TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Intercity zmieniają regulamin, nie sprzedadzą biletów, gdy nie będzie miejsc
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.07.2018 09:43:34
PKP Intercity zmieniają regulamin, nie sprzedadzą biletów, gdy nie będzie miejsc

PKP Intercity zmieniają regulamin sprzedaży biletów. Kasa nie sprzeda nam ich, jeśli w pociągu nie będzie miejsc.

Ale jest furtka. W takiej sytuacji możemy otrzymać specjalne poświadczenie, które będzie uprawniało do zakupu biletu u drużyny konduktorskiej, i to bez dodatkowych opłat.

W informacji, która pojawiła się m.in. na Facebooku czytamy, że od 8 lipca br. PKP Intercity, w ramach pilotażu, będzie mogło skorzystać z rozwiązania częściowej blokady sprzedaży w pociągach, tak aby zapewnić komfortową podróż podczas szczytów przewozowych.

Od dłuższego czasu przewoźnik zachęca pasażerów do planowania podróży z wyprzedzeniem, tak aby mogli oni kupić bilet z miejscówką gwarantującą miejsce siedzące. Zachętą jest oferta zapewniająca tańsze bilety w momencie wcześniejszego zakupu. Ponadto podczas kupowania biletów w kasie pasażer jest zawsze informowany, że w danym pociągu nie ma już miejsc siedzących i proponowane są mu alternatywne połączenia. Również w internetowym systemie sprzedaży podróżny otrzymuje informację o zapełnieniu w pociągu. Jeżeli skład jest zapełniony, sugerowane jest wybranie innego połączenia. Pasażer mając wiedzę o braku wolnych miejsc, świadomie podejmuje decyzję czy chce podróżować na stojąco. Są jednak sytuacje, kiedy liczba podróżnych, która kupuje bilet bez gwarancji miejsca, jest tak duża, że nie jest możliwe zapewnienie przejazdu w komfortowych warunkach.

Decyzja o wprowadzeniu rozwiązania będzie podejmowana indywidualnie i tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy pociąg jest wzmocniony dodatkowymi wagonami i nie ma możliwości dostawiania kolejnych wagonów, ponieważ tak długi skład nie zmieści się w peronach – pisze przewoźnik.

Regulamin dostępny jest na stronie: www.intercity.pl/pl/site/bip/regulaminy/regulamin-przewozu-osob,-rzeczy-i-zwierzat-przez-spolke-pkp-intercity-sa.html


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
bilet
 • Michał R. Kowalski – 06.07.2018

  Żeby było więcej miejsca na Sz.P. Dotację trzeba ograniczyć ilość pasażerów.

 • Kuba Opic – 06.07.2018

  Świetnie. Czyli w pociągu będą sobie duchy siedzieć, bo właściciel biletu sobie nie wsiadł!? Co jak co, ale tego po IC się nie spodziewałem... Skandal.

 • Artur Wawa – 06.07.2018

  szkoda że w Polsce nie kursuje czeski RegioJet. On szybko zmusiłby Intercity do zmian w działalności przewozowej, zamiast bzdurnych zmian w regulaminach

 • Michał Gałek – 06.07.2018

  A jak wsiądziesz do pociągu bez biletu i będziesz chciał kupić u konduktora? Wysiadka i mandat?

 • Igor Wójciak – 06.07.2018

  Czyli kolejny ukłon w stronę komunikacji busowej. Debile. Ile to razy w kasie nie było miejsc a na żywo okazywało się że pociąg jedzie pusty.

 • Piotr Kowalski – 06.07.2018

  koniec świata.

 • Kamil Kolmer – 06.07.2018

  Patrz Maciek Dąbrowski . Cebulakom nie podobał się tłok to już nie pojadą XD

 • Zbigniew Cebeniak – 06.07.2018

  Wiekszość i tak nie rozumie co zostało napisane , analfabetyzm się szerzy !!! Był ciągły płacz że tłok a IC bierze pasażerów choć było na bilecie "brak gwarancji miejsca " teraz krzyk że nie będzie można kupić biletu choć nic się praktycznie nie zmieni 😞 Rożnica polega na tym że bilet trzeba będzie kupić w pociągu jesli się pasażer zmieści a już lamenty o jeżdżących duchach i mandatach !!! Ludzie !!! Ogarnijcie się !!! Edukację podstawową w tym kraju trzeba zmienić bo dorośli ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem albo udają wariatów !!!

 • Sebbastian Pioro – 06.07.2018

  Hahaha - zacznijmy od punktualności a dopiero później mówmy o komforcie... Osoba wypowiadajaca sie klamie ile wlezie - 15 czerwca jechalem IC do Krakowa (sklad jechal do Wiednia i nazwe mial chyba Szopen) - mial dwa extra wagony, które nie miescily sie na peronie... Konduktor wczesniej oglaszal, by podrózni chcacy wysiaśc na jednej ze stacji po drodze, by sie przemiescili do przodu... Ale fakt jest taki, ze pomimo tych dodatkowych wagonów ciezko bylo przejsc do toalety... Za to wracajac tez nie bylo kolorowo, ale ze wzgledu na spore opoznienia...

 • Piotr Jacek Jacoszek – 06.07.2018

  Czy do Lodzi Fabrycznej też miejsca będą tylko rezerwowane ? Jeski tak to jest skandal na półEuropy, do Lodzi to tak jak pociąg podmiejski

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....