TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity poczuły oddech LEO Expressu?
InfoRail - Opublikowano: 09.11.2016 08:15:04 3 komentarze
PKP Intercity poczuły oddech LEO Expressu?

Czy LeoExpress uruchomi swoje pierwsze połączenie kolejowe jeszcze w tym roku? Tego nie wiemy. Takie były zapowiedzi. Przewoźnik tymczasem ruszył z kursami autobusowymi na trasie Warszawa ? Katowice, z możliwością przesiadki do Pragi.

Takie działanie przewoźnika nie pozostało niezauważone przez PKP Intercity. Pociągi międzynarodowe kursujące do Czech od nowego rozkładu jazdy na krajowym odcinku zmienią kategorię z EIC na IC. Oznacza to znaczną obniżkę cen biletów w składach obecnych EIC, a przyszłych IC "Praha", "Porta Moravica" i "Varsovia". Cena biletu na trasie z Rybnika do Warszawy będzie niższa od obecnej (116 zł) i wyniesie 64 zł, czyli o 52 zł mniej ? poinformował wczoraj Marek Chraniuk. Warto jednak dodać, że Standard składów zostanie zachowany, a dzięki tej zmianie pasażerowie zyskają możliwość niedrogiej, szybkiej i komfortowej podróży, m.in. pomiędzy dwoma największymi aglomeracjami kraju ? Katowicami i Warszawą. Innymi słowy na trasy wyjadą dokładnie te same pociągi, które kursują obecnie.

To nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów. PKP Intercity poinformowały wczoraj, że w pociągach relacji Warszawa -Wiedeń, Kraków -Wiedeń cena biletu będzie niższa średnio o 10 euro. Dzieci otrzymają ulgę od opłaty za przejazd w wysokości 90%.

I przypomnijmy, o czym informowaliśmy już na łamach InfoRail, że w nowym rozkładzie jazdy pojawi się też dodatkowe połączenie do Czech. W okresie wiosenno-letnim PKP Intercity uruchomią nowe międzynarodowe połączenie IC "Cracovia" relacji Kraków ? Praga. Skład pojedzie przez Ostrawę, Ołomuniec i Pardubice.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Czechy
Praga
Katowice
 • Damian – 11.11.2016

  Konkurencja zdrowa na wszystko. Już tyle narzekań za te wygórowane ceny za przejazdy między narodowe kiedy to nie ma granic to kolej zasłania się kosztami międzynarodowymi. W życiu nie dał bym za EC z Katowic do Bohumina ze 100zł kiedy to warte jest tyle co za standardowe km w kraju a np. Bratysława z Budapesztem czy Wiedniem ma połączenia w dobrej cenie i się da a PKP IC musi mieć konkurencje aby być frontem dla klienta.

 • Krzychu – 13.11.2016

  To powinni jeszcze wydłużyć składy tych pociągów, bo jak bilety tańsze to chętnych będzie dużo więcej. W piątki może być ciężko o miejsca siedzące...

 • Jacek z Zebrzydowic – 14.11.2016

  A może tak jest też dlatego, że ponieważ chyba w pociągach, które będą przekwalifikowane z ekspresoów na pośpieszne, PKP nie ma własnej obsługi gastronomicznej (WARSu) wobec czego jest to dla nich dodatkowe utrudnienie, aby na przykład w Zebrzydowicach pakować własny wikt do pociągu. A tak, gdy to będzie pośpiech, to tego problem zniknie, bo nie trzeba się będzie bawić z darmowym poczęstunkiem, czyli zatrudniać dodatkowego człowieka z wózkiem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....