TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity: Słodka niespodzianka dla pasażerów BWE
PKP IC - Opublikowano: 09.11.2012 10:01:41
PKP Intercity: Słodka niespodzianka dla pasażerów BWE

PKP Intercity wraz z Urzędem Miasta Poznań przygotowało niespodziankę dla wszystkich pasażerów, którzy 11 listopada wybiorą międzynarodowy pociąg Berlin –Gdynia - Express (BGE) oraz Berlin- Warszawa –Express (BWE). Z okazji obchodów Dnia Niepodległości oraz
Dnia św. Marcina, każdy pasażer kupując jakikolwiek napój w tych pociągach otrzyma rogal Marciński.

11 listopada poznaniacy tradycyjnie celebrować będą imieniny ulicy Święty Marcin. Z tej okazji w stolicy Wielkopolski od wieków wypiekane są Rogale świętomarcińskie, które mają przynieść bogactwo i szczęście. W tym roku Urząd Miasta Poznań przygotował 2000 tradycyjnych rogali Marcińskich w ramach akcji alleRogal. Każdy pasażer, który tego dnia kupi jakikolwiek napój –zarówno w wagonie restauracyjnym jak i podczas wizyty kelnera WARS - w pociągach międzynarodowych BWE oraz BGE otrzyma dodatkowo słodki prezent.

- Rogale świętomarcińskie posiadają Certyfikat Produktu Regionalnego Unii Europejskiej, dlatego mogą być wypiekane tylko w Poznaniu i okolicach. Tym co mamy najlepsze w stolicy Wielkopolski chcemy podzielić się z innymi, stąd pomysł na akcję alleRogal, dzięki której ludzie w całej Polsce oraz za granicą będą mogli skosztować świeżych, poznańskich rogali –mówi Prezydent Miasta Poznania, Ryszard Grobelny.

Rogal Marciński, zwany również świętomarcińskim, zrobiony jest z ciasta półfrancuskiego, z nadzieniem z białego maku, wanilii, mielonych daktyli lub fig, cukru, śmietany, rodzynek, masła i skórki pomarańczowej. Tradycyjnie przygotowywany jest w Poznaniu oraz w większości powiatów województwa Wielkopolskiego z okazji dnia św. Marcina. Kształt ciasta interpretowany jest jako nawiązanie do podkowy, którą miał zgubić koń świętego. Cukiernicy szacują, że w tym roku w okolicy 11 listopada, w Wielkopolsce zostanie zjedzonych około 600 ton rogali, czyli ponad 2 700 000 sztuk.

„Dzięki współpracy PKP Intercity oraz Urzędu Miasta Poznań nasi pasażerowie będą mieli okazję spróbować tego tradycyjnego wypieku jakim jest rogal Marciński. Jednym z naszych priorytetów jest poprawa jakości podróży pasażera, a tego typu atrakcje na pewno umilą wszystkim czas spędzony w pociągu” –powiedział Janusz Malinowski, Prezes PKP Intercity.

Pociąg  BGE kursuje codziennie ze stacji Gdynia Główna. W drodze do Berlina zatrzymuje się m.in. w Sopocie, Gdańsku (Wrzeszcz, Oliwa, Główna), Tczewie, Bydgoszczy i Poznaniu. Natomiast BWE jedzie przez m. in. Kutno, Konin, Poznań, Zbąszynek i Świebodzin. W przypadku trasy z Gdyni podróż trwa około 7 godzin 20 minut, natomiast z Warszawy pociąg jedzie około 5 godzin. Każdego dnia PKP Intercity uruchamia cztery pary pociągów BWE ( w niedziele trzy pary) oraz jedną parę pociągu BGE.

Bilety na pociągi BWE www.intercity.pl.  oraz BGE  dostępne są w ofercie specjalnej Berlin-Warszawa/Gdynia -Specjal. W jej ramach, ceny za przejazd z Poznania do Berlina kształtują się już od 19 euro, natomiast bilety z Warszawy lub Gdyni do Berlina kupić można już za 29, a po wyczerpaniu puli, za 39 euro. Promocja obowiązuje w klasie 2 pociągów BWE/BGE, a liczba biletów w ofercie jest ograniczona. Po zakupie nie ma możliwości ich zwrotu lub wymiany. Bilety można kupić w 60 dniowej przedsprzedaży w kasach oraz przez internet za pomocą systemu e –IC na
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP Intercity
BWE
BGE
Poznań
Berlin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....