TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP inwestuje w Szczecinie
Karol Wach (opr.) - Opublikowano: 07.08.2007 14:20:35
PKP inwestuje w Szczecinie

W związku z regatami The Tall Ships’Races oraz zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 3-go sierpnia b.r. Andrzej Wach, Prezes Zarządu PKP S.A. otworzył kolejne Centrum Obsługi Klienta. Podczas towarzyszącemu otwarciu spotkania omówiono prace na rzecz estetyzacji szczecińskiego dworca oraz prace modernizacyjne na liniach kolejowych, a także plany inwestycyjne i zmiany zachodzące na kolei. W Województwie Zachodniopomorskim, podobnie jak i w całej Polsce, Grupa PKP prowadzi intensywne działania na rzecz poprawy obsługi pasażera. Dworzec Główny PKP w Szczecinie to istotny element międzynarodowego węzła komunikacyjnego łączącego Polskę ze Skandynawią, Niemcami i Szwecją.

W związku z regatami The Tall Ship’s Races, w organizacji których Grupa PKP bierze czynny udział, wykonano szereg prac estetyzacyjnych na Dworcu Głównym w Szczecinie. W ramach środków własnych odnowiono wnętrza: pomalowano ściany, zamontowano podwieszany sufit, wymieniono oświetlenie. Ocieplono ściany, wymieniono okna i drzwi, zwiększono liczbę ogólnodostępnych toalet. Oddano dwa nowe automaty do sprzedaży biletów. Z zewnątrz budynek uzyskał nową elewację na ścianie frontowej (za kilka dni dokończone zostaną prace na dwóch pozostałych stronach budynku: południowej i północnej), zamontowano nowy dach i instalację odgromową, nowy zegar i neon z napisem „Szczecin Główny”oraz logo PKP. Zamontowano także nowe oświetlenie, zrobiono iluminację ścian bocznych, umożliwiającą oświetlenie dworca w nocy.

W hali głównej Dworca Głównego PKP w Szczecinie otwarto kolejne –czwarte, po warszawskim, poznańskim i wrocławskim Centrum Obsługi Klienta Intercity (COK). Obszar o powierzchni 50 metrów kwadratowych jest wydzielony, klimatyzowany i nowocześnie urządzony. Codziennie od godz. 7.30 do 20.00 pasażerowie uzyskają tu profesjonalną i kompleksową obsługę –sprzedaż i przedsprzedaż biletów w komunikacji krajowej i międzynarodowej, informacje na temat rozkładu jazdy pociągów, skomunikowań, cen biletów i ofert promocyjnych.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów są wydłużone składy pociągów, oraz wspólna oferta aglomeracyjna dla miast: Szczecin, Goleniów, Stargard Szczeciński, Gryfino. Na podstawie jednolitego cennika (bilet normalny 5 zł, ulgowy 3,15 zł) możemy przemieszczać się w rejonie pociągami spółki
PKP Przewozy Regionalne, która jest oficjalnym przewoźnikiem The Tall Ships’Races 2007. W przyszłości oferta może zostać poszerzona o komunikację miejską.

Rok 2008 to ciąg dalszy zmian Dworca Głównego PKP w Szczecinie. Rozpocznie się procedura przetargowa na wykonanie II etapu prac modernizacyjnych, podczas którego wykonana zostanie elewacja od strony peronu, komercjalizacja pozostałej części parteru, instalacja odwodnienia i monitoringu. Z uwagi na planowaną budowę centrum komunikacyjnego i przejęcia funkcji dworcowych przez nowy obiekt zdecydowano się na ograniczony remont istniejącej bryły budynku dworcowego sprowadzając głównie zakres prac do elewacji i odnowienia wnętrza.

W ciągu najbliższych lat powstanie nowy obiekt –nowoczesne centrum komunikacyjne z rozbudowaną częścią komercyjną i nowym układem komunikacji drogowej tworząc zupełnie nową, przygotowaną do rozwoju, strukturę przestrzenną miasta. Do realizacji zakładanego przedsięwzięcia konieczne jest przeprowadzenie szeregu działań –począwszy od wypracowania koncepcji zagospodarowania obiektów kolejowych we współpracy z samorządem lokalnym, aż po wybór inwestora współfinansującego inwestycję. Proces komercyjnego zagospodarowania nieruchomości PKP S.A. w Szczecinie ma wspomagać profesjonalne konsorcjum doradcze. Opracowanie doradcy wskaże optymalny zakres inwestycji, strukturę przedsięwzięcia oraz dogodny możliwy sposób finansowania.

W celu polepszenia komfortu podróżowania i skrócenia czasu przejazdu Grupa PKP modernizuje linie kolejowe. Tu przebiegają dwie linie o znaczeniu międzynarodowym: E59 (Malmo –Ystad - Świnoujście –Szczecin –Poznań –Wrocław –Opole –Chałupki –Praga –Wiedeń) oraz CE59 (Szczecin –Rzepin –Wrocław). Leżą one w paneuropejskich korytarzach transportowych, ujęte są w umowach AGC i AGTC oraz objęte są traktatem akcesyjnym Polski z Unią Europejską. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem przetargu na wyłonienie wykonawcy studium wykonywalności (linia C59) oraz opracowaniem studium dotyczącego przygotowania projektu linii „Poznań –Szczecin –Świnoujście”(linia E59). Głównym celem prac jest wzrost prędkości pociągów do 200 km/h, zwiększenie bezpieczeństwa na styku linii kolejowej i drogi samochodowej, modernizacja peronów (w tym budowa wiat, wymiana oświetlenia, montaż tablic informacyjnych), dostosowanie infrastruktury do potrzeb obsługi osób niepełnosprawnych a także ochrona środowiska naturalnego na terenach położonych wzdłuż linii kolejowych. Ponadto na trasie Szczecin Główny –granica państwa –Berlin planuje się podniesienie prędkości, zwiększenie dopuszczalnego nacisku na oś, elektryfikację linii.

Grupa PKP intensyfikuje działania na rzecz poprawy obsługi pasażera. Intensyfikujemy modernizację linii kolejowych oraz inwestycje w nowy tabor. Przebudowujemy dworce kolejowe. W nadchodzących 5 latach gruntownym pracom poddamy 15% największych stacji kolejowych. Inwestycje będą współfinansowane przez sektor prywatny. W tej chwili jesteśmy w trakcie rokowań z inwestorami, z którymi chcemy przebudować dworzec w Katowicach. We wrześniu rozpoczniemy rozmowy w sprawie dworca Warszawa Zachodnia. Ponadto otwieramy Centra Obsługi Klienta, wspólnie z samorządami opracowujemy rozkłady jazdy, przygotowujemy atrakcyjne promocje i oferty handlowe. Do 2012, do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, zamierzamy wydać aż ponad 8 miliardów Euro na ten cel. Zmodernizujemy 1200 km linii kolejowych, wybudujemy centra komunikacyjne i odnowimy dworce w: Szczecinie, Sopocie, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Krakowie, Warszawie powiedział Andrzej Wach –Prezes Zarządu PKP S.A., Dyrektor Generalny.

Źródło: Komunikat prasowy PKP S.A.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP
Szczecin
dworzec
modernizacja
linia
PKP Intercity
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....