TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity sprzedały dziewięć lokomotyw SU45
InfoRail - Opublikowano: 11.01.2016 15:02:09 16 komentarzy
PKP Intercity sprzedały dziewięć lokomotyw SU45

PKP Intercity udało się sprzedać lokomotywy serii SU45. Przewoźnik próbował znaleźć nabywcę dla tych maszyn od dłuższego czasu. ?Nabywcą jest firma zajmująca się transportem kolejowym ? Karpiel Sp. z o.o. 9 lokomotyw spalinowych serii SU45 zostanie odebranych w połowie stycznia br. z Zakładu Centralnego ? Olszynka Grochowska i przetransportowanych na koszt nabywcy do Brzeska? ? powiedziała nam Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity.

Jaka przyszłość czeka te lokomotywy. Wbrew pozorom wcale nie muszą zostać skasowane. Jest szansa, że przynajmniej część z nich zostanie naprawiona i będzie wykorzystywana do obsługi chociażby terminala, którego właścicielem jest Karpiel sp. z o.o. Postaramy się dowiedzieć czegoś więcej na temat przyszłości lokomotyw SU45.

PKP Intercity sprzedały następujące lokomotywy:

SU45-152, SU45-175, SU45-183, SU45-195, SU45-214, SU45-73, SU45-192, SU45-100 i SU45-118. Wszystkie potrzebują napraw poziomu P5.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
SU45
lokomotywa
 • gutek – 11.01.2016

  SU45-100 kiedyś SP prowadziła pierwszy pociąg POLONEZ uruchomiony przez PKP w czerwcu 1973r z W-wy do Brześcia- historia

 • POSEN – 11.01.2016

  Za dobrych czasów ta lokomotywa prowadziła BEROLINĘ aż do Berlina.

 • Ave Ja – 11.01.2016

  @POSENDodaj, że nie na całej trasie

 • POSEN – 11.01.2016

  Z Poznania do Berlina na zmianę z niemiecką BRka na wałach.

 • traker087 – 12.01.2016

  Powinny wrócic tam gdzie jest ich miejsce-na szlak :)

 • kolejFAN – 13.01.2016

  sprzedają SU a nie mają dalej czym jeździć na spalinowych trasach, poza tym GAMY padają, jaki sens jaka logika?! kupują darty,flirty a potem mówią że muszą 150 wagonów pożyczyć z Czech - to są jakieś jaja! to czegoś tu nie rozumiem, taboru coraz więcej,a wagonów brakuje? Czechy powinny się wypiąć na PIC i im goowno pożyczyć a nie wagony!

 • xtrain – 13.01.2016

  Polecam ciekawą lekturę na temat potrzeby modernizacji Su45..., szkoda, że autorzy publikacji nie byli decydentami w PKP IC. Link poniżej: http://www.czasopismologistyka.pl/artykuly-naukowe/send/333-artykuly-na-plycie-cd-1/7745-jungst-sawczuk-koncepcja-modernizacji

 • nino – 13.01.2016

  Jakich dobrych czasów? To ja chyba wolę to gorsze, w których pociągi do Berlina prowadzą elektrowozy, a na lokalkach są szynobusy.

 • PICUŚ – 13.01.2016

  Sami fachowcy się wypowiadają. Jedyny pewnik jest taki, że te lokomotywy wymagają P5, a to oznacza wielkie koszty. Dlatego PIC może albo reanimować te trupiszcza, albo kasować i pieniądze za ten złom ulokować na poczet nowych maszyn. BRAWO PIC!

 • Durand Damian – 13.01.2016

  Czekam w Brzesku

 • giro – 14.01.2016

  Picuś przestań farmazolić i udawać geniusza. SU45 nie powinny być reanimowane w sensie naprawy P5, tylko chociaż część z nich ZMODERNIZOWANA z wymianą silnika spalinowego na znacznie mocniejszy i ekonomiczniejszy jak również prawdopodobnie silniki trakcyjne. O innych pracach z zakresu modernizacji nie ma co się rozpisywać, ale pewne jest , że Su45 po modernie jeszcze długo mogłyby jeździły.

 • Luk – 14.01.2016

  @kolejFAN: Twoja wypowiedź tylko pokazuje, że jak najbardziej prawdziwe jest to, że osoby, które są hobbystami kolei nie powinny zajmować się prowadzeniem spółek z tym związanych... Chcą i potrzebują pożyczać to niech pożyczają, w końcu najważniejsze jest to, żeby przewieźć pasażerów i żeby byli oni zadowoleni z usługi. Jakby nie potrzebowali pożyczać to by nie pożyczali... W ostatnich latach było dużo narzekań, że wakacyjne pociągi są przepełnione, że mają za mało miejsc. Nie były też uruchamiane np pociągi kolonijne. Może w końcu coś drgnie w tym kierunku, żeby wszyscy byli zadowoleni.No ale ty oczywiście wolałbyś reanimować jakieś od lat nieużywane lokomotywy, bo "są fajne i fajnie jakby jeszcze gdzieś jeździły"...

 • józio – 15.01.2016

  Bankrut Karpiel i lokomotywy . hahahahahahah dobre dobre. Znacie tą firmę wogóle . Żałujcie to oszołomy w długach po uszy.

 • ahahahahhaah – 15.01.2016

  http://forum.brzesko.ws/default.aspx?g=posts&m=80991#post80991

 • patrycia – 10.11.2017

  widziałeś jozio jak te oszołomy i bankruty jak ty ich nazwałeś odnowili SU-45 to ci szczeka opadnie jak zobaczysz. ale i tez musisz przed nimi pokazać swoja twarz . bo tak wypada dla człowieka honoru a zakładam ze takim jesteś , no i przeprosić i to publicznie. inaczej to jesteś skończony u nas jako miłośników kolei i nie tylko.

 • kasia – 11.11.2017

  trzeba dowiedzieć się kto to jest ten jozio aby nie psuł nam opinii

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....