TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity poczuły oddech LEO Expressu?
InfoRail - Opublikowano: 09.11.2016 08:15:04 3 komentarze
PKP Intercity poczuły oddech LEO Expressu?

Czy LeoExpress uruchomi swoje pierwsze połączenie kolejowe jeszcze w tym roku? Tego nie wiemy. Takie były zapowiedzi. Przewoźnik tymczasem ruszył z kursami autobusowymi na trasie Warszawa ? Katowice, z możliwością przesiadki do Pragi.

Takie działanie przewoźnika nie pozostało niezauważone przez PKP Intercity. Pociągi międzynarodowe kursujące do Czech od nowego rozkładu jazdy na krajowym odcinku zmienią kategorię z EIC na IC. Oznacza to znaczną obniżkę cen biletów w składach obecnych EIC, a przyszłych IC "Praha", "Porta Moravica" i "Varsovia". Cena biletu na trasie z Rybnika do Warszawy będzie niższa od obecnej (116 zł) i wyniesie 64 zł, czyli o 52 zł mniej ? poinformował wczoraj Marek Chraniuk. Warto jednak dodać, że Standard składów zostanie zachowany, a dzięki tej zmianie pasażerowie zyskają możliwość niedrogiej, szybkiej i komfortowej podróży, m.in. pomiędzy dwoma największymi aglomeracjami kraju ? Katowicami i Warszawą. Innymi słowy na trasy wyjadą dokładnie te same pociągi, które kursują obecnie.

To nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów. PKP Intercity poinformowały wczoraj, że w pociągach relacji Warszawa -Wiedeń, Kraków -Wiedeń cena biletu będzie niższa średnio o 10 euro. Dzieci otrzymają ulgę od opłaty za przejazd w wysokości 90%.

I przypomnijmy, o czym informowaliśmy już na łamach InfoRail, że w nowym rozkładzie jazdy pojawi się też dodatkowe połączenie do Czech. W okresie wiosenno-letnim PKP Intercity uruchomią nowe międzynarodowe połączenie IC "Cracovia" relacji Kraków ? Praga. Skład pojedzie przez Ostrawę, Ołomuniec i Pardubice.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Czechy
Praga
Katowice
 • Damian – 11.11.2016

  Konkurencja zdrowa na wszystko. Już tyle narzekań za te wygórowane ceny za przejazdy między narodowe kiedy to nie ma granic to kolej zasłania się kosztami międzynarodowymi. W życiu nie dał bym za EC z Katowic do Bohumina ze 100zł kiedy to warte jest tyle co za standardowe km w kraju a np. Bratysława z Budapesztem czy Wiedniem ma połączenia w dobrej cenie i się da a PKP IC musi mieć konkurencje aby być frontem dla klienta.

 • Krzychu – 13.11.2016

  To powinni jeszcze wydłużyć składy tych pociągów, bo jak bilety tańsze to chętnych będzie dużo więcej. W piątki może być ciężko o miejsca siedzące...

 • Jacek z Zebrzydowic – 14.11.2016

  A może tak jest też dlatego, że ponieważ chyba w pociągach, które będą przekwalifikowane z ekspresoów na pośpieszne, PKP nie ma własnej obsługi gastronomicznej (WARSu) wobec czego jest to dla nich dodatkowe utrudnienie, aby na przykład w Zebrzydowicach pakować własny wikt do pociągu. A tak, gdy to będzie pośpiech, to tego problem zniknie, bo nie trzeba się będzie bawić z darmowym poczęstunkiem, czyli zatrudniać dodatkowego człowieka z wózkiem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....