TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity podsumowują pierwszy miesiąc Dartów
PKP INTERCITY InfoRail - Opublikowano: 29.01.2016 11:21:09 5 komentarzy
PKP Intercity podsumowują pierwsze miesiące Dartów (foto: PKP IC)

Ponad 69 tys. przejechanych kilometrów, 247 zrealizowanych kursów i blisko 45 tys. pasażerów na pokładach - to wynik, jaki osiągnęły pociągi PesaDART w pierwszym miesiącu kursowania w barwach PKP Intercity.

Składy PesaDART, wyprodukowane przez bydgoską Pesę, po raz pierwszy wyjechały na tory 29 grudnia 2015 roku. Obecnie w ruchu znajduję się 7 z 20 pociągów, które obsługują 14 połączeń kategorii InterCity (IC).

Od najbliższego weekendu (30-31.01) do eksploatacji zostaną wdrożone kolejne dwa składy, które zasilą rozkład jazdy między Lublinem a Wrocławiem (IC Konopnicka) i Warszawą (IC Czartoryski).

Przez pierwszy miesiąc na pokładach nowych składów podróżowało blisko 45 tys. pasażerów, z czego 253 bilety wydano dla najmłodszych podróżników (dzieci do lat 4). W pociągach przewieziono 16 rowerów, a 46 osób w podróż wybrało się ze swoim pupilem. Największą popularnością cieszyły się połączenia pomiędzy Lublinem i Warszawą oraz Białymstokiem i stolicą.

55% pasażerów, którzy wybrali przejazd pociągami PesaDART zdecydowało się na zakup biletu w tradycyjnej kasie, a 35 % transakcji dokonało przez Internet.

Pierwszy miesiąc z Dartem oceniamy jak najbardziej pozytywnie. Wdrożenie nowoczesnego składu oznacza wielką zmianę dla mieszkańców np. Lubelszczyzny czy Podlasia. Po raz pierwszy możemy zaoferować im nie tylko bilety w atrakcyjnych cenach, dobry czas przejazdu ale również komfortowy i nowoczesny skład. Z naszego doświadczenia wynika, że połączenie tych składników potrafi przyciągnąć do kolei osoby, które już od dawna nie korzystały z pociągów ? mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity.

Od momentu wdrożenia pociągi PesaDART pokonały 69 tys. kilometrów. W trakcie pierwszego miesiąca serwisowania składów producent pociągów użył 166 tys. litrów wody, wsypał do piasecznic 8 ton piasku, wlał 510 litrów płynu do spryskiwaczy, a także wykorzystał 550 litrów smaru do smarowania obrzeży kół.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
PESA
Dart
 • kalendrysta – 29.01.2016

  Pierwsze miesiące? Przecież dopiero dzisiaj upływa pierwszy miesiąc!!!

 • ciekawski antyPR'owiec – 29.01.2016

  "55% pasażerów, którzy wybrali przejazd pociągami PesaDART zdecydowało się na zakup biletu w tradycyjnej kasie, a 35 % transakcji dokonało przez Internet."A jaki to ma związek z oceną DART'a? Czyżby kupowali bilety z pokładu EZT'a przez Internet?

 • horus – 29.01.2016

  ciekawski zapewne podali to jako ciekawostkę, tak jak to ile litrów płynu do spryskiwaczy zużyto. Ja lubię rożne statystyki i ciekawostki, więc nie mam nic przeciwko temu, że IC się nimi dzieli. Najważniejsze i tak jest to, że ogólna ocena jest pozytywna.

 • kolejTAR – 30.01.2016

  horus: to zasłona dymna PICu. Niech moze napiszą artykuł na zamówienie pt. "pierwszy miesiąc LOKOMOTYW GAMA" ! oj byłoby w tym temacie co pisać!

 • Luk – 31.01.2016

  kolejTAR: Jaka zasłona? Normalna praktyka, jak coś działa to się tym chwalić, a jak coś nie gra tak jak przy Gamach to się to uzgadnia z producentem w rozmowach a nie wywleka do mediów. Zdziwiłbym się jakby zrobili inaczej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....