TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity o strachu przed CPK. Stanowisko przewoźnika
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.08.2019 17:02:20
PKP Intercity o strachu przed CPK. Stanowisko przewoźnika

PKP Intercity przesłały wyjaśnienia ws. publikacji dotyczącej CPK – zamieściliśmy ją dziś rano w InfoRail.pl.

Poniżej stanowisko przewoźnika:

W nawiązaniu do dzisiejszej publikacji Pulsu Biznesu "Kolejowy przewoźnik boi się CPK" pragniemy wyjaśnić, że PKP Intercity, jako największy dalekobieżny przewoźnik kolejowy w Polsce, aktywnie uczestnicy w pracach Ministerstwa Infrastruktury dotyczących przygotowania i realizacji do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spółka PKP Intercity jest kluczowym partnerem CPK w zakresie tworzenia oferty w segmencie połączeń dalekobieżnych w ramach Programu Kolejowego CPK, dlatego wewnątrz organizacji powołano zespół roboczy, który wypracowuje założenia planowanej inwestycji. Pozwoli to na zaktualizowanie strategii i modelu finansowego PKP Intercity pod kątem obsługi CPK.

Co więcej, w ramach współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju spółka prowadzi dialog techniczny w zakresie zaprojektowania i zakupu nowoczesnych oraz innowacyjnych konfigurowalnych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych, które byłyby wykorzystywane do obsługi CPK.

W związku z przewidywanym znaczącym wzrostem pracy eksploatacyjnej, według szacunkowych ustaleń PKP Intercity będzie potrzebowała do obsługi kolejowej CPK od 120 w 2029 r. do ok. 180 w 2035 r. nowych EZT. Uruchomienie wspólnego projektu zakupu innowacyjnego taboru staje się więc kluczowym elementem przygotowania Spółki do uruchomienia Portu. Zakup zaawansowanego technologicznie i spełniającego założenia Programu Kolejowego CPK taboru, oznacza z jednej strony duże wyzwanie nawet dla największego narodowego przewoźnika kolejowego, jakim jest PKP Intercity, ale z drugiej strony ogromną szansę w zakresie rozwoju oferty handlowej dla Pasażerów.

Wykazywanie ryzyk związanych z funkcjonowaniem spółki (zamieszczanych w sprawozdaniach finansowych i sprawozdaniach z działalności Zarządu PKP Intercity S.A.) i reagowanie na nie w kontekście tak ambitnych planów rozwojowych, jest naturalnym elementem działań zarządczych. Prowadzenie analiz wyzwań jakie stoją przed spółką w kontekście powstania CPK jest jedynie dowodem na to, że PKP Intercity jest zarządzane w sposób właściwy i odpowiedzialny. Trzeba przy tym zauważyć, że pod żadnym względem nie należy utożsamiać zidentyfikowanego ryzyka z niebezpieczeństwem, strachem czy z niechęcią do projektu CPK. Prawidłowe zidentyfikowanie wymagających obszarów w procesie biznesowym jest przejawem odpowiedzialnego planowania, oznaczając jedynie konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na dany czynnik, żeby móc podjąć odpowiednie działania z wyprzedzeniem. Organizacja musi być tego świadoma i położyć nacisk na analizę danego zagadnienia oraz wprowadzić właściwe zarządzanie zmianą. Takie działanie ma miejsce również w PKP Intercity, o czym najlepiej świadczy wspomniane wcześniej powołanie zespołu roboczego wewnątrz Spółki, dla którego obsługa CPK od strony kolejowych połączeń dalekobieżnych jest zadaniem o najwyższym priorytecie.

CPK ma być rozwiązaniem transportowym opartym na zintegrowanych ze sobą węzłach: lotniczym i kolejowym. To właśnie kolej ma odegrać istotną rolę w podróżach z i do nowego portu lotniczego. Zgodnie z założeniami Programu CPK, po 2027 roku w okolicach Baranowa będą krzyżować się najważniejsze szlaki kolejowe w kraju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
CPK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....