TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity Remtrak dalej się rozwija. Kamień węgielny kamieniem milowym
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.10.2019 13:54:30
PKP Intercity Remtrak dalej się rozwija. Kamień węgielny kamieniem milowym

Dziś (4 października) miało miejsce ważne wydarzenie dla PKP Intercity Remtrak. W obecności władz samorządowych oraz szefów spółek kolejowych wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowego zakładu.

Trzeba mieć marzenia – mówił Zbigniew Ciemny, szef Remtraku. A te właśnie się spełniają. W Idzikowicach rusza budowa nowego zakładu, w którym będą wykonywane naprawy okresowe nie tylko wagonów, ale także lokomotyw.

Prezes Zbigniew Ciemny dziękował szefostwu PKP Intercity za zielone światło dla inwestycji. Rzeczywiście obecna ekipa jest wyjątkowo przychylna pracom, realizowanym w Remtraku. A ich efekty widać gołym okiem. Nowa hala, w której dziś odbyła się oficjalna część uroczystości jest efektem dobrej współpracy z PKP Intercity.

Dzięki stałemu rozwojowi Remtrak jest jednym z największych pracodawców w regionie. A zatrudnienie jeszcze wzrośnie po oddaniu nowego zakładu. Nic zatem dziwnego, że Prezes Zbigniew Ciemny odbierał dziś nie tylko gratulacje, ale także podziękowania od lokalnych samorządowców.

Dobra współpraca w ramach PKP Intercity obejmuje nie tylko Remtrak, ale także WARS – podkreślał dziś Prezes Marek Chraniuk. Rozwój zakładów w Idzikowicach przyczyni się do jeszcze lepszej jakości świadczonych usług, a to na pewno spowoduje dalszy wzrost liczby przewożononych przez nas pasażerów – mówił Marek Chraniuk.

III etap rozbudowy

W ramach III etapu rozbudowy planowana jest budowa nowych hal z warsztatami specjalistycznymi, jak również obiektów zaplecza technicznego i socjalno-administracyjnego. Dalsza rozbudowa obiektów w Idzikowicach ma podnieść jakość wykonywanych napraw taboru kolejowego i usług świadczonych w tym zakresie dla PKP Intercity. Skorzystają także mieszkańcy powiatu opoczyńskiego, dla których utworzone zostaną nowe miejsca pracy. Docelowo zatrudnionych ma zostać od 400 do 450 nowych pracowników. Rozbudowa Remtraktu podyktowana jest rosnącą liczbą pasażerów, korzystających z usług PKP Intercity. Stąd potrzeba posiadania odpowiedniego zaplecza technicznego, w którym tabor przewoźnika będzie utrzymywany. Inwestycje w Remtrak pozwolą na znaczne zwiększenie wykonywanych samodzielnie przeglądów i napraw okresowych.

Nowe hale w Idzikowicach będą dysponowały szeregiem specjalistycznych stanowisk, np. do naprawy zestawów kołowych. Zostaną zamontowane też tokarki do regeneracji profili kół, prasy do zestawów czy linie do naprawy maźnic. Do naprawy wózków będą służyły stanowiska tworzące ciąg technologiczny do obsługi poziomu utrzymania P4 i P5, czyli od rozbiórki, poprzez mycie, pomiary i weryfikację, poprzez montaż, regulację i próby wstępnych nacisków zmontowanych wózków. W razie konieczności posłużą również naprawie, regeneracji lub wymianie na nowe. Zakończenie procesu modernizacji oddziału w Idzikowicach pozwoli na zaspokojenie około 90% potrzeb PKP Intercity w zakresie przeglądów P4, 25% przeglądów P5 wagonów, jak również około 60% przeglądów okresowych lokomotyw elektrycznych oraz niemal wszystkich prac przy zestawach kołowych. To oznacza, że przewoźnik będzie coraz bardziej uniezależniony od podmiotów zewnętrznych w tym zakresie. Dzięki temu możliwe będzie szybkie, elastyczne i efektywne kosztowo reagowanie na bieżące potrzeby taborowe spółki.

Nowy zakład w Idzikowicach ma być gotowy za 19 miesięcy. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Remtrak
PKP intercity
Idzikowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....