni czeskiej i europejskiej, napoje zimne i gorące oraz napoje alkoholowe, w tym szeroki wybór piw. Na terenie Polski pociąg objęty jest całkowitą rezerwacją miejsc. W Ostrawie (Ostrava hl.n.) możliwa jest wygodna przesiadka (skomunikowanie) na pociąg EC \'Moravia\' z Ostrawy do Budapesztu przez Bratysławę. Kursuje codziennie

Międzynarodowy nocny pociąg pospieszny \'Silesia\' z Krakowa do Pragi z wagonami do Wiednia i Budapesztu

W składzie nocnego pociągu międzynarodowego znajdują się komfortowe wagony sypialne, wagony z miejscami do leżenia oraz wagony z miejscami do siedzenia (tylko klasy 2). Kursuje codziennie międzynarodowy nocny pociąg pospieszny \'Chopin\' z Warszawy do Wiednia z wagonami do Pragi i Budapesztu. W składzie pociągu znajdują się komfortowe wagony sypialne, wagony z miejscami do leżenia oraz wagony z miejscami do siedzenia (tylko klasy 2). Kursuje codziennie.

Dodatkowo do Czech dojechać można również pociągami:

EuroCity „Polonia”z Warszawy do Villach przez Bohumin/Ostravę/Breclav

EuroCity „Sobieski”z Warszawy do Wiednia przez Bohumin/Ostravę/Breclav

Koleją z Czech na Euro 2012™

Od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku w Polsce i na Ukrainie odbędzie się turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012™. W rozgrywkach weźmie udział 16 reprezentacji narodowych, w tym drużyny Czech i Polski. Mecze rozgrywane będą w czterech polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu oraz czterech ukraińskich: Kijowie, Charkowie, Doniecku i Lwowie. Przewoźnicy kolejowi, w tym PKP Intercity i ČeskiéDráhy a.s., w związku z tym zaplanowali uruchomienie szerokiej siatki połączeń dla kibiców udających się na mecze do Polski oraz na Ukrainę. W związku z tym, że mecze drużyny czeskiej się rozgrywane będą we Wrocławiu, to właśnie do tego miasta z Czech pojadą dodatkowe składy. Koleje czeskie, przy współpracy z PKP Intercity, uruchomią 12 pociągów specjalnych w relacjach Praga/Ostrawa –Wrocław –Praga/Ostrawa. W zależności od liczby pasażerów pociągi zestawione będą od 5 do 11 wagonów.

Wcześniej PKP Intercity podpisały memorandum o współpracy z Ukrainą, Białorusią i Rosją.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP Intercity
CD
Czechy
EuroCity
  • jb – 02.05.2012

    Od 10-u lat jeżdżę trasą Warszawa-Ostrava i nie wiem ile razy czytałem już o tego typu porozumieniach...i nic się nie zmieniło...Czy ja naprawdę jako pasażer oczekuje tak wiele: skrócenia czasu przejazdu odcinka Katowice-Zebrzydowice do 30 minut i wyeliminowania zmiany lokomotywy w Bohuminie. A porozumienia niech sobie pozostaną, rozumiem, że każdy nowy dyrektor w Intercity musi się pokazać w mediach, ale to mi nawet nie przeszkadza :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....