TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity odpowiadają w sprawie połączeń do Białegostoku
INFORAIL - Opublikowano: 12.11.2015 09:00:07 3 komentarze
fot. wrotapodlasia.pl

PKP Intercity odpowiadają Prezydentowi Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu w sprawie liczby połączeń kolejowych między Białymstokiem a Warszawą. Spółka wyjaśnia, że zgodnie z planem w rozkładzie jazdy pociągów w edycji 2015/2016 przewidziano wcześniej dziewięć par pociągów, jednak w związku z prowadzonymi pracami remontowymi nad nowym taborem, realizacja takiej liczby połączeń nie była możliwa.

I dalej przewoźnik informuje, że aktualnie na trasie Białystok?Warszawa kursuje sześć par pociągów. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli PKP Intercity S.A., spółka dąży do zapewnienia mieszkańcom Białegostoku usług jak najwyższej jakości. Ewentualne zmiany planowane są w 2016 roku. W związku z większą dostępnością taboru, PKP Intercity planuje stopniowo, od 12 marca 2016 roku, wprowadzić zmiany polegające na zwiększeniu liczby pociągów relacji Białystok?Warszawa.

Stanowisko PKP Intercity jest reakcją na apel, który 22 października 2015 roku prezydent Białegostoku skierował do Ministerstwa Infrastruktury i PKP Intercity S.A. Tadeusz Truskolaski w listach apelował o to, aby liczba połączeń z Białegostoku do Warszawy nie była mniejsza niż przed remontem infrastruktury kolejowej. Wyraził w nich również swój stanowczy sprzeciw wobec decyzji spółki, która od 13 grudnia 2015 roku chce zmniejszyć liczbę pociągów kursujących między Białymstokiem a Warszawą.

Prezydent Białegostoku podkreślał również, że takie ograniczenie połączeń z Warszawą stoi w sprzeczności z zapowiedziami sprzed rozpoczęcia przebudowy trasy kolejowej (Białystok-Warszawa) a przewoźnicy zapewniali ówcześnie, że po zakończeniu prac funkcjonowanie tych połączeń nie pogorszy się.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Białystok
 • PPP – 12.11.2015

  Czy ja dobrze rozumiem, ze brak tych pociągów to efekt gówniarskiego poślizgu PESY, której Darty maja obsługiwać tę trasę? Tej samej PESY, która dumpingowo zbiera z rynku wszystkie zlecenia a potem nie wyrabia się w czasie? Czyli z powodu zachłanności PESY mamya) rozwój jakiegoś monopolu na krajowym rynku taborowym b) utrudnienia dla pasażerówc) ryzyko utraty dotacji z UE???Jak długo jeszcze to będzie tolerowane?A Pan Prezydent co, dostał odpowiedź i już uważa że jest cacy?

 • Z Podlasia – 12.11.2015

  1) Pan prezydent ma kolej na Podlasiu głęboko w .... (podobnie zresztą jak p. marszałek). Interweniował 22 października, kiedy wiadomo już było, że raczej p. Wasiak ministrem wkrótce nie będzie.2) A co przeszkadza IC uruchomić pociągi z tradycyjnymi składami wagonowymi? Przecież nawet spośród tych 6 czy też 5 tylko 2-3 będą realizowane na ezt-ach? A planowany czas przejazdu Białystok- Warszawa Centralna (ok. 2.20) nie wymaga prędkości 160 km/godz.

 • banan – 14.11.2015

  Ppp zle rozumiesz albo nic nie rozumesz

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....